האם רואים ניצנים להתאוששות כלכלית ברומניה ?

חטיבת המחקר של האקונומיסט (EIU) פרסמה לאחרונה דוח מעניין לפיו כלכלת רומניה, תמ”ג, צפויה לצמוח ב 2.4% השנה. נתון מפתיע לטובה על רקע הסטגנציה בשוק האירופי. הגידול בצמיחה צפוי לגדול בשנים 2014-2017 לרמה של 4%.

רומניה שמרה על צמיחה חיובית זעירה של 0.7% אשתקד למרות המשבר הכלכלי באירופה, אשר מהווה את שותפת הסחר העיקרית של רומניה והצפי הוא שעם יציאת אירופה מהמשבר, תהיה רומניה אחת הראשונות לשפר את נתוני הצמיחה שלה.

הממשל הרומני מחויב להמשך שמירה על ריסון תקציבי ורפורמות נוספות כגון הפרטת חברות ממשלתיות, קיצוץ בהוצאות המשרדים הממשלתיים ושיפור ניצול התקציבים האירופאיים העומדים לרשותה (לרומניה אושרו 22 מיליארד יורו לפרויקטים לאומיים ו 17 מיליארד לחקלאות לשנים 2014-2020). כמו כן, בהיבט המוניטרי, יינתן דגש על עידוד הצמיחה תוך מתן גמישות מסוימת לריסון האינפלציה.

ירידה בגרעון המסחרי של רומניה

סוכנות הידיעות הרומנית RomaniaInsider.com  דווחה על נתונים מעודדים שפרסמה הרשות לסטטיסטיקה הרומנית; ירידה בגרעון המסחרי של רומניה במחצית הראשונה של השנה ל 3.1 מיליארד יורו, ירידה של כ 2.2 מיליארד לעומת התקופה המקבילה אשתקד וצמיחה בייצוא של 7.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. המרכיב העיקרי בייצוא היה מכונות ורכבים (42% מהיצוא ו 37% מהיבוא).

צור קשר עם:

ארנון ארבל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל