משבר הקורונה

מספר התלונות במשטרה על פשעים הקשורים לסייבר עלו משמעותית, כאשר במדינת מהרשטה לבד, מאז התפרצות וירוס הקורונה, היקף התלונות על פשעי סייבר תועד ביותר מ-40,000 תלונות שונות.
שי מוזס
עדכוני קורונה
יומני קורונה 5# – כיצד מתמודדת הודו עם משבר הקורונה? אמ;לק מפתיעה לטובה!
ברק גרנות
עדכוני קורונה
קבוצות הענק של מוצרי יוקרה פתוחות יותר מתמיד לשמוע רעיונות חדשים ולהיחשף לטכנולוגיות מקוריות בתחומי הריטייל ומסחר המקוון
ירון שרטר
עדכוני קורונה
הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בהודו, ניו דלהי, מזמינה חברות ישראליות העוסקות בפיתוחים המסייעים להתמודדות עם מגפת COVID-19 – להציג את פתרונותיהן בהאקתון (תחרות טכנולוגית) של תאגיד הענק ההודי HCL, בשיתוף Microsoft.
ברק גרנות
עדכוני קורונה
חיבור זה נכתב ביום שישי, מוצאי חג הפסח. המאמצים האדירים שעושות מדינות רבות במאמץ לעצור את מגמת ההדבקות בנגיף הקורונה וכדי להשטיח את העקומה, נכנס מזמן כבר לחודש השני שלו. חודש מרץ היה החודש הקשה ביותר במרבית המדינות מחוץ לסין, דר' קוריאה, טאיוואן (שבהם שיא הנדבקים היה כבר במהלך ינואר ותחילת פברואר) בדגש כידוע על מדינות אירופה ומזה מספר שבועות בארה"ב שמתמודדת עם שיא במספר הנדבקים שהרקיע לשחקים ושעודנו במגמת עליה ואיתו מספר המתים מהמחלה יחד עם הנזק לחברה ולכלכלה בכל מדינה.
שי זריבץ'
לפי מחקר שפרסמה לאחרונה קרן המטבע הבינלאומית (IMF), אפריקה צפויה לצאת מההתכווצות הכלכלית הקשורה למגיפת COVID-19 רק בשנה הבאה, אולם ההשפעה תורגש גם בעוד מספר שנים. התוצר המקומי הגולמי של אפריקה שמדרום לסהרה צפוי להתכווץ השנה בשיעור של 1.6% עקב ההשפעות המשולבות של המחלה וצניחת מחירי הנפט והסחורות. גם הבנק המרכזי של קניה חתך בחצי את תחזית הצמיחה של המדינה לכ 3% בלבד.
ארנון ארבל
רגעים קשים עוברים על סין בצל נגיף הקורונה, המאיים על בטחונם הבריאותי והכלכלי של תושבי סין והעולם כולו. בסין, רבות מהחברות החלו לעבוד מהבית או באופן הדרגתי ב-10/2, וב-26/2 כבר רבות מהחברות עובדות בתפוקה המתקרבת לתפוקה מלאה. בדרום סין, המסעדות נפתחו לקהל הרחב על פי ההנחיות המחמירות של הממשל המקומי, ומשלוחי מזון נהיו זה מכבר מצרך לוהט בסין- התופס תאוצה ככל שמתפתח המצב המיוחד בעקבות הנגיף.
שירלי קויפמן
במסגרת המאמצים להילחם בהתפשטות וירוס הקורונה בדרום קוריאה העלתה הממשלה את רמת הכוננות לאחרונה לרמה הגבוהה ביותר. ההחלטה באה לאחר התפשטות הנגיף ל17 ערים ולמרבית המחוזות במדינה.
יניב גולדברג
לעוקבים אחר המתרחש בסין, נזכיר כי התפרצות וירוס הקורונה לפני מס' שבועות בעיר Wuhan, בירת מחוז Hubei הנמצא במרכז סין גרמה לאלפי מקרים של הידבקויות בנגיף במחוז ומחוצה לו, ואף למעלה מ-100 מקרי מוות נכון ליום חמישי, ה-30 בינואר 2020.
אב ירמישין