מספר פעילויות מעניינות של המחלקה הכלכלית ברומניה

Knights_of_the_Round_Table__Graal_(15th_century)שלום,

כחלק ממגוון הפעילויות אותן אנו מקיימים, בחרתי לעדכן אתך על שתיים שהן לא שגרתיות. הראשונה היא מפגש שאני מארגן עבור חברות ישראליות עם שר התחבורה הרומני. המפגש יתקיים כ”שולחן עגול” ומטרתו ליצור הכרות אישית עבור החברות הישראליות עם השר, ללמוד על פעילויות עתידיות של משרד התחבורה ולהציג לשר שאלות באופן ישיר. אני מאמין גדול בסוג זה של מפגשים אשר מאפשרים לחברות קשר ישיר עם מקבלי החלטות בכירים ביותר.

פעילות נוספת היא משלחת לישראל של הבנק האירופאי לפיתוח (European Bank for Reconstruction and Development EBRD  ). במסגרת הפעילות עם EBRD (הבנק), קיימתי לפני מספר חודשים פגישה עם המנהל החדש של השלוחה ברומניה, מר ג’יימס הייסלופ (James Hyslop). במסגרת הפגישה קיימנו שיחת ועידה עם מטה הבנק בלונדון, גב’ אולנה קובל (Olena Koval) ועם גב’ סימה אמיר מנהלת פיתוח עסקי ו EEN מהתאחדות התעשיינים בישראל. התאחדות חתמה במרץ השנה על מזכר הבנות (MOU) עם הבנק. רומניה נבחרה לשמש כאבן בוחן להסכם.

מנהל הסניף הרומני של הבנק מר הייסלופ, רואה שני אפיקים בהם יכולות חברות ישראליות להשתלב בפרויקטים שהבנק מממן:

  1. מכרזי רכש (Procurement) אשר מפורסמים באתר הבנק ואשר חברות ישראליות יכולות לגשת אליהם. פעילות זו הינה באחריות החברות; לבדוק באופן שוטף את אתר הבנק ולמצא פרויקטים מתאימים.
  2. השקעה ברומניה כאשר המימון יגיע (בחלקו) מהבנק.

על מנת להגביר ההשקעות הישראליות ברומניה, הועלה רעיון לקיים סמינר בישראל אשר בו יסברו דרכי ההתקשרות עם הבנק והפוטנציאל להשקעות זרות הגלום ברומניה. לשמחתי הרעיון התקבל בברכה ע”י כל הגורמים ואני שמח לבשר שב 3 ליולי יתקיים הסמינר במשרדי התאחדות התעשיינים בת”א. חברות המעוניינות להשתתף, מתבקשות לפנות לגב’ סימה אמיר מההתאחדות simaa@industry.org.il .

צור קשר עם:

ארנון ארבל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל