עדכונים מהעולם

חיפוש כתבות:

לאחר הפעלת נוהל המאפשר כניסת אנשי עסקים לישראל ממדינות ירוקות וכחלק מהמאמץ לסייע לחברות ישראליות לשמר רצף תפקודי במהלך תקופה מאתגרת זו, משיק משרד הכלכלה והתעשייה – בשיתוף עם רשות האוכלוסין וההגירה משרד הבריאות ומשרד החוץ, נוהל שיאפשר כניסת אנשי עסקים מחו"ל לישראל, ממדינות אדומות.
מטה מינהל סחר חוץ
כחלק מהמאמץ לסייע לחברות ישראליות לשמר רצף תפקודי במהלך תקופה מאתגרת זו, משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף עם רשות האוכלוסין וההגירה, משרד הבריאות ומשרד החוץ, גיבש נוהל שיאפשר כניסת אנשי עסקים מחו"ל לישראל, ממדינות ירוקות, ללא צורך בבדיקה או בידוד.
מטה מינהל סחר חוץ
תעשיית הקמעונאות הוותיקה שכוללת רשתות פיזיות, יאלצו לבחור בין שתי אופציות נדרשות: להדביק ולאמץ את קצב השינויים והחידושים בדרך של פיתוח ואימוץ טכנולוגיות חדשות או להימחק ולהיעלם משוק הצרכנים.
שי זריבץ'
עדכוני קורונה
מספר התלונות במשטרה על פשעים הקשורים לסייבר עלו משמעותית, כאשר במדינת מהרשטה לבד, מאז התפרצות וירוס הקורונה, היקף התלונות על פשעי סייבר תועד ביותר מ-40,000 תלונות שונות.
שי מוזס
עדכוני קורונה
ה- WORLD BANK GROUP הפיקו דו"ח אשר נותן סקירה כלכלית כמו גם תחזיות לכלכלה העולמית בצל הקורונה.
תמיר דן
סקירה כלכלית
אנו עדים לעניין רב וחיפוש אחר טכנולוגיות למידה מרחוק, עבור כלל הגילאים, שייתנו מענה איכותי וייחודי לתקופה הזו
אסתר אליאס
עדכוני קורונה
יומני קורונה 5# – כיצד מתמודדת הודו עם משבר הקורונה? אמ;לק מפתיעה לטובה!
ברק גרנות
עדכוני קורונה
קבוצות הענק של מוצרי יוקרה פתוחות יותר מתמיד לשמוע רעיונות חדשים ולהיחשף לטכנולוגיות מקוריות בתחומי הריטייל ומסחר המקוון
ירון שרטר
עדכוני קורונה
חברות העוסקות בתוכן למשחקים ו/או טכנולוגיות AR/VR וטכנולוגיות אחרות שרלבנטיות לעולם המשחקים מקומכם איתנו בוובינר!
שירלי קויפמן
הזמנה לוובינר
13/08/2020
ברק גרנות
עדכוני קורונה
נכון לכתיבת שורות אלו, תאילנד מתמודדת בהצלחה יתרה עם מגיפת הקורונה במדינה – בפן הבריאותי. בפן הכלכלי צפויים למדינה לא מעט אתגרים הנובעים מאבני הבניין עליהן מושתת הכלכלה התאילנדית- תיירות ויצוא.
דגן אלוני
עדכוני קורונה
להלן סקירה כלכלית מורחבת, כולל התייחסות לאינדיקטורים הכלכליים בתקופת הקורונה והתחזית להשפעה על הכלכלה הפולנית.
שרה-אן מאדי
עדכוני קורונה
הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בהודו, ניו דלהי, מזמינה חברות ישראליות העוסקות בפיתוחים המסייעים להתמודדות עם מגפת COVID-19 – להציג את פתרונותיהן בהאקתון (תחרות טכנולוגית) של תאגיד הענק ההודי HCL, בשיתוף Microsoft.
ברק גרנות
עדכוני קורונה
פעילויות מקוונות בהן היא מקדמת פתרונות ישראלים בתחום ה-Insurtech (טכנולוגיות לתחום הביטוח), מים, ובריאות.
יריב בכר
עדכוני קורונה
מדינות צפון אירופה ובכלל זה הולנד, שבדיה, דנמרק, נורבגיה גרמניה והמדינות הבלטיות הן מהמובילות בעולם בדיג הימי. השפעות הקורונה והמשבר העולמי השפיעו גם על המגזר החקלאי של מדינות צפון אירופה והחקלאות הימית אשר מצטיירת כלא יעילה ומזיקה לסביבה.
איתן קופרשטוך
תעשיית דיג בימי קורונה
לאחרונה פורסמו מחקרים חדשים החוקרים את תופעות והשפעות וירוס "הקורונה" על החולים בו. במחקרים אלו נמצא כי בנוסף לאי ספיקת נשימה קשה, חולים בוירוס הקורונה צפויים לפגיעות משמעותיות בלב שמקשות על הטיפול להחלמה ולעיתים רבות אף מגדילות את הסיכון למוות.
ניב חנן
עדכוני קורונה
הפרויקטים המתוכננים והשאיפות של הרוסים בכל מה שקשור לפיתוח טכנולוגי ודיגיטליזציה של המשק, מהווים הזדמנות עבור חברות ישראליות העוסקות בטכנולוגיה או בתחומים המדוברים בצו, זו הזדמנות בשבילן להראות את יתרונן היחסי ולנסות להשתלב בתעשייה המקומית.
יקיר דוידסון
עדכוני קורונה
מגיפת הקורונה הגלובאלית, תפסה את ההודית רגע לפני תחילת שנת הכספים החדשה. שנת הכספים ההודית, יש לומר, אינה מתחילה בראשון בינואר – כמקובל במדינות המערב ובישראל – אלא משתרכת בין הראשון באפריל ועד סוף מארס שלאחריו.
ברק גרנות
עדכוני קורונה
ב-27 במאי עדכנה נציבות האיחוד האירופי את הניתוח שלה בנושא השפעת מגפת הקורונה (COVID-19) על הסחר העולמי והאירופי על בסיס הנתונים הסטטיסטיים הזמינים החדשים.
נטע בר-אל
עדכוני קורונה
4 משלחות (וירטואליות), 4 סקטורים, 3 מדינות והכל בשבוע אחד. בימים כתיקונם זה היה נשמע כמו משימה בלתי אפשרית. עם זאת, עידן הקורונה לצד האתגרים המורכבים (גם) בזירה הכלכלית שהוא מביא עמו – מצליח לייצר גשרי מסחר אווירים בימים בהם השמיים מוסיפים להיות סגורים.
ברקת קנפו
06/07/2020
על מנת לסייע בחזרה בטוחה לנסיעות ותיירות ברחבי אירופה, השיקה הנציבות פלטפורמה אינטרנטית בשם "Re-open EU". פלטפורמה זו מספקת מידע בזמן אמת על מצב הגבולות ואמצעי תחבורה ותיירות זמינים במדינות החברות.
נטע בר-אל
ברזיל "מככבת" לאחרונה בתקשורת לאור היותה השנייה בעולם רק לארה"ב עם מספר הנדבקים והמתים כתוצאה מנגיף הקורונה.
צחי רייך
29/06/2020
מהמכשולים העיקריים שזיהינו בימי הקורונה הוא לא רק הנושא הטכנולוגי שבו חברות ישראליות שולטות בצורה טובה אלא גם הצד העסקי שמצריך חשיבה מחודשת וצורת הפעלה טובה יותר.
עמית לב
בעוד מתפרסמים נתונים מדאיגים אודות תחלואה נוספת בישראל, הגיעה השבוע תרומתה של חברת Tencent – ענקית האינטרנט הסינית- עם ציוד רפואי בשווי של מאות אלפי דולרים וכללה מאות אלפי מסיכות, וביגוד מגן למלחמה בקורונה.
שירלי קויפמן
26/06/2020
איך זה שייצוא האורז הפרואני צמח ב398% דווקא בחודשי הקורונה ואיך זה עוזר לכן, חברות אגריטק ישראליות?
לאו (אריק) מקוך
17/06/2020
האם תצליח קניה לשרוד את משבר הקורונה? לאחרונה הוגשה הצעת התקציב לשנים 2021-2. התקציב נכתב לאור השינויים הקשים שנחתו על קניה עקב המשבר הגלובלי.
ארנון ארבל
15/06/2020
כיצד מסייעים בנקים בינ"ל לפיתוח למדינות מתפתחות בהתמודדות עם משבר הקורונה, ואיך זה קשור ליצואנים הישראלים?
צפריר אסף
הסכסוך בין סין ואוסטרליה מחריף ויחסי הסחר בין המדינות סופגים מהלומה כואבת, על הפרק, הפעלת לחצים ומנופים כלכלים על מקבלי ההחלטות באוסטרליה בעיקר כאלו שיפגעו בסחר בין המדינות בדגש על הייצוא ממנה כדי להראות לאוסטרליה שהממשל בבייג'ינג רציני ולא רק מסתפק באיומים.
שי זריבץ'
29/05/2020
בריטניה נכנסה למשבר הקורונה יחסית מאוחר לעומת מדינות אחרות אך היא מבין המדינות שנפגעו הכי קשה. ההערכות לגבי ההשלכות הכלכליות של המשבר שונות, אך ההערכה הרווחת היא שהתוצר יקטן בכ-14% עד סוף השנה. לאור זאת, אין זה מפתיע שיש לחץ לחזור ולפתוח את המשק כמה שיותר מהר.
יריב בכר
מעל 200 מיליארד דולר כספי סיוע ל- 100 מדינות מתפתחות – זהו המענה של ה-World Bank ל- COVID-19. הבנק העולמי פועל ברחבי העולם לפריסה מחודשת של משאבים בפרויקטים קיימים במימונו, כולל באמצעות ארגון מחדש ובעזרת מכשירי מימון מותנים המיועדים למשברים הומניטריים, אסונות רבי היקף ומגיפות.
תמיר דן
חשש נוסף הוא שכתוצאה מהמשבר יתרבו ניסיונות העוקץ של חברות מהיבשת. אמנם מקניה אין הרבה ניסיונות עוקץ בהשוואה לדוגמה לניגריה הידוע לשמצה, אולם יש להכיר בעובדה שעם הדרדרות במצב הכלכלי עשויה להיות עליה גם בסוג זה של "עסקים". לשם כך ריכזתי מספר נורות אדומות שיש לשים לב אליהן בפעילות מול חברות מקומיות.
ארנון ארבל
21/05/2020
האירועים האחרונים שהתרחשו בסין האיצו תהליכים כלכליים שהיו אמורים להתרחש בסין בשנים הקרובות, למספר חודשים. להלן חמשת התחומים והטרנדים בהם רואים האצה בסין:
ניב חנן
20/05/2020
למרות שכיום סין היא המדינה היחידה שנראה כי השתלטה במלואה על המגפה, כלכלתה גם סבלה רבות מהנגיף. על פי דוחות כלכליים שפורסמו לאחרונה בסין, אנו למדים על ההתפתחות הכלכלית ברבעון הראשון בדרום מערב סין ומבינים את ההזדמנות הגדולה לשיתוף פעולה עתידי באזור.
אב ירמישין
17/05/2020
חקיקה חדשה שהתקבלה ביפן -Japan's Super City Initiative- תסייע לערים לקדם תכוניות להקמת ערים חכמות אשר יישמו טכנולוגיות מתקדמות בתחבורה, רפואה חינוך ועוד כדי להקל על תושבי העיר.
נועה אשר
13/05/2020
הלשכה הסטטיסטית הפדרלית של גרמניה פרסמה שבחודש מרץ נרשמה ירידה של 15.6% בהזמנות רכש בהשוואה לחודש הקודם. זו הירידה החדה ביותר מאז שהחלו הסטטיסטיקה בשנת 1991.
דורון אברהמי
13/05/2020
מגפת ה- covid19 והצעדים הדרקוניים שהיא מאלצת ממשלות לנקוט כדי להימנע מקריסה של מערכות הבריאות, גרמה וממשיך לגרום לשיבושים קריטיים במערכי הייצור האזוריים והגלובליים. כלכלת מקסיקו נשענת במידה רבה על היותה חלק ממערך ייצור אזורי ועל פעילות סחר בינלאומי, ולכן השיבושים במערכי הייצור ובייקור עלויות שינוע הופך את הסקטור הפרטי לפגיע במיוחד.
אוריאל רביב
11/05/2020
נכון להיום, ה-10 במאי, דווח על 33,460 מקרים מאומתים של חולי קורונה במקסיקו, מתוכם למעלה מ-3,300 מתים. אך את המספרים הללו יש לקחת בערבון מוגבל וזאת כיוון שמקסיקו היא שיאנית שלילית במספר בדיקות לזיהוי קורונה שהיא מבצעת.
אוריאל רביב
11/05/2020
האימפקט של מגיפת הקורונה החדיר לשיח מושג חדש דה-גלובליזציה. ואם גלובליזיציה היא התרחבות, האצה והעמקה של הקשרים התרבותיים והכלכליים בין מדינות, חברות ויחידים באופן היוצר שילוב של כלכלות, חברתיות, תרבויות, ותנועות פוליטיות מכל העולם, הרי שדה- גלובלזציה היא תנועת התכנסות פנימה . כאשר דובר על גלובליזציה כלכלית דובר על תהליך המעבר ממסחר, ייצור צריכה מקומיים לעולמיים. תהליך זה מהווה לדעת רבים את החלק העיקרי והמוביל של תהליך הגלובליזציה.
דורון אברהמי
10/05/2020
הפוסט נכתב בסיוע חגית גלוסקא, עובדת הנספחות הכלכלית עם התפשטות נגיף הקורונה העולם ניצב בפני אתגרים בריאותיים, כלכליים וחברתיים חסרי תקדים. בסוף פברואר חלה עלייה משמעותית במספר הנדבקים בנגיף בדרום קוריאה והממשלה הצליחה, בתוך 20 ימים בלבד, להשטיח את עקומת הנדבקים החדשים, מבלי להגביל משמעותית את חופש התנועה של תושביה. מה הסוד? הרשויות בקוריאה השתמשו בכל כלי טכנולוגי במלחמה בנגיף – באמצעות העברה ואיסוף מידע שוטפים הגיעה היעילות הקוראנית לשיא ואפשרה לרשויות לשלוט, לנטר ולהכווין כמעט כל תושב במדינה.
יניב גולדברג
09/05/2020
זה הולך להיות מסובך. שיחת הזום שבה מנהל בית הספר של הבן שלי הציג את החלופות העומדות בפניהם השאירה אותנו עם כאב ראש. לא רק שהדרישות הסניטריות מבתי הספר לקראת פתיחה אפשרית מחדש הן מורכבות מאוד, הן גם גם בחלקן הגדול עדיין לא ממש ידועות במלואן. יותר ויותר הורים מתחילים להבין שמעט תלמידים בצרפת יזכו כפי הנראה לראות לפני הקיץ את בתי הספר שלהם שננטשו בראשית מרץ.
ירון שרטר
06/05/2020
מתווה היציאה ממשבר הקורונה בשוויץ ותוכנית תמיכה כלכלית במשק ובעסקים מגיפת וירוס הקורונה היכתה בשוויץ באופן קשה. עם גילוי המקרים הראשונים בשוויץ ובאירופה בכלל, הממשלה השוויצרית לא הזדרזה לנקוט בהגבלות על האוכלוסייה, כמו גם נמנעה מהטלת מגבלות על כניסה של זרים במעברי הגבול ונמלי התעופה.
יאיר שירן
06/05/2020
קצת מוקדם מכדי להכריז על ניצחון, אך מבט זהיר על מצב הקורונה באפריקה בהחלט מעורר מקום לאופטימיות. מאז שחולה הקורונה הראשון אובחן באמצע פברואר, ועד היום אובחנו בכל היבשת 47,118 חולי קורונה ודווחו 1,843 מקרי מוות מהנגיף, זאת לעומת 3.6 מיליון חולים בעולם ומעל 250,000 מקרי מוות[1]. במילים אחרות היבשת שהיא ביתם של כ17% מאוכלוסיית העולם מדווחת על 1.1% ממקרי התחלואה ופחות מאחוז ממקרי המוות כתוצאה מהנגיף. כמובן שישנה מגבלת מדידה קשה ורוב המדינות האפריקאיות אינן מבצעות בדיקות לאיתור חולים בהיקפים דומים למדינות מפותחות, בנוסף הנגיף הגיע לאפריקה יחסית מאוחר ובהחלט ייתכן שהגרוע מכל עוד לפניהם. אך ככל שעובר
אילת קארפ
06/05/2020
בעוד נגיף הקורונה (Covid-19) עדיין משתולל ומיצר חוסר וודאות ברחבי העולם, טיוואן ממשיכה להיות אי מבטחים, יציב ושלו. אחד האמצעים להשגת ביטחון 23 מיליון התושבים באי, הוא ייצור מסיבי של אמצעי המיגון הבסיסי והמבוקש ביותר – מסיכות פנים כירורגיות אשר הוכחו כיעילות בבלימת המגיפה.
צליל להב
06/05/2020
דרום אפריקה הינה אחת המדינות שהפעילו סגר מלא על מנת לשטח את העקומה של חולי קורונה במדינה. הדבר מובן יותר כשזוכרים שמערכת הבריאות הציבורית (כ80% מהציבור משתמש בה) אינה חזקה מספיק להתמודדות עם משבר בסדר גודל של מגיפה עולמית ולמרות גיל חציוני נמוך במדינה (27) ותוחלת חיים יחסית נמוכה (63), מה שמעיד על אוכלוסייה צעירה שפחות מושפעת מהמגיפה, דרא"פ היא המדינה בעלת מס' חולי האיידס הגבוה בעולם ועוד מס' מחלות רקע שיכולות לדרדר חולי קורונה בזמן מהיר יחסית
עמית לב
05/05/2020
ארגון ה-OECD התגייס למאמץ העולמי למאבק בנגיף הקורונה, באמצעות איסוף וניתוח מידע השוואתי, על מנת לסייע למדינות ללמוד אחת מהשנייה ולטייב את צעדי המדיניות שלהן. מזכ"ל ארגון ה-OECD אף דיבר במונחי "תכנית מרשל גלובלית" שנדרשת לבנות מחדש את הכלכלות והשווקים העולמיים, וקרא לשיתוף פעולה בין המדינות על מנת להתגבר על משבר חסר התקדים.
לנה זייגר
04/05/2020
צוות קורונה במינהל סחר חוץ מרכז עדכונים העוסקים בהתמודדות עם השפעות הקורונה במעל ל-30 מדינות , על פי הדיווח של הנספחים הכלכליים אשר אמונים על מדינות אלו. מטרת הדו"ח היא להנגיש את המידע העדכני ביותר בנוגע למדיניות הממשלתית הננקטת במגוון פרמטרים כולל סטטוס ייצור, מדיניות בקרת גבולות ובידוד, השפעות על הכלכלה ועוד.
מטה מינהל סחר חוץ
03/05/2020
ממשלת בריטניה מקיימת תדרוכים יומיים לאזרחי הממלכה. על פי דיווחים אלה בריטניה נמצאת כעת בשיא התפרצות המגפה. הנתונים מראים התמתנות במגמה וכעת הדאגה היא למנוע "גל שני" של התפרצות. רוב ההערכות הן כי בסופו של דבר בריטניה תהייה המדינה האירופאית שנפגעה הכי קשה מהנגיף. מספר המתים נכון להיום כבר גדול מ-26 אלף ומספר המתים למיליון איש עומד על 384. מקום שישי באירופה. אך יש לזכור כי ההתפרצות בבריטניה החלה מאוחר יותר יחסית.
יריב בכר
30/04/2020
לפניכם תובנות מרכזיות על מצב ההובלה הבינלאומית בארץ ובעולם שריכז עבורכם צוות הקורונה במינהל סחר חוץ
תומר היווי
30/04/2020
אוסטרליה וסין עלו השבוע שוב, על מסלול התנגשות ישיר ביניהן. בשונה מסיבות קודמות, הפעם הסיבה כרוכה מן הסתם בהשפעות וירוס הקורונה על אוסטרליה שבדומה למרבית המדינות בעולם פגע ושיבש לחלוטין את אורח החיים בה, הביא את כלכלתה אל סף משבר ואת ממשלת אוסטרליה לנקוט במהלכים היסטוריים לחילוץ התעשייה ושימור שוק העבודה שנפגע.
שי זריבץ'
29/04/2020
מדינות רבות ביבשת שנפגעו מהמשבר, גם קניה פועלת במספר מישורים על מנת לרכך את הפגיעה הדרמטית בכלכלתה. הפעילות מתמקדת בשני מישורים עיקריים: הסטת (וגיוס תרומות) מימון לסיוע לסקטורים שנפגעו ובחינת החובות החיצוניים של המדינה. קניה הקימה קרן חרום להילחם ב- Covid-19 אשר בין היתר גם פועלת לקבלת הקלות בתשלום חובות מהנושים הבינלאומיים השונים. המומחים אומרים כי דחיית החזר ההלוואות תסייע לחידוש הצמיחה הכלכלית לאחר סיום המגפה.
ארנון ארבל
29/04/2020
בשנה האחרונה התחלנו לעבוד על תחום חדש בנספחות בסינגפור, תחום הנדל"ן. אין הכוונה כמובן להשקעות נדל"ן אלא לחיבור של חברות ישראליות לחברות נדל"ן גדולות בסינגפור שמפתחות ומפעילות פרויקטים רבים ברחבי העולם. כידוע, ענף הנדל"ן הוא ענף מאוד מסורתי ולכן על אף שבסינגפור ישנן כמה חברות מאוד גדולות בתחום, הפתיחות שלהן בעבר לשלב טכנולוגיה ופתרונות מתקדמים בפעילותן הייתה נמוכה יחסית. עם זאת, לצד גידול של חברות טכנולוגיה ישראליות בתחום, אנחנו רואים פתיחות הולכת וגדלה שלהן. מדובר על חברות עם עשרות אלפי עובדים ופרויקטים בעשרות מדינות בעולם.
יואב סיידל
28/04/2020
כמו בכל העולם, גם וירוס הקורונה מכה בצ'ילה. כמו שאנו מעדכנים בדף הנחיתה של המינהל המצב פה סביר ובניגוד למדינות אחרות באמריקה הלטינית מצב התמותה במדינה הוא נמוך. גם אצלנו הטבע מתעורר ומספק כמה רגעי נחת אך חשבנו שיועיל יותר לכתוב כמה מילים על המצב.
הדר שור
האיחוד האירופי עדכן ב-24 באפריל 2020 כי בשל ההשפעות של התפשטות נגיף הקורונה, הוחלט על דחיית יישום הרגולציה החדשה בנושא ייבוא ציוד רפואי אל תוך מדינות האיחוד האירופי, רגולציה EU 2017/745. מכאן שהרגולציה החדשה תיכנס לתוקף ב-26 במאי, 2021 במקום בחודש מאי הקרוב. כזכור, הרגולציה שאפה להדק את הפיקוח סביב מכשור רפואי ומוצרי in vitro המיובאים אל מדינות הא"א.
נטע בר-אל
גרמניה ניצבת בפני המשבר הכלכלי הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. לפי מכון המחקר IFO, היושב במינכן, בתחזית אופטימית של סגירה מלאה של המשק, “shutdown“, לחודש וסגירה חלקית, “post-shutdown”, של חודש נוסף, העלות הכוללת לכלכלתה תעמוד על כ-152 מיליארד אירו והתוצר הלאומי הגולמי ייחתך ב-4.3%.
דורון חמו
1.3 מיליארד הודים מצויים כבר חודש בבידוד, איש איש בביתו, ולא ברור מה הוא השלב הבא. מה כן ברור? שכלכלת הדמוקרטיה הגדולה בעולם תזדקק לסיוע וכלים טכנולוגיים לאחר שתצליח 'לשטח את העקומה'
שגיא איצ'ר
המציאות החדשה שנכפתה עלינו בעקבות מגיפת הקורונה, יוצרת עבור רוב העסקים אתגרים משמעותיים. צניחת הפעילות הכלכלית מביאה בין השאר, לירידת מחזורים, דחיית או ביטול עסקאות, התארכות תהליכי קבלת השקעות ולחץ תזרימי על החברות. ההשלכות של השינוי הדרסטי מתבטאות גם בעולמם הפרטי של מנהלים ומועסקים. בחברות רבות נאלצים להוציא עובדים לחל"ת או למצער גם לפטר חלק מהם. בארה"ב פעילות מעל ל 1,000 חברות ישראליות, ברובן חברות טכנולוגיה. חברות אלו נדרשות לתפקד בין שתי מערכות מקבילות האמריקאית והישראלית, המייצרות עבורן תנאים ודרישות שונות.
ינון אלרועי
מאז הפעם האחרונה שכתבתי כאן בבלוג על המצב, חלו כמה התפתחויות דרמטיות בסינגפור בנושא משבר הקורונה. לאחר שסיטואציה החלה להחמיר באירופה ובארה"ב באזור אמצע מרץ החלו להגיע הרבה מקרים מיובאים של הוירוס, מה שהוביל לעשרות מקרים חדשים של חולים כל יום. בעקבות כך, הממשלה בסינגפור הפעילה סגר חלקי (ונתנה לו את השם Circuit Breaker) החל מה-7 לאפריל, ובמסגרתו בתי הספר ורוב החנויות ייסגרו ועובדים יעברו לעבודה מלאה מהבית, למעט ענפים חיוניים בהם אין היא מתאפשרת.
יואב סיידל
נמל גואנג'זו, הנמל העתיק ביותר בסין, אשר שימש למסחר עם העולם במשך מאות שנים, הפך את גואנג'זו ומחוז גואנגדונג כולו השוכן לאורך נהר הפנינה, למחוז התעשייתי והמוביל ביותר בסין מבחינת כלכלת המדינה- עם התמ"ג הגבוה ביותר. עם התפרצות נגיף הקורונה, נפגעו עסקים רבים, וכן נפגע המסחר הבינלאומי . כעת, בעוד העולם המערבי ואירופה בפרט מצויים בשיא ההתפרצות, בסין, המצב מתחיל להירגע לאיטו והממשלה מתפנה לסייע לעסקים ולמסחר בעיר הבירה גואנג'זו, ובפרובינציה כולה.
שירלי קויפמן
וירוס הקורונה הביא אותנו בני האדם לשינויי התנהגות נרחבים וביניהם לאופן רכישת מוצרים. כללי מרחק המסומנים עם סרט דבק על הרצפה בסופרים, הגבלת מספר הלקוחות בחנויות וזכוכית חוצצת המפרידה בין הקופאי לקונים, כל אלו הם רק חלק מהשינויים שחווים תושבי העולם כאשר הגרמנים לא נבדלים מהם.
דורון חמו
ביום שאחרי הקורונה – להולנד, דנמרק ושבדיה יש עודפי תקציב גדולים אשר מנותבים להנעת הכלכלה קדימה הולנד, דנמרק, שבדיה ושאר ארצות צפון אירופה הן יעד חשוב ליצוא ושיתוף פעולה עם המגזר העסקי הישראלי בימים רגילים ובעיקר יהיה נכון הדבר ליום שאחרי הקורונה.
איתן קופרשטוך
מר שי רינסקי, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, העביר ליצואנים הישראליים מכתב אודות חוזקה של התעשייה הישראלית בימי משבר הקורונה
מטה מינהל סחר חוץ
מסמך זה נכתב במטרה להציג תמונת מצב של המדיניות הננקטת במדינות נבחרות בטיפול בהתפרצות ווירוס הקורונה על פי הדיווח של הנספחים הכלכליים אשר אמונים על מדינות אלו. למסמך זה מצורפת טבלה אשר מרכזת את דיווחיהם המלאים של הנספחים הכלכליים.
מטה מינהל סחר חוץ
על אף עלייה במספר הנבדקים בשבועות האחרונים, נראה כי וייטנאם מצליחה לרסן את התפשטות נגיף הקורונה בשטחה, עם כ-260 נבדקים ואף לא מקרה מוות אחד. הישג זה ראוי לשבח בעיקר לנוכח קרבתה הגיאוגרפית והכלכלית של וייטנאם לסין והופעתו של הנדבק הראשון אי שם באמצע ינואר. עם זאת, הישג זה התאפשר באמצעות נקיטת צעדים כלכליים וחברתיים נוקשים, הדומים לאלו שננקטו בישראל, הכוללים סגירה של בתי ספר ועסקים, איסור על התקהלויות, וסגר של מרבית אזרחי המדינה בבתיהם. ההנחיות להתמודדות בקורונה המטירו קשיים על הכלכלה הוייטנאמית, אך המשבר טומן בחובו הזדמנות להאצה משמעותית בטרנד הדיגיטליזציה שנצפה במדינה בשנים האחרונות.
יניב טסל
חיבור זה נכתב ביום שישי, מוצאי חג הפסח. המאמצים האדירים שעושות מדינות רבות במאמץ לעצור את מגמת ההדבקות בנגיף הקורונה וכדי להשטיח את העקומה, נכנס מזמן כבר לחודש השני שלו. חודש מרץ היה החודש הקשה ביותר במרבית המדינות מחוץ לסין, דר' קוריאה, טאיוואן (שבהם שיא הנדבקים היה כבר במהלך ינואר ותחילת פברואר) בדגש כידוע על מדינות אירופה ומזה מספר שבועות בארה"ב שמתמודדת עם שיא במספר הנדבקים שהרקיע לשחקים ושעודנו במגמת עליה ואיתו מספר המתים מהמחלה יחד עם הנזק לחברה ולכלכלה בכל מדינה.
שי זריבץ'
לפי מחקר שפרסמה לאחרונה קרן המטבע הבינלאומית (IMF), אפריקה צפויה לצאת מההתכווצות הכלכלית הקשורה למגיפת COVID-19 רק בשנה הבאה, אולם ההשפעה תורגש גם בעוד מספר שנים. התוצר המקומי הגולמי של אפריקה שמדרום לסהרה צפוי להתכווץ השנה בשיעור של 1.6% עקב ההשפעות המשולבות של המחלה וצניחת מחירי הנפט והסחורות. גם הבנק המרכזי של קניה חתך בחצי את תחזית הצמיחה של המדינה לכ 3% בלבד.
