טורקיה תהיה בין 10 המדינות המובילות ביצוא מזון עד 2023

gidaטורקיה שואפת ומתכננת להיות בין 10 המדינות המובילות בעולם ביצוא מזון של 40 מיליארד דולרים בשנת 2023, במלאת 100 שנים להקמתה של הרפובליקה טורקית .

באירוע  קונגרס של ה- TGDF 2013, שאורגן על ידי פדרציית ארגוני תעשיית המזון ומשקאות של טורקיה נאמר גם כי טורקיה תהיה בין חמש המדינות המובילות בייצור חקלאי , בסך של 150 $ מיליארדי דולרים עד 2023, ותמשיך לייצר מזון באיכות גבוהה ובטוחה לאוכלוסייה שלה.

ישנם שני פרויקטים תשתיתיים חשובים שנועדו להשיג את מטרות 2023 מזון. השלמת הפרויקט בדרום מזרח אנטוליה (GAP ) וקוניה אגן הפרויקט ( KOP ) תעשה יותר מים זמינים כדי לאפשר השקיה של שטחים חקלאיים נוספים בטורקיה.

לטורקיה יש מערכת חקלאית מפותחת יותר מחלק ממדינות החברות באיחוד האירופאי והיא החלה משא ומתן על היבטים הקשורים לבטיחות מזון, כללי היגיינה לייצור מוצרי מזון, כמו גם כללים הקשורים לבעלי חיים כדי להגן על בריאות בעלי חיים , רווחת בעלי חיים והבטיחות של מזון מן החי .

טורקיה מספקת מזון לאוכלוסייה שלה , 75 מיליון ועוד 30 מיליון תיירים. יצוא הייצור החקלאי של טורקיה עמד על  16 מיליארד דולרים בשנת 2012, עליה של 5.8 אחוזים בהשוואה לשנה הקודמת.

מקור: Today's Zaman

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל