דויטשה טלקום והרומן הארוך והלא כל כך סודי שלה עם ישראל

ענקית התקשורת הגרמני דויטשה טלקום (Deutsche Telekom) כבר מזמן סימנה את ישראל כמוקד השקעה בחברות חדשניות. עם 140 מיליון מנויי סלולר והכנסות של 58 מיליארד יורו בשנה, DT היא חברת התקשורת הגדולה באירופה. מאז 2006 החברה מפעילה מעבדת חדשנות באוניברסיטת בן גוריון בנגב– מרכז המחקר הראשון של החברה מחוץ לגרמניה. המעבדה עוסקת בתחומי סייבר סקיוריטי, עיבוד נתוני ביג דאטה, בניתוח נתוני לקוחות ועוד ומועסקים בה יותר מ־100 סטודנטים וחברי סגל. כמו כן מפעילה החברה בארץ יחידת פיתוח עסקי, שעושה סקאוטינג של השקעות פוטנציאליות בחברות סטארט אפ ישראליות עבור חברת הענק הגרמנית. ולא רק בארץ; בכל שנה הביתן הישראלי ב-MWC בברצלונה רוחש בביקורים של עשרות מאנשי החברה הגדולה הזו, בפגישות שמתאמת הנספחות המסחרית בברלין ושיתופי פעולה רבים נולדים כך.

בקיץ האחרון העלתה החברה הילוך בכל הקשור להשקעות בסטרט אפים ישראלים והשיקה מסלול האצה מיוחד לחברות ישראליות במסגרת חממת Hub:Raum, הממוקמת בברלין ומהווה את הזרוע הביצועית של דויטשה טלקום בכל מה שקשור לפעילות עם סטארטאפים ואימוץ טכנולוגיות חדשות.

Hub:Raum-TLV נועדה לסייע לחברות סטרט-אפ ישראליות בשלבי הסיד וליצור פיילוטים/מכירות ראשונות לשוק הגרמני והאירופאי, בין אם ישירות לדויטשה טלקום ובין אם לרשת השותפים הענפה שיש לחברת הענק ברחבי אירופה.

המסלול מציע מימון ל 6-12 חודשים עבור סטארט־אפים נבחרים בתחומי הטלקום, האינטרנט והמדיה הדיגיטלית, בתמורה לקבלת אחזקות מיעוט בחברה. כמו כן, החממה מציעה שירותי ייעוץ ואירוח ומסייעת לחברות צעירות לחדור לשוק האירופי בהתבסס על מערכת הקשרים של דויטשה טלקום. חברת Screemo היא הסטארט-אפ הישראלי הראשון שהתקבל למסלול.

השבוע מתקיים בברלין “גיבושון” בן 3 ימים של Hub:Raum העוסק באינטרנט של הדברים (Internet-of-things bootcamp) ושאליו נבחרו שתי חברות ישראליות מתוך מאות שהגישו מועמדות. החברות הישראליות Arilou ו-Neura יקבלו את ההזדמנות להתחבר לדויטשה טלקום ולהציג את עצמן בפני משקיעים ומומחים בתעשייה ביחד עם עוד 10 חברות נוספות שנבחרו. הצוות הזוכה יקבל פרס של 10,000€ במזומן, זאת פרט למימון מלא של השהות של החברות באירוע.

Arilou מפתחת מערכות להגנה על מחשבי הרכב (כדוגמת מחשב המנוע ומחשב הבלמים) מפני תקיפות סייבר. חברת Neura פועלת בתחום הדיגיטציה של חפצים ומאפשרת להקנות למערכות ולשירותים יכולת לימוד ומודעות קונטקסטואלית, הנדרשים בסביבת הפיתוח של האינטרנט. החברה פעילה כיום בתחומי הבריאות והבית החכם.

סטארט אפים ישראליים המעוניינים בחיבור ל-Hub:Raum TLV ואל דויטשה טלקום בכלל, מוזמנים לפנות לנספחות בברלין.

בקיץ הקרוב יחגגו ב-T- labs, זרוע ההשקעות של DT (המפעילה גם את מעבדות החדשנות בבאר שבע), עשור לקיומם, באירוע מיוחד בברלין. נשיאת אונ’ בן גוריון, פרופ’ רבקה כרמי, היא מבין אורחות הכבוד לצד ה”חדשנות הישראלית” בכללותה, שקל לנחש שתוזכר שם יותר מפעם אחת.

ולסיום, בסרטון הבא תוכלו לשמוע את רנה אוברמן (René Obermann), המנכ”ל לשעבר של החברה, מסביר בדיוק למה דויטשה טלקום כל כך אוהבת חברות ישראליות (ועל הדרך גם עושה לנו שיווק תיירותי מצוין).

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל