בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

טורקיה תהיה בין 10 המדינות המובילות ביצוא מזון עד 2023

פורסם ע"י , נספח כלכלי- איסטנבול, טורקיה , בתאריך 13 בנובמבר 2013

gidaטורקיה שואפת ומתכננת להיות בין 10 המדינות המובילות בעולם ביצוא מזון של 40 מיליארד דולרים בשנת 2023, במלאת 100 שנים להקמתה של הרפובליקה טורקית .

באירוע  קונגרס של ה- TGDF 2013, שאורגן על ידי פדרציית ארגוני תעשיית המזון ומשקאות של טורקיה נאמר גם כי טורקיה תהיה בין חמש המדינות המובילות בייצור חקלאי , בסך של 150 $ מיליארדי דולרים עד 2023, ותמשיך לייצר מזון באיכות גבוהה ובטוחה לאוכלוסייה שלה.

ישנם שני פרויקטים תשתיתיים חשובים שנועדו להשיג את מטרות 2023 מזון. השלמת הפרויקט בדרום מזרח אנטוליה (GAP ) וקוניה אגן הפרויקט ( KOP ) תעשה יותר מים זמינים כדי לאפשר השקיה של שטחים חקלאיים נוספים בטורקיה.

לטורקיה יש מערכת חקלאית מפותחת יותר מחלק ממדינות החברות באיחוד האירופאי והיא החלה משא ומתן על היבטים הקשורים לבטיחות מזון, כללי היגיינה לייצור מוצרי מזון, כמו גם כללים הקשורים לבעלי חיים כדי להגן על בריאות בעלי חיים , רווחת בעלי חיים והבטיחות של מזון מן החי .

טורקיה מספקת מזון לאוכלוסייה שלה , 75 מיליון ועוד 30 מיליון תיירים. יצוא הייצור החקלאי של טורקיה עמד על  16 מיליארד דולרים בשנת 2012, עליה של 5.8 אחוזים בהשוואה לשנה הקודמת.

מקור: Today's Zaman

יוסף אברהם נספח כלכלי- איסטנבול, טורקיה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- איסטנבול, טורקיה, יוסף אברהם