חברת B. Braun- לא מי שחשבתם…

משרדי החברה בעיר מלסונגן
משרדי החברה בעיר מלסונגן (Melsungen)

השם של חברת B. Braun יכול להטעות. לא מדובר בחברת Braun הידועה, יצרנית מוצרי גילוח וטיפוח. חברת B. Braun הגרמנית היא יצרנית גלובלית של ציוד רפואי ותרופות המפתחת ומייצרת מוצרים רפואיים חדשניים בתחומי הטיפול נמרץ, אמצעי הרדמה, טיפול בעירוי, חדרי ניתוח, דיאליזה, טיפול בפציעות וכן מוצרי היגיינה וטיפול בזיהום. החברה היא בבעלות מלאה של משפחת בראון הגרמנית והוקמה בשנת 1839 ע”י הסב יוליוס וילהלם בראון (Julius Wilhelm Braun) שהיה רוקח בעיירה מלסונגן (Melsungen), מרחק של שעתיים נסיעה מפרנקפורט. כיום, יש לחברה משרדים ומפעלי ייצור במעלה מ-50 מדינות בעולם שבהם מועסקים ב- 40 אלף עובדים ברחבי העולם ומכירותיה מסתכמות בכלמעלה -4 מיליארד יורו בשנה.

חברת B.Braun מוכרת את מוצריה בארץ באמצעות מפיצים ומאז שנת 2009 מקיימת שיתופי פעולה טכנולוגיים עם חברות ישראליות בנושאים שונים ומגוונים. השת”פ מתבסס על תוכנית התאגידים הבינלאומיים של המדע”ר, שאליה הצטרפה החברה בשנת 2009. התוכנית נועדה להביא תאגידים בינלאומיים גדולים לישראל במטרה לקדם שיתוף פעולה ביניהן לחברות ישראליות קטנות ובינוניות במחקר ופיתוח (מו”פ). הנחת העבודה היא שהתאגידים ימצאו חברות שהטכנולוגיה שלהן מתאימה לתוכניות הפיתוח הגלובלי שלהן וישתפו עמן פעולה במו”פ.

בחודש שעבר קיימתי, יחד עם שגריר ישראל בגרמניה יעקב הדס-הנדלסמן, פגישה עם החברה במטה במסלונגן. במסגרת הפגישה דנו בשיתופי הפעולה בתחום המחקר והפיתוח בין B.Braun לחברות ישראליות ובפרט בקול הקורא האחרון של החברה, שפורסם בקיץ שעבר והניב בקשות של 30 חברות ישראליות, אשר הגישו הצעות לשיתוף פעולה. מתוך אלו, 3 חברות נמצאות כרגע בתהליך של הערכה, בתקוה שישיקו יחד פרויקטים עתידיים במו”פ.

דוגמה נוספת לשיתוף מרשים בין חברות גרמניות לחברות ישראליות בתחום התרופות והציוד הרפואי, היא פעילותה של ענקית התרופות הגרמנית Bayer בארץ והשת”פ, שהיא מקיימת עם החברות הישראליות אבוג’ן (Evogene) וקומפיוג’ן (Compugen). הנספחות בברלין ,תרמה לשת”פ עם קומפיוג’ן, כאשר הציגה בין הצדדים בביקור שקיימה באייר בארץ לפני מספר שנים. כאן אפשר לקרוא ראיון עם יו”ר באייר שביקר לאחרונה בארץ.
אתמול (7.7.14) הודיעה קומפיוג’ן על השגת אבן דרך בשיתןף הפעולה עם באייר התחום האימונותרפיה בסרטן עליו תקבל החברה 1.2 מיליון דולר.

למידע נוסף אודות פעילות B.Braun, ניתן לעיין באתר התאגיד.

חברות המעוניינות לשתוף פעולה עם B.Braun או חברות גרמניות אחרות, מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות המסחרית של ברלין באמצעות הבלוג המקומי , במייל: berlin@israeltrade.gov.il או בטלפון: 030/206449.

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל