יין ומזון ישראלי במקדש הגורמה הגרמני KAFER

בחדשים הראשונים לכהונתי במינכן פגשתי בנסיבות חברתיות את מר מיכאל קייפר (Michael Käfer) הבעלים ומנכ”ל רשת הגורמה המובילה בגרמניה: KAFER. גיליתי מיד אישיות חמה ולבבית, אוהד ישראל, אשר סיפר לי ארוכות כיצד בנעוריו שיחק כדורגל עם חבריו היהודים ב”מכבי מינכן” וכיוון שהיה נמוך, צנום וקל משקל, הם הרבו,”לכסח לו את רגליו”. מר קייפר המשיך וסיפר לי על מנהגו לבקר את ידידיו בישראל, בהם אנשי עסקים מובילים כל כשנתיים במסגרת מועדון חברתי יוקרתי בו הוא חבר. מאז בכל שנה הוזמנתי כאורח כבוד לביתן המפואר של KAFER בפסטיבל הבירה המפורסם של מינכן האוקטוברפסט (Oktoberfest).

KAFERבעקבות קשר חברי זה, עלה בשיחותינו הרעיון לקדם פעילות מסחרית בדרך של שבוע מזון ישראלי ברשת KAFER.  יחד עם ראש הנציגות’ הקונסול הכללי במינכן, שראה גם הוא הזדמנות מצוינת לקדם את ישראל בערוצים נוספים פרט להיבט המסחרי-כלכלי וחיבר את זווית ההסברה, דיפלומטיה ציבורית, והקשר עם קהילה היהודית המקומית ועוד, היוזמה יצאה לדרך.

בהמשך לשיתוף פעולה פורה והדוק עם מכון היצוא, הצלחנו לארגן ל-3 קנייני הרשת הגרמנית החשובה, יחד עם השף הראשי שלה, ביקור בן 4 ימים בארץ, במהלכו נפגשו עם כתריסר וחצי יקבים ולמעלה מ-30 יצרני מזון מעובד ישראלים. כפועל יוצא מהביקור שהתקיים, החליטה הרשת להתחיל לייבא ולמכור יינות ממספר יקבים בהם: טוליפ (Tulip. יצוא שהפך תוך זמן קצר להוות כ 50% מהיצוא השנתי של היקב לחו”ל) גולן (Golan), כרמל (Carmel), רקנאטי (Recanati) וטפרברג (Teperberg), יחד עם יצרני מזון מעובד: ויסוצקי (Wissotzky), אחדות, אבו דיאב מחרום, מעיין, אסיף, אלזה, טל דגול, אסף סלע, חמים וטעים, מיקי, ו-G&J, שמצטרפים אל מגוון הפירות והירקות הטריים, שהרשת ממילא קונה מישראל.

במהלך שלושת השבועות הקרובים יחשפו עשרות אלפי צרכנים בגרמניה לתוצרת ישראל משובחת החל ב- 20 סוגי יין שונים, המשך במאפים איכותיים, תה לסוגיו, מזון וממתקים אתניים וכלה באגוזים ותמרים מיוחדים.

צור קשר עם:

מרדכי איש שלום

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל