מפגש חברות ישראליות עם שר התחבורה הרומני

אני שמח לעדכן על פעילות יפה שקיימנו היום. קיום “שולחן עגול” של חברות ישראליות הפעילות הרומניה בתחום התשתיות ותחבורה עם שר התחבורה הרומני, מר רלו פנקיו ומנכ”למשרדו, מר ולנטין טריפן. במפגש השתתף גם שגריר ישראל לרומניה, מר דן בן אליעזר.

למפגש הגיעו נציגים של 13 חברות ישראליות כגון שפיר, סולל בונה, ברן, ממ”ן, פוינטר, מגל ועוד סה”כ כעשרים משתתפים באירוע. האירוע נפתח בהצגה עצמית של כל אחד מהמשתתפים, לאחר מכן הציג השר את התכניות העתידיות של משרדו ולבסוף נפתח הפורום לשאלות ותשובות. מטרת המפגש הייתה ליצור חשיפה ליכולות הישראליות בתחום התחבורה ולאפשר לחברות הישראליות קשר ישיר עם השר והמנכ”ל, שתי מטרות שהושגו באופן מלא, תוך החלפת כרטיסי ביקור ובאווירה נעימה וטובה.

השר ציין כבר בתחילת דבריו שהוא מודע לקשיים בהתנעת פרויקטים גדולים ברומניה. יחד עם זאת, ציין שמשרדו עומד בפני פרסום מספר פרויקטים גדולים בסכומים של מיליארדי יורו בשיטת PPP (Private Public Partnership). Private Public Partnership)ם מספר פרויקטים גדולים בסכומים של מיליארדי יורו בשיטת  ישיר עם השר והמנכלרומניה, מר דן בן אליעזר.

 כך שכבר בספטמבר אמור להתפרסם מכרז גדול לשדרוג ובנית תשתיות תחבורה. השר ציין שבהיבט החוקתי, התשתית החוקתית קיימת ואין בעיה לצאת כבר כיום עם מכרזי PPP.

פוטנציאל הפרויקטים בתחום אחריות השר הוא בין 30 ל 40 מיליארד יורו עד שנת 2020 תוך תיעדוף סיום מסדרונות התעבורה חוצי המדינה (Transportation Corridors), חיזוק פתרונות התעבורה השונים מנמל קונסטנצה על מנת לחזקו כ”שער לאירופה” ושדרוג מערך הרכבת ברומניה כולל הקמת קו רכבת נוסעים מהירה.

משרד התחבורה שוקד בימים אילו על תכניות לטווח ארוך, עד סוף השנה אמורה להתפרסם התכנית המתכננת של המשרד עד לשנת 2030. למרות שאין כל התחייבות לגבי מועד הוצעת התכניות השונות אשר יפורטו בתכנית לפועל, חברות ישראליות תוכלנה לקבל מושג לגבי סדר גודל ההשקעות המתכננות ולהסתייע בתכנון שלהן לגבי רומניה.

סה”כ מפגש מעניין ומועיל לחברות הישראליות.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל