יום החדשנות ישראל – צרפת כבסיס לשיתופי פעולה עתידיים בין התעשיות

בתאריך ה – 19.11 התקיים במלון דן בת”א יום חדשנות ישראל-צרפת השני, במעמד נשיא המדינה מר שמעון פרס, ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו, ואורח הכבוד נשיא צרפת מר פרנסואה הולנד.

האירוע, שאורגן ע”י מכון היצוא בשיתוף עם מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, התמקד בשלושה סקטורים עיקריים: ניו מדיה, ביוטכנולוגיה ואנרגיה. יום החדשנות כלל סמינר עסקי וכן פגישות B2B בין חברות ישראליות לצרפתיות. באירוע השתתפו כ –500 איש שייצגו כ- 200 חברות ישראליות וכ – 100 חברות צרפתיות, בינן חברות ענק כגון Orange, Havas, Total, Alstom, חברת החשמל של צרפת- EDF, חברת הרכבות הלאומית – SNCF ועוד.

יום החדשנות נפתח בברכות של נשיא מדינת ישראל, ראש הממשלה, ונשיא צרפת. לפני הפתיחה סיירו ראשי המדינות בתצוגת טכנולוגיות שפותחו ע”י 5 חברות ישראליות וצרפתיות .

לאחר הפתיחה הנשיאותית של היום, נערכו פאנלים בנושא התעשייה והחדשנות בישראל, שיתופי פעולה בין חברות ישראליות וצרפתיות, וכן שלושה פאנלים סקטוריאליים שהתמקדו בתחומי האנרגיה, מדעי החיים וטכנולוגיות ניו מדיה. את הפאנל הראשון הנחה מר יוסי ורדי, יזם הייטק ישראלי מוביל, את הפאנל השני, הנחה מר פול פרנסואה פורניה, סמנכ”ל בכיר ב BPIfrance, ארגון ציבורי לפיתוח כלכלי ותמיכה בקידום עסקים קטנים ובינוניים בצרפת. בנוסף, ניתן מידע בנושא כלי מימון לפרוייקטי מו”פ משותפים של חברות ישראליות וצרפתיות.

אנו עדים לרצון המשותף של צרפת וישראל לחיזוק הקשרים הכלכליים וליזום שיתופי פעולה בין סטרטאפים ישראליים לחברות תעשייה צרפתיות. המשלחת העסקית המכובדת שהגיע לאירוע הינה הוכחה להתעניינות הרבה שיש בנושא החדשנות בישראל.

נשיא צרפת, מר פרנסואה הולנד: ” לשתי המדינות יש מזל גדול – מזלה של ישראל הוא שאין לה משאבים טבעיים ועל כן היא מפתחת את ההון האנושי ומצליחה בכך, ומזלה של צרפת הוא היותה הכלכלה החמישית בגודלה בעולם. צרפת חייבת להמשיך ולהתקדם מבחינה כלכלית ולשמור על מקומה ככלכלה החמישית בגודלה בעולם. על מנת לעשות זאת יש צורך לקדם ולתמוך בתחומי המחקר והחדשנות במדינה. אני מברך את הסטרטאפים הישראלים ורוצה לציין שישראל היא בעצמה סטארט אפ , מאחר וב – 65 שנים ידעתם לפתח אקו סיסטם עסקי וליצר הצלחה. העובדה שישראל משקיעה יותר מ – 4% מהתל”ג במחקר, וכן מביאה לידי כך שההשקעה במחקר בתחומים ביטחוניים וצבאיים הופכת להזדמנות לתעשייה, היא נפלאה. אני אסכם בכך שאומר שצריך יותר חברות צרפתיות בישראל. וצריך עוד חברות ישראליות שתבואנה לצרפת.”

נשיא מדינת ישראל: “מאחר ובמדינת ישראל יש מחסור במשאבים טבעיים, ישראל ידעה לבסס את הצלחתה על יכולתם של בני האדם. ישראל היא מדינה שמתבססת על חוכמת אזרחיה, האינטליגנציה, היוזמה והכישרון. כל אחד ממרכיבים אלו עוזר להתגבר על מכשול החוסר במשאבי טבע. בעקבות זאת, ישראל הפכה למקום של חדשנות ויזמות טכנולוגית”.

חשיבותו של יום החדשנות ישראל – צרפת הוא בכך שהוא מסייע לנו בהעמקה והרחבה של הקשרים המסחריים בין צרפת לישראל ותורם להגדלת הסחר הבילטרלי בין המדינות כך שיגיע לסדרי גודל דומים לאלו שיש לישראל עם גרמניה ובריטניה. אני מברכת על הגעת נציגי חברות צרפתיות מובילות רבות לישראל יחד עם נשיא צרפת ואשמח להגדלת פעילותן בארץ. חברות צרפתיות שאינן פעילות בארץ כיום יכולות ללמוד מניסיונן של חברות כמו אלסטום, וואוליה ושניידר אלקטריק שכבר פועלות במשך שנים רבות בישראל. חברות ישראליות מצטיינות בחדשנות בתחומים רבים ויכולות לתת לחברות הענק שהגיעו לישראל יתרון תחרותי. מנגד, לחברות הצרפתיות יכולות בולטות בתחומי התשתית, התחבורה ותחומים אחרים היכולים לתרום למשק הישראלי. אני מזמינה את החברות הצרפתיות והישראליות להיעזר לצורך כך בנציגות הכלכלית של ישראל בצרפת.

 

צור קשר עם:

ליאורה הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל