ביקור נגיד בנק ישראל והבורסה לניירות ערך בלונדון

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, מנהלי הבורסה לניירות ערך ובכירים מהחברות הישראליות המובילות ביקרו בלונדון המהלך חודש יוני במסגרת כנס המשקיעים השנתי של הבורסה לניירות ערך.

שני ימי הביקור היו עמוסים באירועים רבים, במהלכם נחשפו מאות גורמי ממשל ואנשי עסקים בריטיים להרצאות על הכלכלה הישראלית. הנספחות המסחרית לקחה חלק פעיל בארגון האירועים בשיתוף עם לשכת המסחר ישראל בריטניה והבורסה לניירות ערך.

טקס פרסי עסקים ישראל בריטניה

באירוע, בו נכחו כ- 350 אורחים, נשאו דברים נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ונגיד הבנק המרכזי הבריטי, מרווין קינג. שני הנגידים סיימו את תפקידם מספר ימים לאחר הטקס כך שבנאומיהם התייחסו לסיכום התקופה הארוכה בה שימשו כנגידים בזמן בעייתי של הכלכלה העולמית. שני הנגידים ציינו את הלחצים הגדולים שחוו במהלך תפקידם, ושניהם הביעו הערכה עצומה לפועלו של הנגיד האחר. הנגיד פישר נתן סקירה על מצב הכלכלה הישראלית, ולדבריו הוא עוזב את תפקידו כאשר הוא אופטימי לעתיד.

בפרס לקידום יחסי המסחר בין ישראל לבריטניה זכתה קרן ההשקעות הבריטית גרובפוינט קפיטל, אשר פתחה לאחרונה סניף בישראל, והחברה הישראלית נס טכנולוגיות אשר לה פעילות ענפה בבריטניה. בפרס על מפעל חיים זכה  מר אייזיק קיי, אשר הקים את קרן ההשקעות Israel Healthcare Ventures.

כנס ההשקעות השנתי של הבורסה הישראלית

הכנס הפגיש מנהלי חברות ישראליות מובילות עם גופי השקעה מקומיים במטרה לחשוף את הפוטנציאל הטמון בהשקעה בשוק ההון והמשק הישראלי. בכנס אשר התקיים במשרדים של חברת בלומברג בלונדון, נכחו כ-200 מנהלי השקעות ואנליסטים.  הכנס נפתח בשיחה של מנכ”לית הבורסה אסתר לבנון עם הנגיד פישר ולאחר מכן קיימו מצגת למשקיעים חמש חברות ישראליות הכלולות במדד ת”א 25: בנק לאומי, בנק הפועלים, כי”ל, טבע וגזית גלוב.

אירועים נוספים

בטקס פתיחת המסחר בבורסה של לונדון נכחו כ- 20 מנהלי חברות בריטיות וישראליות וכן שגריר ישראל בבריטניה, דניאל טאוב, ומנכ”לי הבורסות של לונדון, מילנו ותל אביב. בנוסף, דיבר הנגיד פישר על הכלכלה הישראלית במסיבת עיתונאים וכן באירועים בפרלמנט ובמכון הדעה הכלכלי היוקרתי OMFIF. לדברי OMFIF, נוכחותו של הנגיד פישר הצליחה למשוך לאירוע משתתפים בשיעור קומה יוצא דופן.

ארוע השקעותסטנלי

טקס פתיחת מסחר 2

 

צור קשר עם:

נח שני

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל