בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

התחממות גזרת הסייבר הגרמנית

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- ברלין, גרמניה , בתאריך 28 במאי 2014

ממשלת גרמניה מפתחת תוכנית אבטחה מקיפה כדי להגן על רשתות המחשבים ומערכות האספקה שלה. כחלק מכך, הוקם ארגון סייבר סקיוריטי לאומי, האמון על איתור איומים פוטנציאליים, ניתוחם ותיאור האמצעים הדרושים לנטרולם. הגרמנים מתלוננים על כ-4-5 התקפות סייבר מידי יום, בעיקר על מערכות מחשוב רגישות בתחומי הביטחון, בנקאות ומאגרי המידע, כך שנחיצות הגנה קיברנטית היא אכן בראש סדר העדיפויות הלאומי.

בהמשך להתעניינות הגרמנית הגוברת לפתרונות אבטחת מידע, יזמה נספחות ברלין משלחת גרמנית לארץ, ראשונה בתחומה, על מנת לייצר ולקדם שיתופי פעולה עם תעשיית הסייבר סקריוריטי הישראלית. המשתתפים נבחרו בשיתוף עם ארגון הסייבר סקיוריטי הגרמני (Cyber Security Council), ארגון גג פרטי לתעשיית הסייבר בגרמניה, וכללו חברות ממגוון תעשיות מובילות במשק, כאשר הבולטים שבהם היו חברת החשמל והגז RWE וחברת Novedia, חברת IT.

הביקור ערך ארך 4 ימים בתחילת חודש מאי 2014, במהלכם המשלחת נפגשה עם כ-40 חברות סייבר ישראליות. באירוע, שנערך במלון קרלטון ת"א בשיתוף עם מכון היצוא, קיימה המשלחת שולחן עגול במטה הקיברנטי הלאומי וביקרה בפארק הסייבר בבאר שבע, במשכנם החדש של מרכז מו"פ Deutsche Telekom IBM, EMC, במרכז הסייבר של JVC ועוד.

הביקור הוגדר כהצלחה, והיווה את התנעת היחסים בין חברות גרמניות לישראליות בתחום הסייבר סקיוריטי, כמו גם הכנה לכנס הבינלאומי בתחום ה- HLS, אשר יתקיים בתל אביב בנובמבר, ויארח, בין היתר, את נשיא ארגון הסייבר סקיוריטי הגרמני, אשר יגיע לארץ בשנית על מנת לנאום בכנס מר ארנה שונבהום (Arne Schonbohm).

cyber visit

המשלחת עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בזמן ביקורם במעבדות דויטשה טלקום באוני' בן גוריון (פארק הסייבר)

חברות העוסקות בתחומי הסייבר סקיוריטי, אשר מעוניינות בקישור לחברות גרמניות- מוזמנות לפנות אלינו.

חמדת שגיא נספחת כלכלית- ברלין, גרמניה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- ברלין, גרמניה, חמדת שגיא