ארנון ארבל
יומני הקורונה יפן- מצב חירום והתוכנית הכלכלית של ראש ממשלת יפן למרות שמגפת הקורונה החלה להתפשט ביפן עוד בחודש ינואר המצב ביפן היה רגוע יחסית עד לפני כשלושה שבועות. עקומת הנדבקים הייתה כמעט שטוחה ובכל יום נדבקו כמה עשרות בודדים של חולים. בתי עסק, בנקים, חנויות, בתי קפה ומסעדות נשארו פתוחים. אנשים הסתובבו ברחובות והגיעו לעבודה בתחבורה ציבורית. אך לפני כשלושה שבועות המצב החל להחמיר. מספר הנדבקים היומי החל לעלות בכמה מאות כאשר מוקד ההדבקה הינו טוקיו. מספר החולים הכולל ביפן עומד היום (14.4.2020) על 7660 איש מתוכם נפטרו 143 ובטוקיו ישנם 2160 חולים.
נועה אשר
בתחילת המאה ה-20, בנו לראשונה שני יצרני אופניים אמריקאיים וילבור ואורוויל רייט את המטוס הראשון בהיסטוריה – "המעופף של רייט" (שהיה סוג של דאון ממונע). בטיסתו הראשונה שנמשכה כ-12 שניות, חצה "המעופף כ-37 מטרים. בשנת 1949, הציגה חברת התעופה הבריטית "דה הבילנד" (de Havilland) את מטוס הנוסעים הראשון בעולם שנכנס לייצור סדרתי – "קומט" (Comet). הקומט היה חד-כנף, בעל גוף צר, מנועי סילון ומכ"מ המאפשר טיסה בתנאי ראות מוגבלת ובגשם. למעשה, היה זה ההמטוס המודרני הראשון ומבנהו משמש כמודל למטוסי הנוסעים של ימינו.
שי זריבץ'
1.5 מיליון חולי קורונה בעולם, מתוכם כ 435 אלף בארה"ב. יותר ממחציתם בצפון החוף המזרחי – אתם יכולים לעזור! (ואולי גם להרוויח).
ינון אלרועי
התיקון לחוק פתרונות מיוחדים הקשורים למניעה, פעילות נגד ולמאבק ב-COVID-19, מחלות זיהומיות אחרות ומשברים הנגרמים מכך, שאומץ על ידי הסיים (הפרלמנט התחתון הפולני) ב-31 במרץ 2020, לאחר שנדחו מרבית התיקונים שהוצעו על ידי הסנאט (הפרלמנט העליון הפולני), נחתם על ידי הנשיא.
שרה-אן מאדי
אתם מוזמנים לצפות בוובינר שהתקיים ב- 6.4 בהשתתפות נספחי משרד הכלכלה בוייטנאם, קניה וברזיל, נציג ישראל בבנק העולמי ומנהל קרן ההשקעות "ויטאל קפיטל" ובארגון משותף של מינהל סחר חוץ ו"סיד"
צפריר אסף
כמעט חודשיים שתושבי סין היו בהסגר וכעת נראה שרוב תושבי העולם בדרך לחוויה דומה. זאת ללא ספק תקופה מאתגרת, שכמותה עוד לא ראינו, עם השבתת הייצור, המסחר וההשקעות כמעט לגמרי ברחבי העולם, אך עם כל הקושי והחרדה אנו מאמינים שיש סיבה גדולה לאופטימיות וסין מציעה לנו מקרה למידה נהדר.
אב ירמישין
בית-החולים "שיבא", רשת בתי-האבות "עמל ומעבר", מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ומכון הייצוא יקיימו ביום שלישי, 7 באפריל 2020, בשעה 18:30 (שעון ישראל) וובינר מיוחד, בו יוצג לעולם המודל הייחודי של "שיבא" לטיפול בחולי הקורונה, אשר נעשה בו שימוש בהצלחה בשבועות האחרונים מאז הגעת נגיף הקורונה לישראל והמודל המשותף של בית החולים "שיבא" ורשת בתי האבות "עמל ומעבר" לטיפול בחולים מהדור השלישי.
מטה מינהל סחר חוץ
אז אחרי שתיארנו בפוסטה הקודם שלי, בסרטון שלי ובסרטון החדש של ראש נציגות משרד הכלכלה והתעשייה במומבאי, את המציאות החדשה שנכפתה על הדמוקרטיה הגדולה בעולם, הגיעה השעה לבחון את השפעות מגיפת ה- Covid-19 על כלכלת הודו, שהיא השלישית בגודלה באסיה והחמישית בגודלה בעולם כולו.
ברק גרנות
בהתאם לתקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש) )הארכת תוקף ודחיית מועדים(, התש"ף 2020-אנו מבקשים להודיעכם על הארכת תוקף רישיונות יצוא של משרד הכלכלה שניתנו מכח צוי הפיקוח על היצוא בתחום הדו-שימושי ו/או האב"כ שתוקפם פג בין ה-10.3.2020 ל-10.5.2020 (להלן "רישיונות שתקפם פג בתקופת משבר הקורונה"). תוקפם של רישיונות כאמור יוארך בחודשיים נוספים ממועד פקיעת הרישיון (להלן: "תקופת הדחייה").
מטה מינהל סחר חוץ
לפניכם דו"ח מפורט שנכתב על ידי צוות קורונה במינהל סחר חוץ, במטרה להציג תמונת מצב של המדיניות הננקטת במדינות נבחרות בטיפול בהתפרצות ווירוס הקורונה על פי הדיווח של הנספחים הכלכליים אשר אמונים על מדינות אלו.
מטה מינהל סחר חוץ
עדכון חשוב ליבואני מוצרים רפואיים מסין, ברצוני להביא לידיעתכם כי החל מה-1 באפריל ועד לתקופה שאינה תחומה בזמן, כל יצואן סיני של ציוד רפואי, ציוד מיגון רפואי, ערכות בדיקה וכל מוצר הקשור להתמודדות עם מגפת הקורונה יחויב בהצהרה חדשה.
אסתי איילון קובו
החל מחצות- ישראלים אינם מורשים להיכנס ליפן שימו לב- החל מהיום , ה-3.4.2020 ישראלים אינם מורשים להיכנס ליפן! ישראל נכנסה ב-31.3.2020 לרמת אזהרה 3 (מתוך 4) –סה"כ 73 מדינות נמצאות בקבוצה זו . המשמעות הינה שאזרחים יפנים מונחים לבטל נסיעות למדינות אלו והחל מהיום חל איסור על כניסת מבקרים ליפן ממדינות אלו , כולל ישראל. אזרחים יפנים שחוזרים ממדינות אלו יכנסו לבידוד .
נועה אשר
קבוצת Global Impact של האו"ם, קבוצה וולונטרית של מנכ"לי חברות במגזר העסקי, קוראת לאנשי עסקים מסביב לעולם לשתף באתגרים ודרכי ההתמודדות שלהם לאור מגפת הקורונה. זאת, על מנת לאפשר למגזר העסקי לחזור לפעילות בדרך המהירה והטובה ביותר ככל שיתאפשר.
יריב בכר
המשך התפשטות נגיף הקורונה בעולם מייצר אתגרים עצומים שהעולם לא ידע כמותם מאז 'מגפת השפעת הספרדית' שהתפשטה בעיקר באירופה בין השנים 1918-1920 וגבתה את חייהם של כמעט 50 מיליון בני אדם. האתגרים בהתמודדות עם התפשטות המגיפה הם עצומים אם כי ניכר שהם נעים ע"פ שני ערוצים מרכזיים: הכלה ומניעת התפשטות המגיפה באמצעים מגוונים תוך הפעלת מדיניות אגרסיבית של בידוד וניתוק מגע בין חלקי האוכלוסייה במטרה למנוע ולעצור את שרשרת ההדבקה ולהשטיח את עקומת הנדבקים בנגיף. זהו מהלך שמתרחש בהיקפים ובקנה מידה היסטורי במרבית המדינות בעולם, חלקם שהצליחו לשלוט ולעצור את עקומת ההתפשטות דוגמת סינגפור, גרמניה, טאיוואן ודר' קוריאה
שי זריבץ'
ממשלות ברחבי העולם מתמודדות בשתי חזיתות נגד COVID-19, אחד של בריאות הציבור ואחד בחזית הכלכלית. במהלך המאבק האחרון, גרמניה נקטה בשימוש בכלי נשק מוכר: שבוע עבודה מקוצר. משבר הקורונה פוגע בכלכלה הגרמנית במלוא עוצמתה. חצי מיליון חברות גרמניות שלחו עובדים לשבוע עבודה מקוצר. פורסם שכבר היום הוגשו 470,000 בקשות לסבסוד ממשלתי גרמני המונע את הפיטורים של העובדים, פי 20 מהשיא הקודם במהלך המשבר הכלכלי ב -2008.
דורון אברהמי
תעשייה הגרמנית ממשיכה לפעול ולייצר במסגרת המגבלות הקיימות. כאשר ענפי הפארמה, המזון והציוד הרפואי נמצאים בחזית המאבק. מזון וחקלאות סופרמרקטים בגרמניה לא ניסגרו ולא נראה שיהיו בעיות בייצור מזון, אומרת שרת החקלאות הגרמנית ג'וליה קלקנר. בינתיים, ברמה האירופית, גורמים רשמיים מחפשים דרכים לפשט את הובלות המזון הגבולות.
דורון אברהמי
יצואנים נכבדים, צו היבוא והיצוא (פיקוח על יצוא טובין, שירותים וטכנולוגיה דו-שימושיים), תשס"ו-2006 מסדיר את נושא הפיקוח על יצוא הדו-שימושי בישראל וקובע כי רשימת הפיקוח שמדינת ישראל פועלת לפיה תהיה מבוססת על רשימת הטובין והטכנולוגיות הדו-שימושיים של הסדר ואסנאר. בתאריך 05.12.2019 פירסם הסדר ווסנאר עדכון שנתי לרשימות הפיקוח של הטובין, הטכנולוגיה והשירותים הדו-שימושיים (להלן "עדכון ואסנאר").
מטה מינהל סחר חוץ
מסמך זה נכתב במטרה להציג תמונת מצב של המדיניות הננקטת במדינות נבחרות בטיפול בהתפרצות ווירוס הקורונה על פי הדיווח של הנספחים הכלכליים אשר אמונים על מדינות אלו.
מטה מינהל סחר חוץ
כמו מרבית מדינות העולם, גם הממשלה הטיוואנית גיבשה חבילת חילוץ במטרה לסייע לעסקים שנפגעו מהתפרצות נגיף הקורונה. בפוסט הזה אנסה לתאר חלק מהקשיים הללו ולפרט על צעדי הסיוע הכלכליים שמספקת הממשלה הטיוואנית לכלכלה.
צליל להב
סגר כללי הוחל במדינה החל מהיום (ה-1 באפריל) ועד ל-15 באפריל החל מחצות ביום רביעי (31/3/20) הוכרז סגר כללי בוייטנאם כולה. הממשלה מבקשת מהאזרחים לא לצאת מהבית ואוסרת על מפגשים של יותר משני אנשים בציבור (משרדים חיוניים ובתי חולים מוחרגים). העוצר צפוי להימשך 15 יום, תחת הנהגתו של ראש הממשלה נגוין סואן פוק (Nguyen Xuan Phuc) וקורא לאזרחים בני אותה משפחה, כפר, קהילה או מחוז להישאר במקום ולא לנוע.
יניב טסל
פתרונות לכליאה ביתית ולעדכון טכנולוגי של בתי הסוהר בקולומביה בצל משבר הקורונה מערכת הכליאה בקולומביה כוללת לצד בתי הסוהר ה"רגילים" גם חלופות כגון הגבלת תנועה בחווה (עבור חיילי גרילה לשעבר שלא היו מעורבים בפשיעה חמורה). על אף החלופות, כמה מבתי הסוהר בקולומביה הינם מהצפופים ביבשת, ובחלקם תפוסת האסירים עומדת על 150%. למעשה, ב-15 השנים האחרונות – מספר האסירים בקולומביה הוכפל, בעוד שקצב הרחבת מתקני הכליאה לא הדביק את הגידול במספר האסירים.
ניר אדם סלע
הזדמנות עסקית בקולומביה
נגיף הקורונה, שהתפרץ בסין בחודש דצמבר 2019 ובהדרגה הגיע גם למדינות המערב, מאתגר את מדינות העולם ואת יכולתן להתאים את עצמן למציאות המשתנה בצורה קיצונית מיום ליום. במציאות של "כלכלה גלובלית", בה למעלה מ-20% משרשרת הייצור והאספקה העולמית של מוצרים נמצאים בסין, נפגעה יכולתן של חברות מהאיחוד האירופי, לספק מענה יציב ומיטבי ללקוחותיהן בשל השהיית הייצור והגבלת המעבר החופשי של סחורות בנמלי העולם. אמנם לפי הפרסומים השונים בתקשורת העולמית, קיימות עדויות לקצב התאוששות מרשים של התעשייה הסינית וחזרה מבוקרת לייצור וייצוא, הדרך להתאוששות מלאה עוד רחוקה ועל מדינות האיחוד לפעול לאימוץ פתרונות חלופיים שיחזיקו את כלכלתן פעילה וחיונית.
נטע בר-אל
שרשרת הייצור והאספקה
אמש הכריז ראש עיריית מוסקבה על עוצר דה פקטו בבירה הרוסית. אם כל העולם נאבק כבר תקופה ארוכה בקורונה, הרוסים שסגרו את הגבול הארוך עם סין מוקדם במערכה, למעשה העלו הילוך במלחמה בוירוס רק בשבועיים האחרונים. בו זמנית הם מנהלים מלחמה אחרת, עיקשת ועם השלכות הרות גורל עבורם – המלחמה על מחירי הנפט.
יקיר דוידסון
עדכוני קורונה
משבר הקורונה הוא משבר בינלאומי שמשפיע כל העולם – מדינות מפותחות, מתפתחות, ללא הבדל לאיזור גיאוגרפי, הבדלי תרבות או גזע. דרא"פ נמצאת תחת הסגר מלא עד אחרי פסח אך למרות זאת אנחנו ממשיכים לעבוד בשבילכם – בין מהבית או מהמשרד למי שמתאפשר עקב ההערכה שהמצב הקיים של social distancing יימשך בחודשים הקרובים לפחות, הנספחות הכלכלית עברה טרנספורמציה לפעיליות דיגיטל באופן מלא. להלן פירוט של השירותים שנוכל לסייע ליצואנים ישראליים
עמית לב
דיגיטל
ריכזנו עבורכם את כלל המידע על פעילות המוסדות הפיננסים למאבק בנגיף הקורונה ובהשלכות המשבר הגלובלי הבנקים הבינ"ל לפיתוח הכריזו בימים האחרונים על חבילות סיוע עצומות שנועדו לשפר את המוכנות של מדינות מתפתחות להתמודדות עם הנגיף ולמתן את השפעות המשבר הכלכלי שיבוא בעקבותיו.
תמיר דן
מימון וסיוע בזמן הקורונה
מינהל סחר חוץ פועל לגבש תמונת מצב עדכנית על תחום ההובלה הבינלאומית על רקע השפעות משבר הקורונה. עדכון זה מתמקד בפעילות ההובלה האווירית בעולם ובישראל וכולל מידע מפרסומים שונים אודות פעילות התעופה בעולם ובישראל, עדכונים של הנספחים הכלכליים הפרוסים ברחבי העולם, וכן נתונים של רשות שדות התעופה.
תומר היווי
תעשיית התעופה וההובלה האווירית
שנת 2020 התחילה עבור ברזיל עם אופטימיות זהירה וצפי לצמיחה משמעותית יותר אחרי משבר כלכלי חריף, חילופי שלטון והתמודדות עם שחיתות רבה בסקטור הפרטי והציבורי, זו היתה אמורה להיות השנה שתביא עמה סוף סוף אחוזי צמיחה משמעותיים למדינה-יבשת שנקראת ברזיל. האופטימיות הזו נפגשה חזיתית עם וירוס קטן, Covid 19, שמאתחל את תוכניות העבודה והצמיחה של כל כלכלות העולם וברזיל ביניהן.
צחי רייך
כמו מרבית מדינות העולם גם בריטניה חווה את משבר הבריאות העולמי כתוצאה מהתפשטות וירוס הקורונה, או בשמו המקצועי COVID-19. מי שעוקב אחר ההתפתחויות בממלכה המאוחדת בוודאי יודע כי הממשלה הבריטית נקטה תחילה בגישה שונה מרוב המדינות וניסתה להכיל את ההתפשטות תוך ניסיון לשמר עד כמה שניתן את שיגרת החיים – בבחינת הישאר רגוע והמשך – keep calm and carry on. זאת בשונה מאסטרטגיית ההגבלות המחמירות שנקטו מדינות אחרות.
יריב בכר
ביום שלישי, ה-24 לחודש, הודיע ראש ממשלת הודו – נרנדרה מודי – על סגר כללי בכל מדינות הודו וטריטוריות האיחוד המרכיבות את הרפובליקה. הודעה זו באה בעקבות 'סגר התנדבותי' שהוכרז והתקיים ביום ראשון 22.3, והוכיח את עצמו חלקית בלבד, כמו גם על רקע המציאות בשטח, במסגרתה הכריזו עשרות מדינות בתוך הודו על צעדי מניעה עצמאיים כגון: בידוד אוכלוסייה, סגירת מעברים, עצירת פעילות תחבורה צבורית, איסור כניסת זרים וצמצום משמעותית של הפעילות המסחרית. לאור כל האמור, החליט ראש הממשלה ההודי על סגר ועוצר כללי שיחול על כל האזורים והמדינות בהודו לתקופה של 21 יום.
ברק גרנות
עדכוני קורונה
וקדם יותר החודש, הצהיר ראש ממשלת פולין, מתאוש מורבייצקי, על הקדשת 212 מיליארד זלוטי לטובת חבילת סיוע ממשלתית ליזמים ולכלכלה – "אנו רוצים להפחית את ההשפעות השליליות של וירוס הקורונה באמצעות פעילויות השקעה וכלכליות מתאימות", כך מורבייצקי. פרויקט המגן הכלכלי והחברתי נגד המשבר נועד לסייע ליזמים ועובדים לאור התפרצות נגיף SARS-Cov-2והוא יכסה 5 נושאים: בטיחות עובדים, מימון חברות, הגנה על הבריאות, חיזוק המערכת הפיננסית ותכנית השקעות ציבורית.
שרה-אן מאדי
עדכוני קורונה
אפתח בדיווחים הרשמיים, המעידים על כך שהונג קונג מתמודדת עם גל נוסף של ווירוס הקורונה. אפשר לקרוא לו גל שני ואילו המקומיים אפילו מגדירים זאת כגל שלישי, כאשר הגל השני הוא הידבקויות מקומיות שהיו במהלך חודש פברואר.
אסתר פרץ בורק
עדכוני קורונה
ביום שלישי ה – 31.3.2020 בין השעות 09:45-11:00 יתקיים מפגש ZOOM עם הנספח הכלכלי של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה באוסטרליה, מר שי זריבץ'.
שי זריבץ'
הזמנה לוובינר
בדומה למדינות אחרות בעולם סינגפור הציגה אתמול חבילת תמריצים משמעותית כדי ללחום בהשפעות הכלכליות השליליות שמייצרת מגיפה הקורונה. חבילת התמריצים היא ניכרת- בגובה של כ-38 מיליארד דולר אמריקאי, שהם כ- 11% מהתוצר של סינגפור, זאת בנוסף לתכנית התמריצים הראשונה שהייתה בגובה של כ-4 מיליארד דולר. מקור המימון לחבילה הוא רזרבות תקציביות של ממשלת סינגפור, שרק פעם אחת בעבר ניתן אישור להשתמש בהן- במהלך המשבר העולמי של 2008.
יואב סיידל
עדכוני קורונה
באדיבות רשות שדות התעופה, תוכלו למצוא מטה את רשימת חברות התעופה אשר ממשיכות להוביל מטענים לישראל וממנה, וכן לוח טיסות מעודכן לתקופה שבין 25-31 במרץ.
תומר היווי
לוח טיסות מטען אפריל

מתווה חדש לכניסת אנשי/נשות עסקים מחו"ל לישראל גם ממדינות אדומות

לאחר הפעלת נוהל המאפשר כניסת אנשי עסקים לישראל ממדינות ירוקות וכחלק מהמאמץ לסייע לחברות ישראליות לשמר רצף תפקודי במהלך תקופה מאתגרת זו, משיק משרד הכלכלה והתעשייה – בשיתוף עם רשות האוכלוסין וההגירה משרד הבריאות ומשרד החוץ, נוהל שיאפשר כניסת אנשי עסקים מחו"ל לישראל, ממדינות אדומות.

קרא עוד »

משרד הכלכלה יאשר כניסת אנשי/נשות עסקים מחו"ל לישראל ממדינות ירוקות

כחלק מהמאמץ לסייע לחברות ישראליות לשמר רצף תפקודי במהלך תקופה מאתגרת זו, משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף עם רשות האוכלוסין וההגירה, משרד הבריאות ומשרד החוץ, גיבש נוהל שיאפשר כניסת אנשי עסקים מחו"ל לישראל, ממדינות ירוקות, ללא צורך בבדיקה או בידוד.

קרא עוד »

הטכנולוגיה מעצבת את תעשיית הריטייל העולמית בימי הקורונה

תעשיית הקמעונאות הוותיקה שכוללת רשתות פיזיות, יאלצו לבחור בין שתי אופציות נדרשות: להדביק ולאמץ את קצב השינויים והחידושים בדרך של פיתוח ואימוץ טכנולוגיות חדשות או להימחק ולהיעלם משוק הצרכנים.

קרא עוד »

כלכלת קורונה – עדכון מהשטח

נכון לכתיבת שורות אלו, תאילנד מתמודדת בהצלחה יתרה עם מגיפת הקורונה במדינה – בפן הבריאותי. בפן הכלכלי צפויים למדינה לא מעט אתגרים הנובעים מאבני הבניין עליהן מושתת הכלכלה התאילנדית- תיירות ויצוא.

קרא עוד »

הצטרפו למאבק בקורונה במסגרת האקתון גלובאלי!

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בהודו, ניו דלהי, מזמינה חברות ישראליות העוסקות בפיתוחים המסייעים להתמודדות עם מגפת COVID-19 – להציג את פתרונותיהן בהאקתון (תחרות טכנולוגית) של תאגיד הענק ההודי HCL, בשיתוף Microsoft.

קרא עוד »

ענף הדיג הימי בצפון אירופה

מדינות צפון אירופה ובכלל זה הולנד, שבדיה, דנמרק, נורבגיה גרמניה והמדינות הבלטיות הן מהמובילות בעולם בדיג הימי. השפעות הקורונה והמשבר העולמי השפיעו גם על המגזר החקלאי של מדינות צפון אירופה והחקלאות הימית אשר מצטיירת כלא יעילה ומזיקה לסביבה.

קרא עוד »

הזדמנויות חדשות בתחום הרפואה הקרדיולוגית בסין שלאחר התפרצות מגפת הקורונה

לאחרונה פורסמו מחקרים חדשים החוקרים את תופעות והשפעות וירוס "הקורונה" על החולים בו. במחקרים אלו נמצא כי בנוסף לאי ספיקת נשימה קשה, חולים בוירוס הקורונה צפויים לפגיעות משמעותיות בלב שמקשות על הטיפול להחלמה ולעיתים רבות אף מגדילות את הסיכון למוות.

קרא עוד »

הקורונה, מחירי הנפט והמשבר הכלכלי אולי האטו את הדיגיטליזציה אבל בהחלט לא עצרו אותה

הפרויקטים המתוכננים והשאיפות של הרוסים בכל מה שקשור לפיתוח טכנולוגי ודיגיטליזציה של המשק, מהווים הזדמנות עבור חברות ישראליות העוסקות בטכנולוגיה או בתחומים המדוברים בצו, זו הזדמנות בשבילן להראות את יתרונן היחסי ולנסות להשתלב בתעשייה המקומית.

