הסכם שת”פ בין תאגיד המים של רעננה וחברת מים מבולגריה

השבוע נחתם ברית חברות מים תאומות נחתמה בין חברת המים “מי רעננה” וחברת המים של העיר ורצה אשר בבולגריה.

ההסכם הינו עוד שלב בפעילות מתמשכת שהחלה לפני מספר חודשים במשלחת מצומצמת של חברות מים מישראל לבולגריה. הביקור בחברת המים בבולגריה היה חלק מהביקור אשר במסגרתו קיימנו מספר רב של פגישות עם גורמים שונים, הן מהמגזר הממשלתי והן הפרטי, בסקטור המים הבולגרי. כחברה באיחוד האירופי,

בולגריהמחויבת לשפר מערכות IMG_2606_low_qualותשתיות מים בתחומה, אנו בנספחות פועלים רבות בתחום זה.

מזכר ההבנות שנחתם חשוב כפלטפורמה לחשיפת היכולות הישראליות בתחום המים. סקטור המים הוא תחום שמרני יחסית ויש חשש בקליטת טכנולוגיות חדשות. ניר בר לב, מנכ”ל חברת “מיי רעננה” הצליח בביקורו להראות שטכנולוגיות חדשות המושתתות על יכולות ישראליות מתקדמות, עובדות בהצלחה רבה “בשטח” ולאורך זמן.

להלן דברים שכתבה גב’ סמדר אהרוני ממשרד “סמדר PR” אשר ניהלו את דברור האירוע (ניר בר לב (מימין) ראש עיריית ורצה מר ניקולאילבנוב. צלם – גלעד ארצי):

הטקס המרגש נערך השבוע ברעננה, בנוכחות מנכ”ל חברת המים של ורצה מר אנגל פרסטויסקי, ראש עיריית ורצה מר ניקולאי לבנוב, וראש עיריית אורינוב אשר בבולגריה מר רוסן דוברב. עוד כיבדו בנוכחותם – שגריר בולגריה בישראל מר דימטיר מיכאלוב והנספח המסחרי -כלכלי מר ולדימיר וולקוב.

שגריר בולגריה בישראל מר דימטיר מיכאלוב, שהיה ראשון המברכים, ביקש לציין כי הידוק יחסי בולגריה-ישראל מהווים ערך עליון מבחינתו וחיזק את דבריו על ידי הדגשת חשיבות חיזוק הקשר בין שתי המדינות. עוד ציין מר מיכאלוב כי שיתופי פעולה הנושאים בחובם החלפת ידע ולמידה הדדית הינם התכלית ליצירת קשרים בין המדינות וביקש לקחת חלק פעיל בפרוייקט המוברך. השגריר הוסיף ואמר כי בשנים האחרונות נבנה יסוד עמוק ויציב לחברות בין ישראל לבולגריה.

רשות המים הישראלית יוצגה על ידי המהנדס הראשי של מנהל המים מר חזי ביליק, מנכ”ל תאגיד “מי רעננה” מר ניר בר לב, יו”ר דירקטוריון “מי רעננה” וחברת המועצה הגברת דבי סלוצקי ומנהל אגף תאגידים ברשות המים מר אפי דביר, שגילה לנוכחים כי רעננה הינה הרשות הראשונה בישראל החותמת ברית מסוג זה. מר דביר הדגיש כי מדובר בתאגיד מים מוביל בשימוש בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות. את דבריו חיזק מר חזי ביליק באומרו כי ייחודו של תאגיד “מי רעננה”, מעבר להיותו תאגיד מים מהמובילים בישראל, הוא בשימוש בטכנולוגיות מהמתקדמות ביותר בעולם כיום.

מנכ”ל תאגיד “מי רעננה”, מר ניר בר לב, הסביר כי מטרת הברית היא החלפת מידע וטכנולוגיה בין החברות. בדבריו הדגיש מר בר לב כי יצירת תהליכי עבודה נכונים ומוצלחים, שיפור השירות לתושבים, התייעלות אנרגטית כלכלית ושמירה על הסביבה הם אתגר גדול ומטרה נעלה לשתי החברות .

“המהלך החל כשביקרנו בורצה ומצאנו בה חברת מים מתקדמת בעלת רצון עז להשתפר ולחשוב קדימה. בביקור זה למדנו כי החלפת ידע ולמידה מניסיונם של אחרים יכולים לשפר ולקדם את שתי החברות”. סיכם מר בר לב.

חברת המועצה ויו”ר דירקטוריון “מי רעננה”, גב’ דבי סלוצקי, בירכה את חברי המשלחת הבולגרית על בחירתם בתאגיד “מי רעננה” ואף הבטיחה כי בסיור המתוכנן שיתקיים לאחר טקס החתימה יוכלו חברי המשלחת להתרשם מהעיר הקטנה והמיוחדת בה היא מכהנת כחברת מועצה. חברת המועצה אף  שיתפה אותם בבחירות לרשויות המקומיות שתתקיימנה בקרוב בישראל.

בנוסף יזמה הנהלת התאגיד כשבראשה מהנדסת תאגיד “מי רעננה” הגברת רוסקה ניקולב, ובעידודו של מנהל תכנית המים הלאומית Israel NEWtech” ” במשרד התמ”ת מר עודד דיסטל, פרזנטציה שנערכה על ידי  חברות ישראליות אשר הציגו  טכנולוגיות חדישות וייחודיות בהן משתמשים בהצלחה רבה בתאגיד “מי רעננה”.

צור קשר עם:

ארנון ארבל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל