תמונת מצב

מאז הפעם האחרונה שכתבתי כאן בבלוג על המצב, חלו כמה התפתחויות דרמטיות בסינגפור בנושא משבר הקורונה. לאחר שסיטואציה החלה להחמיר באירופה ובארה"ב באזור אמצע מרץ החלו להגיע הרבה מקרים מיובאים של הוירוס, מה שהוביל לעשרות מקרים חדשים של חולים כל יום. בעקבות כך, הממשלה בסינגפור הפעילה סגר חלקי (ונתנה לו את השם Circuit Breaker) החל מה-7 לאפריל, ובמסגרתו בתי הספר ורוב החנויות ייסגרו ועובדים יעברו לעבודה מלאה מהבית, למעט ענפים חיוניים בהם אין היא מתאפשרת.
יואב סיידל
מינהל סחר חוץ פועל לגבש תמונת מצב עדכנית על תחום ההובלה הבינלאומית על רקע השפעות משבר הקורונה. עדכון זה מתמקד בפעילות ההובלה האווירית בעולם ובישראל וכולל מידע מפרסומים שונים אודות פעילות התעופה בעולם ובישראל, עדכונים של הנספחים הכלכליים הפרוסים ברחבי העולם, וכן נתונים של רשות שדות התעופה.
תומר היווי
תעשיית התעופה וההובלה האווירית
מונת מצב בנוגע לוירוס הקורונה בוייטנאם והשפעתו על כלכלת המדינה החל מה 27/2/20, ארה"ב (CDC-Centres for Disease Control and Pevention) הודיעה כי וייטנאם אינה נמצאת עוד ברשימת האזורים המועדים להתפרצות המונית של וירוס הקורונה. נציגי המחלקות הרלוונטיות בארה"ב (CDC,HHS) שיבחו את מאמצי הממשל בוייטנאם במלחמה בוירוס הקורונה, וציינו כי פעולות של השגחה, הסגר וטיפול בוצעו כולן בצורה מיטבית במדינה.
יניב טסל
שלושה שבועות חלפו מאז שהושבתה מרבית הפעילות הכלכלית והעסקית בסין, בעקבות וירוס הקורונה, ולמעלה מחודש מאז שסין יצאה לחופשת ראש השנה הסינית, אשר ממנה טרם חזרה באופן מלא.
תומר היווי