הזדמנויות כלכליות בעקבות מפגש הממשלות ישראל- איטליה

במסגרת מפגש הממשלות ישראל- איטליה, התקיימה פגישה בין המשרד לפיתוח כלכלי האיטלקי למשרד הכלכלה הישראלי בו נקבעה תכנית עבודה בין המשרדים.
ההחלטה המרכזית בתכנית העבודה לשנת 2014 היא לעזור לחברות קטנות ובינוניות להציג את החדשנות שלהם בתשתיות הלאומיות בעזרה ממוקדת ליוזמות קיימות וקידום יוזמות חדשות באירועים משותפים. בחרנו להתמקד בשלושה תחומים:

  • מערכות בריאות וציוד רפואי
  • מערכות המים ואנרגיה אלטרנטיבית
  • ממשל חכם ערים חכמות

כמו כן, הוחלט על שת”פ ביצירת כלים עבור החברות הקטנות והבינוניות למציאת השקעות.

אחת הבעיות המרכזיות העומדות בפני היצואנים הישראלים לאיטליה היא הזמן הממושך וההשקעה הרבה הכרוכים בכניסה לשוק האיטלקי, בעיקר אם מדובר בארגונים ממשלתיים וציבוריים. המשרד לפיתוח כלכלי הסכים לעזור במציאת דרכים לקצר את זמן יצירת קשר עם המערכות הציבוריות ולהקטין את ההשקה הכרוכה בהצגת הטכנולוגיות.
בשיחות עם המשרד לפיתוח כלכלי האיטלקי והממשלה האיטלקית מצאנו שפה משותפת בנושא חדשנות. מצד אחד איטליה קבעה את נושא החדשנות במערכות הציבוריות כאחד מהנושאים החשובים ביותר ביציאה מהמיתון בה היא נמצאת, ומצד שני יש עניין רב באיטליה בבניית סביבה עסקית תומכת לחברות קטנות ובינוניות. ישראל, כמקור עולמי חשוב לחדשנות, נבחרה להיות שותף מרכזי לתהליכים אלה.

במסגרת הדיונים בין הממשלות התקדמו נושאים כלכליים נוספים:
שיתוף פעולה בתחום התשתיות שבו החברות האיטלקיות יציעו את היכולות שלהם לישראל בתחום תשתיות הגז ובמקביל חברות ישראליות יטמיעו טכנולוגיות ומוצרים שלהם בחברות אלו.
שיתוף פעולה בתחום הסייבר- במסגרת הסכם כללי בתחום זה של שתוף בידע יש גם חלק כלכלי המהווה הזדמנות לחברות ישראליות לפעול באיטליה.
שיתוף פעולה בתחום הבריאות- הוחלט על קידום נושאים רבים בשיתוף ידע בתחום הבריאות וכן ביישום של מערכות בריאות מתקדמות שמהוות הזדמנות לחברות ישראליות להציג את היכולות שלהם בתחום באיטליה.

 
 
 

צור קשר עם:

יונתן הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל