תערוכת Wasser Berlin פותחת דלתות לשיתופי פעולה גרמני–ישראלי בתחום המים

אווירת שיתוף פעולה מילאה את הביתן הישראלי בתערוכת Wasser Berlin, תערוכת המים הבינלאומית שהתקיימה בחודש אפריל האחרון בברלין.

23 חברות ישראליות בתחום טכנולוגיות המים הציגו מוצרים ופתרונות בביתן הלאומי של מכון היצוא. בסך הכל התקיימו מעל 150 פגישות עסקיות בביתן שאורגנו על ידי הנספחויות המסחריות של מנהל סחר חוץ בברליו, מינכן והולנד. במקביל, התקייםב- 24.4 בראנץ’ נטוורקינג עסקי במטרה לקדם שיתופי פעולה בין חברות גרמניות וישראליות בתחום המים. 250 פגישות התקיימו באירוע זה ונוצרו קשרים מעניינים שיובילו לשיתופי פעולה עסקיים.

“היה מרגש לראות את ד”ר עבדול קוויי קאליפה, השר המצרי לענייני מים ותשתיות ואת השר הגרמני לפיתוח ושיתוף פעולה כלכלי, מר דירק נייבל, מבקרים בביתן שלנו” מספרת חמדת שגיא, הנספחת הכלכלית בברלין. “קיימים מספר שיתופי פעולה בתחום המים בין ישראל ושכנותיה במזרח התיכון והם נדונו בביתן שלנו ובביתן חברת המים הלאומית מקורות שגם השתתפו בתערוכה”.

מימין לשמאל: אמנואל נחשון, אהוד דנוך (מנכ"ל מקורות), חמדת שגיא, דירק נייבל, ד"ר אבדול קואיי חליפה
מימין לשמאל: אמנואל נחשון, אהוד דנוך (מנכ”ל מקורות), חמדת שגיא, דירק נייבל, ד”ר אבדול קואיי חליפה

הנספחות הכלכלית של המנהל סחר חוץ בברלין ארגנה בראנץ’ עסקי באירוע, במטרה לחבר בין חברות ישראליות לחברות גרמניות שונות, כמו גם למשקיעים פוטנציאליים. בתחילת האירוע, כל אחד מנציגי 23 החברות הישראליות הציג במשך מספר דקות את החברה שלו ואת הטכנולוגיות הייחודיות לה. בהמשך, הוצגו מספר פרזנטציות במטרה להעלות את הצרכים והאתגרים המאפיינים את שוק המים הגרמני.

הגברת פלרידה רגוירה קורטיזו, מנהלת בכירה לטכנולוגיות סביבתיות במכון היצוא הגרמני, הציגה את שוק המים הגרמני. תוכנית ישראל ניוטק קיימה ראיון עם קורטיזו לפני האירוע, והיא ספרה בו על האתגר המתגבר שמציבה בעיית המזהמים המיקרוסקופיים במערכת המים הגרמנית, כמו גם על ההערכה הגבוהה שרוחשת תעשיית המים הגרמנית כלפי חברות וטכנולוגיות ישראליות.

הגברת רגינה גנירס, ראש מחקר ופיתוח Berliner Wasserbetriebe (חברת המים של ברלין) המשיכה עם מצגת בנושא הצרכים של שירותי המים בברלין, והאתגרים עמם הם מתמודדים במתן שירות ל- 3.5 מיליון תושבים.

אנגלי בוטנר, אשר מנהלת קלאסטר של חברות גרמניות בשם AQUANET Berlin-Brandenburg (הציגה את הפוטנציאל לשיתוף פעולה בין AQUANET לחברות ישראליות בתחום המים..

החלק החשוב ביותר בארוחת הצהריים היה המפגש הלא רשמי שהתקיים לאחר שלב המצגות, במסגרתו ראשי רשויות מים גרמניות, משקיעים ונציגי חברות ישראליות נפגשו ושוחחו על דרכים לשיתוף פעולה.

הפורום המשמעותי הבא בו שיתופי פעולה ימשיכו להירקם הוא תערוכת WATEC 2013. אירוע חשוב זה יתקיים בתל אביב באוקטובר 2013 ויפגיש חברות מים, רשויות ציבוריות ומשקיעים מישראל, גרמניה ומדינות נוספות מכל העולם.

 

 אתם מוזמנים לעיין במצגות שהוצגו באירוע בברלין:

The German Water Market: Data, Facts, Opportunities, Flérida Regueira Cortizo, Senior Manager for Environmental Technologies, Germany Trade & Invest
We made the desert bloom” (Mekorot, Israel National Water Company), Ehud Danoch, CEO of EMS Mekorot Project
Demand-oriented Research for Innovation in Watermanagement Regina Gnirss, Head of Research and Development, Berliner Wasserbetriebe – Berlin’s Water Utility
Potential and opportunities for cooperation between water companies of AQUANET/Berlin and Israel Angeli Büttner, Network Manager, AQUANET Berlin-Brandenburg (Network for intelligent Water infrastructure Systems

 

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל