חברת פיליפס תארח יום חדשנות ישראלי-הולנדי

ב-10 ביוני תארח חברת פיליפס, במטה העולמי של החברה באמסטרדם, יום חדשנות משותף ישראלי-הולנדי. השנה, יום החדשנות יהיה בסימן “טכנולוגיות רפואיות לשיפור הטיפול והעלאת רמת ואיכות החיים בגיל השלישי”.

גורמים רבים, בהם שינויים ברמת ואיכות החיים, התקדמות עולם הרפואה, פעילות גופנית ושיפור התזונה של האוכלוסייה, בעיקר בארצות מפותחות, גרמו בשנים האחרונות לתמורות דמוגרפיות באוכלוסייה המבוגרת והסטטיסטיקה בארצות אלו מצביעה על גידול ניכר בחלקה ביחס לכלל האוכלוסייה. במקביל, עלויות הטיפול בה עולות עם השנים ונופלות בחלקן על המדינות ובחלקן על הדורות הבאים, זאת גם לאור הירידה במספר המועסקים המעוניינים או מוכנים לעבוד בתחום.

להלן מקצת מן האתגרים העומדים בפני המערכת הרפואית והסיעודית בהקשר זה:

  • הארכת פרק הזמן בו האדם המבוגר נשאר “בריא”
  • איתור והיערכות למניעת בעיות רפואיות בטרם הופעתן
  • טיפול תוך גרימת מינימום תופעות לוואי מזיקות
  • טיפול וריפוי תפקוד לקוי של הגוף
  • מעבר ממעקב לתהליכי ריפוי
  • הקטנת סימפטומים של “סבל”
  • טיפול בחולים כרוניים במקום המגורים הרגיל שלהם

כדי לאפשר טיפול באוכלוסייה מבוגרת, ביעילות ובעלות בת השגה, כשהדרישה היא לשיפור תנאי המחיה ואיכות החיים מצד אוכלוסייה זו, נוצר מצב שבמדינות רבות נעשים ניסיונות להעמיק את הטיפול באוכלוסייה זו במקום המגורים שלה, בעיקר בהיבטים הרפואיים והסיעודיים.

philips

בישראל ובהולנד פותחו בשנים האחרונות טכנולוגיות בתחומי הנוירולוגיה, ההדמיה, בדיקות המעבדה, יכולות מעקב והטיפול מרחוק (טלמדיסין- Telemedicine) ועוד. טכנולוגיות אלו עשויות לייעל את הטיפול באוכלוסייה המבוגרת ואותן מעוניינים ההולנדים והישראלים להציג זה לזה ולבחון אפשרויות לשת”פ בתחומי המחקר והפיתוח וההטמעה במערכות הבריאות.

בהולנד ובישראל קיימות מזה מספר שנים מערכות שלמות, בעיקר אצל חברות הביטוח הרפואי (קופות חולים) ובמשרדי הממשלה הנוגעים לדבר, הפועלות להגיע לפתרונות יעילים לטיפול באוכלוסייה מתבגרת בעלויות מינימליות.

“יום החדשנות” הוא פרי יוזמה משותפת של מספר גורמים, בהם הנספחות הכלכלית שבשגרירות ישראל בהולנד, בסיוע מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה ומכון היצוא מהצד הישראלי, יחד עם משרד הכלכלה ההולנדי, חברת פיליפס וגופי מחקר ופיתוח משתי המדינות.

ביום זה ישתתפו משתי המדינות מומחים, נציגי ממשל, חברות ביטוח, בתי חולים, מכוני מחקר, מרכזים שיקומיים, מוסדות לטיפול באוכלוסייה מתבגרת ונציגי חברות העוסקות בתחום הרפואי הרלבנטי משתי המדינות. במהלכו תתקיימנה הרצאות מקצועיות, יערכו שולחנות עגולים ופורומים לדיון, תוצג פרזנטציה של טכנולוגיות ישראליות והולנדיות של פיתוחים הנוגעים לנושא הכנס, ויתנהלו פגישות אישיות של נציגי החברות הישראליות עם שותפים עסקיים פוטנציאליים שישתתפו בו.

 

 

צור קשר עם:

יורם גלעדי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל