מפגש ממשלות ישראל- גרמניה פותח אפשרויות עסקיות ליצואנים ישראלים

ביום ג’ 25.2 יתקיים מפגש בין ממשלות גרמניה- ישראל בירושלים. זוהי הפעם החמישית בה מתקיימות ההתייעצויות שמטרתם לדון בהרחבת שיתופי הפעולה המדיניים, כלכליים ותרבותיים בין המדינות.

מהי הרלבנטיות של מפגש זה לתעשייה הישראלית?

מפגש כזה פותח הזדמנויות עסקיות חדשות ומאיר סקטורים חדשים, שבהם הממשלות רוצות לתמוך באמצעות קידום פלטפורמות וכלים ממשלתיים לקידום יוזמות ומפגשים עסקיים בין הצדדים. כך למשל, בהתייעצויות הממשלתיות בשנת 2012 חתמו הממשלות על שיתוף פעולה בתחום של תחבורה חשמלית שהוביל אחריו לשורה של אירועים בדמות משלחות הדדיות, כנסים ועוד, בהובלת הנספחות המסחרית בברלין ובשיתוף עם המינהלת לתחליפי דלק במשרד ראש הממשלה.

במפגש הנוכחי ייפגש שר הכלכלה, נפתלי בנט עם שלושה משרים ממשלת גרמניה: שר הכלכלה והאנרגיה מר סיגמאר גבריאל (Sigmar Gabriel), אשר משמש גם כסגן הקנצלרית ויו”ר המפלגה הסוציאל- דמוקרטית, שרת המדע והחינוך פרופ’ ג’ואנה ואנקה (Johanna Wanka) ושרת העבודה והרווחה הגב’ אנדראה נאלס (Andrea Nahles).

בפגישה עם מקבילו הגרמני, שר הכלכלה והאנרגיה, ידונו השרים על קידום שיתופי פעולה ותמיכה בפרויקטי מו”פ תעשייתיים בתמיכה פיננסית של שתי המדינות וכן יסכמו על קיום יום חדשנות ישראל- גרמניה אשר יתקיים ב- 2015, היא שנת היובל לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות.

בנוסף, ידון השר בהרחבת הסקטורים העסקיים לשיתוף פעולה בין המדינות, בין היתר בתחומים של אנרגיות מתחדשות ויעילות אנרגטית. משרד הכלכלה והאנרגיה הגרמני קיבל לאחר הבחירות האחרונות את האחריות על תהליך רפורמה משמעותי ביותר ה- Energiewende, שהנו מעבר גרמניה מאנרגיה גרעינית ודלקים מאובנים לאנרגיות מתחדשות, נקיות וירוקות, תהליך שעשוי להוות הזדמנות מענייני לטכנולוגיות ופתרונות ישראליים בתחום.

ומכאן השמיים הם הגבול. לפעמים “דחיפה” קלה מצד הממשלה יכולה להוביל לשיתופי פעולה עסקיים וסיפורי הצלחה יפים.

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל