התחרות בשוק השידור הפולני מייצרת עניין בחדשנות

אם לפני מספר שנים היית מנסה להציג טכנולוגיה חדשה (ולעתים גם קצת יותר יקרה) לשחקנים בסקטור השידור הפולני, כנראה שהיית נתקל בסימני שאלה.

החברות אומנם ראו רווחים, אך התחרות הצפויה לעתיד מעוררת סימני שאלה. ניסיון מועט בהשקעה בטכנולוגיות חדשות הייתה נחלת הכלל וייתכן שאחת הסיבות המרכזיות לכך הייתה העדר תחרות אמתיים בשוק.

בשנתיים האחרונות, שוק זה עובר שינויים גדולים ביניהם כתוצאה ממיזוגים של עולמות דומים או אף מעולמות משיקים. כך לדוגמא, קבוצת POLKOMTEL, מפעילת רשת הסלולר PLAY, נמצאת בימים אלו בתהליך של מיזוג עם קבוצת השידור POLSAT, שני ענקים משיקים בבעלות איש העסקים Zygmunt Solorz-Żak, שהחליטו שיוכלו לספק ערך מוסף גבוהה יותר ביחד מאשר לחוד.

דוגמא נוספת היא המיזוג בין קבוצת +CANAL וחברת TVN, שנמצאת בבעלות קבוצת ITI בשירותי ה-PAY TV ועוד.

TVN+CANAL+

PLUS+POLSATבנוסף לתהליכים אלו, אנו מזהים עניין הולך וגובר מצד החברות להיחשף לטכנולוגיות חדשות, מתוך הכרה, כי התחרות רק תלך ותגבר עם הזמן.

לאחרונה קיבלה הנספחות המסחרית פניה מצד אחת הקבוצות המובילות בבקשה לעזור להם להיחשף לחברות צעירות הפועלות בתחומי הניו מדיה, מסחר אלקטרוני (e-commerce), מדיה חברתית (social media) וכו’. אנשי הקבוצה מבינים, שעליהם לצאת מ”אזור הנוחות” ואף הקימו לאחרונה זרוע השקעה שתפקידה לעשות סקאוטינג (Scouting) בחיפוש אחר חברות, שיתאימו להמשך פיתוח האסטרטגיה העתידית שלהם.

בשלב זה, החברה מחפשת חברות שעברו את שלב ה-Beta, בעלות Initial Revenue ונמצאות לקראת תחילת השקעה במאמצי שיווק למוצר. לחברה מודל ההשקעה ייחודי ועל כן הפוקוס על חברות בשלב זה.

חברות מתאימות מוזמנות ליצור קשר עמי כדי לבחון את החיבור.

צור קשר עם:

טל הרמלין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל