דלתות גרמניה נפתחות בפני שוק היין הישראלי

תעשיית היין הישראלית משתבחת עם השנים בדיוק כמו המוצר אותו היא מייצרת, ומפנה את מאמצי השיווק והמכירות שלה יותר ויותר גם אל מחוץ גבולות ישראל.

גרמניה מהווה יעד אטרקטיבי ליצואנים ישראלים. שוק היין בגרמניה, מקיים מסורת ארוכת שנים של הערכה לאלכוהול, מגלגל מדי שנה 7.5 מיליארד אירו ולמעשה, 20% מצריכת האלכוהול באירופה כולה נמכרת בגרמניה. סך ייצוא היין והמשקאות החריפים מישראל ב-2012 עמד על 29.8 מיליון דולר לעומת 26.7 מיליון דולר ב-2011 .

הנספחות המסחרית בברלין של המנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, משקיעה מאמצים בפתיחת דלתות בשוק הגרמני עבור יקבים ישראלים. ב22 למאי יזמה וארגנה הנספחות אירוע טעימות ייחודי עבור תעשיית היין הישראלית בעיר המבורג. מטרת האירוע היתה להציג את תעשיית היין הישראלי לשוק הגרמני, ולהעמיד את ישראל בשורה אחת יחד עם יינות האיכות בעלי מוניטין הנמכרים בגרמניה.

ולפגנג שילינג, עיתונאי ומומחה ליין,סיפר לנו על האירוע מנקודת מבטו: “המבורג הינה אחת הערים המרכזיות בגרמניה, ומציעה מספר רב של מסעדות המתמחות ביין ותעשייה מפותחת של יבואני יינות, כמו גם משווקים ומפיצים בתחום. האווירה באירוע תרם להדברות נמרצת בין היקבים הישראלים ואנשי התעשייה הגרמנים. הסמינרים השונים באירוע הציגו את תעשיית היין הישראלית היטב, ואפשרו ליקבים הישראלים גישה ישירה ליבואנים הגרמנים. לדעתי מאוד נכון לשלב את הצגת היינות הישראלים יחד עם הרקע הקולינארי והתרבותי שלהם, כפי שנעשה במצגות באירוע. אנו הגרמנים מאוד אוהבים לטייל, אוכל טוב הוא תמיד אטרקציה מרכזית עבורנו, ואיתו מוזיקה ואמנות יחד עם כוס יין משובח!”

באירוע הטעימות השתתפו שמונה יקבים מובילים מישראל: יקבי רמת הגולן, הרי גליל, רקנאטי, טפרברג, גבעות, יקבי האלה, ברקן ויקב ארפי, אשר הציגו את תוצרתם והרשימו באיכותם קהל של כ-120 אורחים נכבדים. בעלי תפקידים שונים שנכחו באירוע היו: קניינים, יבואנים, סיטונאים, נציגי חנויות יין , מלונות, מסעדות, קייטרינג, סומלאיירים ועיתונאים.

תמהיל מגוון זה העניק ערך עסקי רב לאירוע ואפשר לו לשמש כפלטפורמת נטוורקינג פורה.

בנוסף למגעים העסקיים והטעימות, התקיימו באירוע שתי מצגות בנושא היין הישראלי. המצגות הועברו ע”י מומחים אשר הציגו את בית גידול היין, מקורותיו ההיסטוריים, וקדמתו הטכנולוגית וכן ניפצו בדרך אי אילו מיתוסים קיימים לגבי היין הישראלי וביצעו הסברה מקיפה בנושא.

כסימן למעמד האירוע ניתן לציין את נוכחותם של נציגי רשת מזון הגורמה “פרפטו” הממוקמת בחנויות הכלבו של רשת KARSTADT ואת הגעתו של יועץ רשת METRO לתחום היין.

בנוסף השתתפו, נציגי מסעדת Bullerei שבבעלות השף הגרמני המפורסם Tim Mälzer, והמאסטר סומלייר הנודע Hendrik Thoma, שמעבר להיותו הסומלייר של המלון היוקרתי מובנפיק בהמבורג, נחשב לאחד הסומליירים המפורסמים בגרמניה, אשר נושא תארים של עיתונאי וסופר. Thoma, כה התרשם מהאיכויות של היין הישראלי עד שביקש לצאת מן האירוע עם מספר בקבוקי יין ואותם הזכיר לאחר מכן בבלוג היין המפורסם שלו .

על האירוע מספרת חמדת שגיא, הנספחת המסחרית בברלין:

“על אף שישראל ידועה בגרמניה בשל חדשנותה הטכנולוגית, לא רבים מכירים את תעשיית היין הצעירה והדינאמית של ישראל והיא מזוהה כפונה בעיקר לשוק היין הכשר. בגרמניה קיים עניין ביינות איכותיים והיקבים הישראלים עומדים בתקני האיכות הגבוהים ביותר. יחד עם זאת, התחרות על מקום במדף המכירות מאתגרת מאחר והצרכן הגרמני רוכש יין בעלות נמוכה יחסית של כ – 3 יורו. אירוע חשיפת ענף היין הישראלי בפני הגרמנים אניני הטעם נחל הצלחה רבה, ועל פי ההיענות וההתלהבות שנרשמה בשטח בקרב המוזמנים, אנו מקווים שבקרוב מאוד תתמקם תעשיית היין הישראלית במקום הראוי לה גם בשוק הגרמני “.

 

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל