בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

בבריטניה מעוניינים להרחיב השקעות בחברות ישראליות

פורסם ע"י , נספח כלכלי- לונדון, בריטניה , בתאריך 12 ביוני 2014

בנציגות הכלכלית בשגרירות ישראל בלונדון השלמנו לאחרונה סבב פגישות עם עשרות בתי השקעות בריטיים במטרה לעדכנם על הפעילות הכלכלית הבילטרלית, להבין את מאפייני ההשקעות שלהם ולבחון נכונותם להשקיע במיזמים ישראליים.

אני רואה בסבב הפגישות האחרון סבב מוצלח מאוד. בפגישות עלה, כי למרבית בתי ההשקעות יש נכונות לבחון מקרוב צרכי השקעה של חברות ישראליות ובמידת האפשר להעניק בנוסף למימון גם קשרים עסקיים וסיוע אסטרטגי אחר.

כמו כן, ב"מדד המרכזים הפיננסיים העולמיים", אשר פורסם במרץ 2014, דורגה לונדון במקום השני בפער קטן מניו יורק. בתחום ההון סיכון לונדון היא המרכז הגדול באירופה, זאת לאור העובדה שקרנות הון סיכון מקומיות גייסו בעשור האחרון 9.5 מיליארד יורו, כ 70% יותר מפריז שהיא העיר השניה בדירוג.

לאור האמור מפרסמת הנציגות הכלכלית עלון מידע חודשי המופץ ל-כ 150 בתי ההשקעות להם עניין בחברות סטארט אפ ישראליות. מדובר בקרנות הון סיכון, בנקאי השקעות, קרנות משפחתיות ו-”Angels“.

הנציגות הכלכלית בלונדון מתכוונת לכלול בפרסום האמור חברות העונות על הקריטריונים הבאים:

 • מצויות לאחר שלב ה”seed“ .
 • מקיימות תהליך אקטיבי לגיוס כסף.
 • מצרפות מצגת השקעה הכוללת תכנית עיסקית.

חברות המעוניינות להיחשף למשקיעים פוטנציאליים באמצאות פרסום זה מוזמנות לפנות לנציגות הכלכלית בשגרירות ישראל בלונדון במייל london@israeltrade.gov.il

ממינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, המנהל את מערך הנציגים המסחריים בחו"ל, נמסר כי בשנים האחרונות בריטניה הינה שוק היצוא השני בחשיבותו של מדינת ישראל. הקף הסחר הבילטרלי (לא כולל יהלומים) של ישראל ובריטניה הסתכם בשנת 2013 בכ-5.46 מיליארד דולר, עליה של 5.7% לעומת 2012.

היצוא מישראל לבריטניה הסתכם בשנת 2013 ב – 3.425 מיליארד דולר, כאשר תחומי הייצוא העיקריים הינם מוצרי תעשיות כימיות, מכונות ומכשירים מכאניים וחשמליים, פסלטיק וגומי, ומוצרי צמחים. היבוא מבריטניה לישראל הסתכם ב– 2.035 מיליארד דולר, כאשר תחומי הייבוא העיקריים הם מכונות וציוד חשמל, כלי רכב, מוצרי מזון ומוצרי תעשיות כימיות. המגמה האמורה נמשכת גם ב- 2014, היצוא הישראלי לבריטניה גדל ב- 4% בשליש הראשון של השנה.

נח שני נספח כלכלי- לונדון, בריטניה

One Response to “בבריטניה מעוניינים להרחיב השקעות בחברות ישראליות”

 1. לאוניד מקסימקין הגיב:

  שלום,

  שמי לאוניד מקסימקין, יזם וממציא ומייסד מברשת שיניים חדשנית,
  כרגע אני נמצא בשלב SEED, רציתי לשאול האם תחום הגיינת הפה והמיזם בשלב ראשוני יכול לעניין משקיעים מאנגליה.

  תודה

  לאוניד מקסימקין

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- לונדון, בריטניה, נח שני