התעניינות ספרדית בתרבות החדשנות הישראלית בתחום ה- ICT

ICTלאחרונה הוזמנתי ע”י ארגון ה-CIO המקומי (CIONET) להשתתף בשולחן עגול בנושא חדשנות ויזמות. באירוע נכחו כ-35 מנמ”רים (מנהלי מערכות מידע), אחראי אבטחה ומנהלי מכירות, מארגונים שונים בספרד. האירוע התקיים במשרדי חברת הענק טלפוניקה (Telefónica) בברצלונה וכלל סיור בחממה הטכנולוגית של ארגון הוונצ’ר של טלפוניקה– Wayra .Wayra הוקמה ב-2011, ומאז השקיעה ותמכה בלמעלה מ-300 סטארט-אפים. כיום היא מפעילה מרכזי פעילות ב-12 מדינות באירופה ובאמריקה הלטינית.

 

הנוכחים באירוע זכו לשמוע הצעות שונות ליצירה של תרבות וסביבה, אשר תומכות בחדשנות. בהרצאתי הצגתי את התפתחות האקוסיסטם הישראלי בשנים האחרונות, תוך מתן דוגמאות של סיפורי ההצלחה שונים. בין היתר, הוצגה המעורבות הגוברת של סיסקו (Cisco)בישראל, אשר באה לידי ביטוי ברכישתה של NDS הישראלית, בשותפותה של החברה במיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל ובחזונו של מנכ”ל החברה לישראל דיגיטלית. כמו כן, הוסבר על מרכז המו”פ של איביי (eBay) בישראל ועל מרכז החדשנות של החברה בתל אביב אשר הוקם לאחר שרכשה את חברת ההזנק הישראלית The Gift Project. המשתתפות הנוספות בפאנל היו גוגל (Google), Wayra, ובנק BBVA. העובדה שהנספחות הישראלית בספרד נבחרה להשתתף באירוע לצד ענקים גלובליים אלה, מעידה על המיצוב החזק של ישראל בספרד כמדינה מעודדת חדשנות וכסיפור הצלחה בתחום הטכנולוגי.

 

ICT2

 

קיומו של האירוע והעניין שהופגן במסגרתו בתנאים הייחודיים לעידוד חדשנות שנוצרו בישראל, מבטאים את ההכרה הגוברת בספרד בדבר החשיבות הרבה של פיתוח החדשנות בענף טכנולוגיות המידע והתקשורת (ICT) ושל פיתוח חדשנות בתחומים אחרים באמצעות טכנולוגיות אלה. המשבר הכלכלי בו נתונה ספרד מאז 2008 אף מחזק הכרה זו, עקב הבנה הולכת ומתהווה במדינה, כי עידוד החדשנות והיזמות הוא חיוני ליציאה מהמשבר.

 

ICT3

 

הנספחות המסחרית של ישראל בספרד פועלת על מנת לסייע לחברות ישראליות לחדור לתחום הפיתוח בענף ה-ICT בספרד ולהביא לידי מימוש את יתרונותיהן היחסיים בתחום. הנספחות מתכוונת להמשיך ולהעמיק את קשרי העבודה עם CIONET על מנת לארגן משלחות לישראל במסגרת האירועים הקרובים השנה, דוגמתFinTech,HLS ושבוע האנרגיה הישראלי.

צור קשר עם:

עמי לוין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל