איגוד המוציאים לאור הגרמני, ה- VDZ , בחר בישראל כ”מדינה שותפה” לשנת 2013 ראיון עם סטפן שרצר, מנכ”ל האגודה

כאשר סטפן שרצר, מנכ”ל VDZ , חיפש את הטכנולוגיות הכי עדכניות על מנת לספק יתרון תחרותי עבור 400 המו”לים בארגון הגג שלו, הוא חיפש אותן בישראל. שוחחנו עמו על הבחירה של VDZ במדינת ישראל כ “מדינה שותפה” לשנת 2013 ובנוסף גם דיברנו על תובנותיו בהקשר של תעשיית ההוצאה לאור בגרמניה.

“היום אין מו”ל גרמני אחד אשר פועל רק בדפוס, כולם עושים את המעבר לאינטרנט ובמיוחד לסלולרי. במיוחד עכשיו ישנם הרבה סטרטאפים ישראלים הרלוונטיים לתעשיית מו”ל המגזינים בגרמניה”. שרצר רואה הזדמנות אמיתית לחברות ישראליות אשר עוסקות בטכנולוגיות שיווק ומכירה באינטרנט, אבטחה, מובייל וטכנולוגיות אחרות, להיטמע בשוק הגרמני.

סטפן שרצר
סטפן שרצר

VDZ הוא ארגון הגג הגרמני ל- 400 מו”לים שיחדיו מפרסמים יותר מ- 3000 כותרים. הארגון משתף פעולה עם הנספחות המסחרית הישראלית של מנהל סחר חוץ בברלין, בהובלתה של הנספחת חמדת שגיא, בכדי לעודד מפגשים ושיתופי פעולה בין חברות ישראליות למו”לים גרמניים. משלחת עסקית מגרמניה מתוכננת להגיע לביקור בארץ במחצית השנייה של שנת 2013. כמו כן, משלחת חברות ניו מדיהישראליות צפויהלהשתתף באירוע DIGITAL INNOVATORS SUMMIT המתקיים בברלין. כמו כן שותף בקרן הון הסיכון JVP, אורי אדוני צפוי לשמש כדובר בכנס. שרצר מספר לנו שאירוע זה, אשר יתקיים ב- 18- 19 למרץ בברלין, הינו אירוע בינלאומי אשר 70 אחוזים ממבקריו מגיעים ממדינות שונות מחוץ לגרמניה.

“יש לנו שיתוף פעולה אסטרטגי ומתמשך עם הנספחות הכלכלית הישראלית בברלין,” אומר שרצר. “אנחנו עובדים יחד במספר ערוצים בכדי לחבר חברות ישראליות עם מו”לים גרמניים. שיתוף פעולה זה כולל גם ארגון אירועים, משלחות וכו’ ” . בנוסף, ברלין עצמה הופכת ל- START UP HUB בינלאומי מרכזי , מספר שרצר, וזה מהווה הזדמנות עבור קהילת הסטרטאפים הישראלית התוססת.

הפילוסופיה של שרצר בתור תפקידו כראש VDZ היא “חשוב גלובלי – עשה מקומי.” מטרתי לזהות ולהביא למו”לים הגרמניים את הטכנולוגיות העדכניות והמלהיבות ביותר שנמצאות בזירת הניו-מדיה, ורבים מהרעיונות הללו נמצאים בקרב חברות ישראליות. ”

חמדת שגיא, הנספחת הכלכלית של ישראל בברלין מוסיפה, “תעשיית הניו-מדיה הישראלית גדלה במהירות בשנים האחרונות. חברות ישראליות וסטרטאפים מציעים פתרונות לשינויים המהירים המתרחשים בנוף התקשורת דוגמת אפליקציות אינטרנטיות ושירותים לפרסום ובידור ברשת האינטרנט, אשר כרגע נחשבות לזירות המלהיבות שנמצאות בשוק. השותפות עם VDZ היא הזדמנות חשובה עבור חברות ישראליות לחדור לשוק הגרמני. אנחנו בנספחות בברלין, עושים הכול כדי לעזור לחברות ישראליות לנצל הזדמנות זו.”

חמדת שגיא
חמדת שגיא

 

חברות ישראליות מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות הכלכלית הישראלי בברלין

 

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל