מערכות פיננסיות בטורקיה – מקור להזדמנויות עסקיות עבור חברות ישראליות

מערכת הבנקאות בטורקיה מהווה היום דוגמא טובה למערכת הבנקאות העולמית במונחים של פעולה ומתן מימון לכל סוג של פרויקט ותמיכה בהם.

משקיעים יכולים לענות על הצורך שלהם בפרויקטים בקלות בשוק האשראי הטורקי. בנוסף, לבנקים המבוססים בטורקיה, קיימים במדינה בנקים בינלאומיים, כגון: הבנק האירופי לשיקום ופיתוח (EBRD), בנק אירופאי להשקעות (EIB) והארגון הפיננסי הבינלאומי (IFC), אשר גם מספק מימון לפרויקטים רבים בטורקיה.

המגזר הפיננסי של טורקיה הוא בין הטובים ביותר בעולם והוא רק הולך וגדל. מבנה ההון חזק דיו כדי להגן עליו מפני זעזועים, שיכולים לנבוע מהלוואות או מתנאי שוק סוערים.

רשויות הBRSAרגולציה והפיקוח: אלו הוקמו במטרה להסדיר ולפקח על סוגים שונים של שווקים בהתאם לדרישות של כלכלת שוק מתפקד. הגוף האמון בטורקיה על הרגולציה בתחום הפיננסי הינו הרשות לתקנות הבנקאות, BRSA – Banking Regulation and supervision agency of Turkey. תפקידו לשמור על הזכויות וההטבות של פקידים, למנוע פעולות ועסקאות, שעלולות לסכן את הפעולה המסודרת והבטוחה של הבנקים או שעלולות לפגוע במשק. הגוף מאפשר את משך העבודה היעילה של מערכת האשראי.

 

המגמה בטורקיה: A Concert with the Global Banking  Industry

נטיית הרגולציה בטורקיה חזקה והמגזר הבנקאי במדינה כבר עומד בדרישות של בזל 2  (Basel 2) וכמה דרישות של תקנות בזל 3 (Basel 3). יחד עם זאת, ישנם דברים, שצריכים להיעשות כדי שיהיה מגזר בנקאי חזק בטורקיה. אחד הדברים החשובים ביותר, שתעשיית הבנקאות הטורקית צריכה לעשות על מנת ליצור מגזר בנקאי חזק ובטוח הוא להשקיע בטכנולוגיה. הקידום הטכנולוגי של התעשייה יגדיל את סיכויי תעשייה להגיע ליותר אנשים בחלקים המרוחקים של המדינה ומחוצה לה ויאפשר בכך במה לדרישות החדשות בשוק המקומי והעולמי.

בנוסף, יש צורך, לנוכח תחרות עזה, לייצר מוצרים תפורים עבור לקוחותיה. המוצרים הבנקאיים הסטנדרטיים לא יספקו את הלקוחות, במיוחד לאור שינוי בכלכלה הטורקית, במסגרתה המאמצים לצמצום בהוצאות אישיות הם מהמרוכזים בעולם וההזדמנויות של הבנקים להשיג תשואות רווחיות מהלוואות צרכן נמצאות בירידה. לפיכך, המגזר הבנקאי הטורקי צריך לעצב מוצרים תפורים על מנת לענות על הצרכים של התעשיינים.

לענף הבנקאות הטורקי יש בסיס רגולציה חזק, שישמש כאמצעי הגנה חשוב ללקוחות. עם זאת, לאור התחרות הגוברת בעולם לתעשיות הבנקאות, תעשיית הבנקאות הטורקית צריכה לעשות יותר כדי להשקיע בטכנולוגיות חדשות וטובות יותר ולהתעדכן עם לקוחותיה כדי להבין טוב יותר את הצרכים שלהם לעיצוב תפור מוצרים, שיספקו את הצרכים שלהם.

אנו בנספחות הכלכלית באיסטנבול, נשמח לסייע לחברות ביצירת  קשרים עם בכירים בבנקים המובילים במדינה תוך מינוף חברות, המעוניינות בקידום המוצר שלהם בשוק הפיננסי טכנולוגי בטורקיה.

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל