מרץ 12, 2023

כנס לסטארט-אפים ישראלים – הזדמנויות עסקיות ומימון של מעל 500 מיליון אירו עם שווקי גרמניה, שוויץ ואוסטריה

כנס Europe Days 2023 ייערך ב- 21 למרץ בגלריה וצפויים להשתתף בו מעל 250 יזמים/ות ישראלים. הכנס נערך בפורמט ייחודי אשר מוכוון שיחות ופגישות 1:1 עם מרצים ומרצות שיגיעו מרחבי העולם, ומטרתו לקשר בין חברות סטרט-אפ ישראליות עם חברות ומשקיעים אירופאים, במטרה למנף את הפוטנציאל העסקי העצום שבין ישראל לגרמניה, שוויצריה ואוסטריה. למעלה מ-38 מרצים ומרצות, יגיעו מטעם חברות כדוגמת REWE, Evonik, Charite Swisscom, ו-BSH, ויציגו אפשרויות עסקיות ומימון לחברות הישראליות בהיקפים של למעלה מ-500 מיליון אירו.

בין הדוברים הראשיים נמנים Rene Obermann מנכ״ל Warburg Pincus גרמניה ויושב ראש Airbus (מחזור של 49 מיליארד יורו), המשקיע Olaf Koch עד לאחרונה מנכ״ל מטרו – והיום עומד בראש קרן השקעות המתמחה ב-FoodTech, ו-Olive Holla מנכ״ל Speedinvest, קרן אוסטרית אשר מתמחה בהשקעות בשלבים מוקדמים.

בנוסף לחשיפה למשקיעים הפוטנציאליים, יוצגו למשתתפי/ות הכנס מגוון הזדמנויות עסקיות עם שותפים אסטרטגים אפשריים, וכן מגוון רחב של תכניות סיוע חינמיות לפעילותם העתידית באירופה. בעזרת הפורמט הייחודי של הכנס, הכולל פגישות 1:1 פנים אל פנים והזדמנויות רבות לשיח עם הדוברים/ות. למשקיעים ולחברות האירופאיות יספק הכנס הזדמנויות השקעה ומגוון רחב של מוצרים/שירותים חדשנים מישראל, בעלי פוטנציאל לפיתוח החדשנות של אותן חברות אירופאיות.

בשונה מהמתרחש בכנסים דומים, הכנס שם את הסטרטאפים במרכז – והמשקיעים והחברות הם אלה שמציגים להם (Reverse Pitching). פורמט זה מאפשר לסטרטאפים לשוחח עם החברות/המשקיעים המתאימים להם ביותר. כאמור, הכנס שם דגש מיוחד על מינוף מפגשים פנים אל פנים שיאפשרו למשתתפים הזדמנויות רבות לשיחה ואינטראקציה עם נציגי החברות והמשקיעים מחו״ל. בנוסף, למשתתפים יינתן מידע מעשי אשר יסייע להם לחדור לשווקים הגרמנים, השוויצרים והאוסטרים, המונים 92 מיליון משתמשים. דגש מיוחד יושם על נגישות לחברות אירופיות בגודל בינוני המחפשות חדשנות חוץ ארגונית כמנוע צמיחה, בעלוץ מחזורים של כ-50 מיליון עד כ-4 מיליארד יורו בשנה– המתאימים לקנה המידה של הסטרטאפים הישראלים. בין הענפים המרכזיים אשר יידונו בכנס יהיו – פודטק/קמעונאות, לוגיסטיקה, סייבר, InsurTech/FinTech, מטאוורס, 5G, eHealth, ClimateTech, AI, ותעשיה 4.0.

במהלך הכנס יתקיימו מפגשי אחד על אחד עם משקיעים, ואנשי מפתח משווקי ההייטק באירופה אשר ישתתפו כנס, ביניהם, אוליבר הולה שותף מנהל בקרן  SpeedInvest אשר מנהלת למעלה ממיליארד יורו, לרס רוסלר מ-BSH Kitchen האקסלרטור למוצרי מטבח של בוש וקוסטרוקטה, קארים חביבי, מנהל חדשנות של REWE Digital. פאולינה בנצרוס מנכ״לית קרן ההשקעות של DB Schenker. קטקה לצינג מנהלת האקסלרטור השווצרי המוביל KickStart. קריסטינה בקר מנהלת השותפויות של אקסלרטור החדשנות של Lufthansa Group. לכנס יגיעו נציגים נוספים מחברות אירופאיות מובילות כגון  UEFA, Swisscom, Allianz ואחרים. בנוסף ישתתפו גם גופים אירופאים ממשלתיים כגון Helmholtz ונציגי ערים גרמניות מובילות אשר יציעו מגוון תכניות סיוע ליזמים ישראלים ברחבי גרמניה, אוסטריה ושוויצריה ובערים קלן, וינה, ברלין, ציריך ואחרות.

מארגנת הכנס היא חברת Novawind, בין נותני החסות: קבוצת לופטהנזה, עיריות קלן וינה וברלין, Bw-i, Helmholtz, Rewe Digital, Greater Zurich Area, GTAI ו-NRW, Global Invest. בין השותפים: גיקטיים, משרד הכלכלה, רשות החדשנות, הנספחויות המסחריות של ישראל בברלין ובמינכן, ,Advantage Austria, דוניצה תקשורת, לילו, בירה ווינשטפן ו-AHK.

 

לפרטים והרשמה: www.europedays.com

נכתב ע”י בר סנדרוביץ, דסק אירופה במינהל סחר חוץ.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>