בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

תערוכות מובילות בענפי מוצרי הצריכה באירופה

פורסם ע"י , נספח כלכלי- האג, הולנד , בתאריך 26 ביוני 2014

קנייני רשתות הסופרמרקטים ההולנדיות אלברט היין (Albert Heijn), סליכרו (Sligro), האמה (Hema) והאנוס (Hanos), ורשת "שפאאר" (Spaar) הגרמנית ביקרו החודש בביתן הישראלי בתערוכת PLMA באמסטרדם, והביעו התרשמות מהמוצרים שהוצגו.

plma picplma pic 2

בתערוכה המתרכזת סביב מוצרי "פרייבט לייבל" (private label) הציגו 21 חברות ישראליות בשני ביתנים לאומיים, שאירגן מכון היצוא הישראלי. התערוכה, שהיא הגדולה מסוגה באירופה, מתקיימת אחת לשנה ומתרכזת בחברות המציגות מוצרים שנרכשים ונמכרים תחת מותגים פרטיים של חברות ענק. המוצרים המוצגים בתערוכה הם ממגוון רחב וכוללים מזון טרי, קפוא ומשומר, תוספי מזון, תבלינים, קוסמטיקה, מוצרי בריאות, מוצרי ניקיון, טקסטיל לבית, מוצרי חשמל ביתיים ואחרים. קהל המבקרים בתערוכה מורכב בעיקר מקניינים של רשתות גדולות, סופרמרקטים, בתי כל-בו, וחנויות רשת של קוסמטיקה , טקסטיל, ומוצרי חשמל, ומגיע לתערוכה מהולנד, גרמניה, בלגיה, צרפת ומדינות נוספות.

זו השנה השנייה, שנרשמה הצלחה ליוזמה להקמת ביתן בתחום המזון, כשבביתן הישראלי נרשם אף ביקור של קניינים מרשת מזון מדרום אפריקה. התערוכה משמשת לחברות הישראליות כמקום מפגש שנתי עם לקוחות קיימים ואופציה להזדמנויות עסקיות חדשות בדמות מפגשים המאורגנים ע"י הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בהולנד. בתערוכה משתתפות באופן קבוע חברות מזון ישראליות כמו כרמית (Carmit), מיימון, ו- RJM, יחד עם חברות מתחומי הקוסמטיקה ומוצרי ניקיון דוגמת לגין (Lageen), אינטרקוסמא (Intercosma) ומורז (Moraz) ושתי חברות חדשות שהצטרפו השנה לתערוכה , ניאו-לייף (Neo-Life) ופוג'יקום קייר (FujicomCare), שהציגו תוספי מזון.

בנוסף לעשרות הפגישות,שאורגנו ע"י הנספחות, יזמה הנספחות גם סיורי VIP לקניינים מרשתות מזון מובילות ולעיתונאים מעיתונות מקצועית. בשנים האחרונות גדל מספר החברות הישראליות המציגות בתערוכת בהולנד, כמו תערוכת IBC, העוסקת במדיה משודרת או תערוכת הסמארט גריד (Smart Grid), המתקיימת זו השנה השלישית באמסטרדם. היצוא הישראלי להולנד הסתכם בשנת 2013 ביותר מ 2.5 מיליארד דולר, כאשר נתח מכובד מהמוצרים מופנה לשווקים של מדינות שכנות כמו גרמניה, צרפת ובלגיה. חלק גדול מהיצוא למדינות אלה אחראיות במידה רבה חברות הסחר ההולנדיות.

יורם גלעדי נספח כלכלי- האג, הולנד

2 Responses to “תערוכות מובילות בענפי מוצרי הצריכה באירופה”

  1. עלי בלום הגיב:

    האם ישראל הציגה בידיד המזון,גם גבינת חאודה?

    עלי בלום

  2. yoram הגיב:

    עלי שלום
    כידוע לך גבינות "גאודה" או "חאודה" כפי שזה מבוטא בהולנדית מדוברת מיוצרות ומוצגות רק ע"י הולנדים. לישראל יש גבינות לא פחות טובות אשר מוצגות בתערוכות מזון בארץ ובעולם . אין לנו במה להתבייש במגוון ובאיכות של גבינות מתוצרת הארץ. מאחר ואני משרת כבר שנה בהולנד אני יכול לומר שלדעתי יש לנו מגוון ואיכות שעולה על אלה המוצעים לצרכן ההולנדי בתחום מוצרי החלב.

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- האג, הולנד, יורם גלעדי