קרא עוד »

הקורונה תפסה את הודו רגע לפני תקציב חדש

מגיפת הקורונה הגלובאלית, תפסה את ההודית רגע לפני תחילת שנת הכספים החדשה. שנת הכספים ההודית, יש לומר, אינה מתחילה בראשון בינואר – כמקובל במדינות המערב ובישראל – אלא משתרכת בין הראשון באפריל ועד סוף מארס שלאחריו.

קרא עוד »

דיפלומטיה כלכלית בעידן הקורונה – שבוע לדוגמה בנספחויות בוקרשט וקייב

4 משלחות (וירטואליות), 4 סקטורים, 3 מדינות והכל בשבוע אחד. בימים כתיקונם זה היה נשמע כמו משימה בלתי אפשרית. עם זאת, עידן הקורונה לצד האתגרים המורכבים (גם) בזירה הכלכלית שהוא מביא עמו – מצליח לייצר גשרי מסחר אווירים בימים בהם השמיים מוסיפים להיות סגורים.

קרא עוד »

הוסרו מגבלות הנסיעה של האיחוד האירופי עבור מספר מצומצם של מדינות

על מנת לסייע בחזרה בטוחה לנסיעות ותיירות ברחבי אירופה, השיקה הנציבות פלטפורמה אינטרנטית בשם "Re-open EU". פלטפורמה זו מספקת מידע בזמן אמת על מצב הגבולות ואמצעי תחבורה ותיירות זמינים במדינות החברות.

קרא עוד »

איך לבנות עסק גלובלי בעידן הקורנה

מהמכשולים העיקריים שזיהינו בימי הקורונה הוא לא רק הנושא הטכנולוגי שבו חברות ישראליות שולטות בצורה טובה אלא גם הצד העסקי שמצריך חשיבה מחודשת וצורת הפעלה טובה יותר.

קרא עוד »

חברת Tencent הסינית תרמה מאות אלפי מסיכות וציוד רפואי להתמגנות מפני נגיף הקורונה

בעוד מתפרסמים נתונים מדאיגים אודות תחלואה נוספת בישראל, הגיעה השבוע תרומתה של חברת Tencent – ענקית האינטרנט הסינית- עם ציוד רפואי בשווי של מאות אלפי דולרים וכללה מאות אלפי מסיכות, וביגוד מגן למלחמה בקורונה.

קרא עוד »

כלכלת קניה תחת ענני הקורונה

האם תצליח קניה לשרוד את משבר הקורונה? לאחרונה הוגשה הצעת התקציב לשנים 2021-2. התקציב נכתב לאור השינויים הקשים שנחתו על קניה עקב המשבר הגלובלי.

קרא עוד »

הסכסוך בין סין ואוסטרליה מחריף

הסכסוך בין סין ואוסטרליה מחריף ויחסי הסחר בין המדינות סופגים מהלומה כואבת, על הפרק, הפעלת לחצים ומנופים כלכלים על מקבלי ההחלטות באוסטרליה בעיקר כאלו שיפגעו בסחר בין המדינות בדגש על הייצוא ממנה כדי להראות לאוסטרליה שהממשל בבייג'ינג רציני ולא רק מסתפק באיומים.

קרא עוד »

בריטניה: האם מתחילים לראות את הסוף?

בריטניה נכנסה למשבר הקורונה יחסית מאוחר לעומת מדינות אחרות אך היא מבין המדינות שנפגעו הכי קשה. ההערכות לגבי ההשלכות הכלכליות של המשבר שונות, אך ההערכה הרווחת היא שהתוצר יקטן בכ-14% עד סוף השנה. לאור זאת, אין זה מפתיע שיש לחץ לחזור ולפתוח את המשק כמה שיותר מהר.

קרא עוד »

מה המענה של ה-World Bank ל- COVID-19?

מעל 200 מיליארד דולר כספי סיוע ל- 100 מדינות מתפתחות – זהו המענה של ה-World Bank ל- COVID-19. הבנק העולמי פועל ברחבי העולם לפריסה מחודשת של משאבים בפרויקטים קיימים במימונו, כולל באמצעות ארגון מחדש ובעזרת מכשירי מימון מותנים המיועדים למשברים הומניטריים, אסונות רבי היקף ומגיפות.

קרא עוד »

האם משבר הקורונה יביא לעליה בניסיונות העוקץ מאפריקה ?

חשש נוסף הוא שכתוצאה מהמשבר יתרבו ניסיונות העוקץ של חברות מהיבשת. אמנם מקניה אין הרבה ניסיונות עוקץ בהשוואה לדוגמה לניגריה הידוע לשמצה, אולם יש להכיר בעובדה שעם הדרדרות במצב הכלכלי עשויה להיות עליה גם בסוג זה של "עסקים". לשם כך ריכזתי מספר נורות אדומות שיש לשים לב אליהן בפעילות מול חברות מקומיות.

קרא עוד »

קורונה מאחוריך… דרום מערב סין – Back IN Business

למרות שכיום סין היא המדינה היחידה שנראה כי השתלטה במלואה על המגפה, כלכלתה גם סבלה רבות מהנגיף. על פי דוחות כלכליים שפורסמו לאחרונה בסין, אנו למדים על ההתפתחות הכלכלית ברבעון הראשון בדרום מערב סין ומבינים את ההזדמנות הגדולה לשיתוף פעולה עתידי באזור.

קרא עוד »

מקסיקו – מצב שדות התעופה והנמלים הימיים

מגפת ה- covid19 והצעדים הדרקוניים שהיא מאלצת ממשלות לנקוט כדי להימנע מקריסה של מערכות הבריאות, גרמה וממשיך לגרום לשיבושים קריטיים במערכי הייצור האזוריים והגלובליים.
כלכלת מקסיקו נשענת במידה רבה על היותה חלק ממערך ייצור אזורי ועל פעילות סחר בינלאומי, ולכן השיבושים במערכי הייצור ובייקור עלויות שינוע הופך את הסקטור הפרטי לפגיע במיוחד.

קרא עוד »

מקסיקו – איך נראית אחת הערים הצפופות בעולם בימים אלו. תיעוד מצולם

נכון להיום, ה-10 במאי, דווח על 33,460 מקרים מאומתים של חולי קורונה במקסיקו, מתוכם למעלה מ-3,300 מתים. אך את המספרים הללו יש לקחת בערבון מוגבל וזאת כיוון שמקסיקו היא שיאנית שלילית במספר בדיקות לזיהוי קורונה שהיא מבצעת.

קרא עוד »

דה-גלובליזציה בגרמניה איום או הזדמנות

האימפקט של מגיפת הקורונה החדיר לשיח מושג חדש דה-גלובליזציה. ואם גלובליזיציה היא התרחבות, האצה והעמקה של הקשרים התרבותיים והכלכליים בין מדינות, חברות ויחידים באופן היוצר שילוב של כלכלות, חברתיות, תרבויות, ותנועות פוליטיות מכל העולם, הרי שדה- גלובלזציה היא תנועת התכנסות פנימה .

כאשר דובר על גלובליזציה כלכלית דובר על תהליך המעבר ממסחר, ייצור צריכה מקומיים לעולמיים. תהליך זה מהווה לדעת רבים את החלק העיקרי והמוביל של תהליך הגלובליזציה.

קרא עוד »

חדש מקוריאה! – טכנולוגיה למעיכת עקומות

הפוסט נכתב בסיוע חגית גלוסקא, עובדת הנספחות הכלכלית

עם התפשטות נגיף הקורונה העולם ניצב בפני אתגרים בריאותיים, כלכליים וחברתיים חסרי תקדים. בסוף פברואר חלה עלייה משמעותית במספר הנדבקים בנגיף בדרום קוריאה והממשלה הצליחה, בתוך 20 ימים בלבד, להשטיח את עקומת הנדבקים החדשים, מבלי להגביל משמעותית את חופש התנועה של תושביה. מה הסוד?

הרשויות בקוריאה השתמשו בכל כלי טכנולוגי במלחמה בנגיף – באמצעות העברה ואיסוף מידע שוטפים הגיעה היעילות הקוראנית לשיא ואפשרה לרשויות לשלוט, לנטר ולהכווין כמעט כל תושב במדינה.

קרא עוד »

צרפת בדרך ליציאה זהירה ואיטית מהסגר

זה הולך להיות מסובך. שיחת הזום שבה מנהל בית הספר של הבן שלי הציג את החלופות העומדות בפניהם השאירה אותנו עם כאב ראש. לא רק שהדרישות הסניטריות מבתי הספר לקראת פתיחה אפשרית מחדש הן מורכבות מאוד, הן גם גם בחלקן הגדול עדיין לא ממש ידועות במלואן. יותר ויותר הורים מתחילים להבין שמעט תלמידים בצרפת יזכו כפי הנראה לראות לפני הקיץ את בתי הספר שלהם שננטשו בראשית מרץ.

קרא עוד »

על מתווה היציאה ממשבר הקורונה בשוויץ

מתווה היציאה ממשבר הקורונה בשוויץ ותוכנית תמיכה כלכלית במשק ובעסקים
מגיפת וירוס הקורונה היכתה בשוויץ באופן קשה. עם גילוי המקרים הראשונים בשוויץ ובאירופה בכלל, הממשלה השוויצרית לא הזדרזה לנקוט בהגבלות על האוכלוסייה, כמו גם נמנעה מהטלת מגבלות על כניסה של זרים במעברי הגבול ונמלי התעופה.

קרא עוד »

מסעות הקורונה באפריקה- האם האפריקאים ייצאו בזול מהפנדמיה העולמית?

קצת מוקדם מכדי להכריז על ניצחון, אך מבט זהיר על מצב הקורונה באפריקה בהחלט מעורר מקום לאופטימיות. מאז שחולה הקורונה הראשון אובחן באמצע פברואר, ועד היום אובחנו בכל היבשת 47,118 חולי קורונה ודווחו 1,843 מקרי מוות מהנגיף, זאת לעומת 3.6 מיליון חולים בעולם ומעל 250,000 מקרי מוות[1]. במילים אחרות היבשת שהיא ביתם של כ17% מאוכלוסיית העולם מדווחת על 1.1% ממקרי התחלואה ופחות מאחוז ממקרי המוות כתוצאה מהנגיף. כמובן שישנה מגבלת מדידה קשה ורוב המדינות האפריקאיות אינן מבצעות בדיקות לאיתור חולים בהיקפים דומים למדינות מפותחות, בנוסף הנגיף הגיע לאפריקה יחסית מאוחר ובהחלט ייתכן שהגרוע מכל עוד לפניהם. אך ככל שעובר הזמן ואין דיווחים על עליה משמעותית במקרי המוות או עומס על שירותי הבריאות, יחד עם שיעורי ההחלמה הגבוהים של החולים האפריקאים, ודיווח על אחוזים גבוהים ביחס לעולם של חולים נעדרי סימפטומים עולה התקווה שאולי הפעם האפריקאים יצאו בזול.

קרא עוד »

יומני הקורונה – איך מייצרים 19 מיליון מסיכות פנים ביום?

בעוד נגיף הקורונה (Covid-19) עדיין משתולל ומיצר חוסר וודאות ברחבי העולם, טיוואן ממשיכה להיות אי מבטחים, יציב ושלו. אחד האמצעים להשגת ביטחון 23 מיליון התושבים באי, הוא ייצור מסיבי של אמצעי המיגון הבסיסי והמבוקש ביותר – מסיכות פנים כירורגיות אשר הוכחו כיעילות בבלימת המגיפה.

קרא עוד »

סטטוס קורונה – דרא"פ

דרום אפריקה הינה אחת המדינות שהפעילו סגר מלא על מנת לשטח את העקומה של חולי קורונה במדינה. הדבר מובן יותר כשזוכרים שמערכת הבריאות הציבורית (כ80% מהציבור משתמש בה) אינה חזקה מספיק להתמודדות עם משבר בסדר גודל של מגיפה עולמית ולמרות גיל חציוני נמוך במדינה (27) ותוחלת חיים יחסית נמוכה (63), מה שמעיד על אוכלוסייה צעירה שפחות מושפעת מהמגיפה, דרא"פ היא המדינה בעלת מס' חולי האיידס הגבוה בעולם ועוד מס' מחלות רקע שיכולות לדרדר חולי קורונה בזמן מהיר יחסית

קרא עוד »

ארגון ה-OECD על השלכות משבר הקורונה ותובנות למדיניות

ארגון ה-OECD התגייס למאמץ העולמי למאבק בנגיף הקורונה, באמצעות איסוף וניתוח מידע השוואתי, על מנת לסייע למדינות ללמוד אחת מהשנייה ולטייב את צעדי המדיניות שלהן. מזכ"ל ארגון ה-OECD אף דיבר במונחי "תכנית מרשל גלובלית" שנדרשת לבנות מחדש את הכלכלות והשווקים העולמיים, וקרא לשיתוף פעולה בין המדינות על מנת להתגבר על משבר חסר התקדים.

קרא עוד »

דו"ח השוואתי בין מדינות בעולם – במשבר הקורונה

צוות קורונה במינהל סחר חוץ מרכז עדכונים העוסקים בהתמודדות עם השפעות הקורונה במעל ל-30 מדינות , על פי הדיווח של הנספחים הכלכליים אשר אמונים על מדינות אלו.
מטרת הדו"ח היא להנגיש את המידע העדכני ביותר בנוגע למדיניות הממשלתית הננקטת במגוון פרמטרים כולל סטטוס ייצור, מדיניות בקרת גבולות ובידוד, השפעות על הכלכלה ועוד.

קרא עוד »

בריטניה: קורונה, ברקזיט ומה שביניהם

ממשלת בריטניה מקיימת תדרוכים יומיים לאזרחי הממלכה. על פי דיווחים אלה בריטניה נמצאת כעת בשיא התפרצות המגפה. הנתונים מראים התמתנות במגמה וכעת הדאגה היא למנוע "גל שני" של התפרצות. רוב ההערכות הן כי בסופו של דבר בריטניה תהייה המדינה האירופאית שנפגעה הכי קשה מהנגיף. מספר המתים נכון להיום כבר גדול מ-26 אלף ומספר המתים למיליון איש עומד על 384. מקום שישי באירופה. אך יש לזכור כי ההתפרצות בבריטניה החלה מאוחר יותר יחסית.

קרא עוד »

הויכוח על התפרצות נגיף הקורונה מציב את סין ואוסטרליה על סף מסלול התנגשות

אוסטרליה וסין עלו השבוע שוב, על מסלול התנגשות ישיר ביניהן. בשונה מסיבות קודמות, הפעם הסיבה כרוכה מן הסתם בהשפעות וירוס הקורונה על אוסטרליה שבדומה למרבית המדינות בעולם פגע ושיבש לחלוטין את אורח החיים בה, הביא את כלכלתה אל סף משבר ואת ממשלת אוסטרליה לנקוט במהלכים היסטוריים לחילוץ התעשייה ושימור שוק העבודה שנפגע.

קרא עוד »

סטטוס קורונה – קניה

מדינות רבות ביבשת שנפגעו מהמשבר, גם קניה פועלת במספר מישורים על מנת לרכך את הפגיעה הדרמטית בכלכלתה. הפעילות מתמקדת בשני מישורים עיקריים: הסטת (וגיוס תרומות) מימון לסיוע לסקטורים שנפגעו ובחינת החובות החיצוניים של המדינה.

קניה הקימה קרן חרום להילחם ב- Covid-19 אשר בין היתר גם פועלת לקבלת הקלות בתשלום חובות מהנושים הבינלאומיים השונים. המומחים אומרים כי דחיית החזר ההלוואות תסייע לחידוש הצמיחה הכלכלית לאחר סיום המגפה.

קרא עוד »

ענף הנדל"ן הסינגפורי פתוח לטכנולוגיה ישראלית, דווקא עכשיו

בשנה האחרונה התחלנו לעבוד על תחום חדש בנספחות בסינגפור, תחום הנדל"ן. אין הכוונה כמובן להשקעות נדל"ן אלא לחיבור של חברות ישראליות לחברות נדל"ן גדולות בסינגפור שמפתחות ומפעילות פרויקטים רבים ברחבי העולם.

כידוע, ענף הנדל"ן הוא ענף מאוד מסורתי ולכן על אף שבסינגפור ישנן כמה חברות מאוד גדולות בתחום, הפתיחות שלהן בעבר לשלב טכנולוגיה ופתרונות מתקדמים בפעילותן הייתה נמוכה יחסית. עם זאת, לצד גידול של חברות טכנולוגיה ישראליות בתחום, אנחנו רואים פתיחות הולכת וגדלה שלהן. מדובר על חברות עם עשרות אלפי עובדים ופרויקטים בעשרות מדינות בעולם.

קרא עוד »

הנורמליות החדשה של קצה העולם

כמו בכל העולם, גם וירוס הקורונה מכה בצ'ילה. כמו שאנו מעדכנים בדף הנחיתה של המינהל המצב פה סביר ובניגוד למדינות אחרות באמריקה הלטינית מצב התמותה במדינה הוא נמוך. גם אצלנו הטבע מתעורר ומספק כמה רגעי נחת אך חשבנו שיועיל יותר לכתוב כמה מילים על המצב.

קרא עוד »

ייצואני ציוד רפואי לאיחוד האירופי – עדכון חשוב לפניכם!

האיחוד האירופי עדכן ב-24 באפריל 2020 כי בשל ההשפעות של התפשטות נגיף הקורונה, הוחלט על דחיית יישום הרגולציה החדשה בנושא ייבוא ציוד רפואי אל תוך מדינות האיחוד האירופי, רגולציה EU 2017/745. מכאן שהרגולציה החדשה תיכנס לתוקף ב-26 במאי, 2021 במקום בחודש מאי הקרוב.

כזכור, הרגולציה שאפה להדק את הפיקוח סביב מכשור רפואי ומוצרי in vitro המיובאים אל מדינות הא"א.

קרא עוד »

אתגרים והזדמנויות תחת מגפת הקורונה בגרמניה

גרמניה ניצבת בפני המשבר הכלכלי הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.
לפי מכון המחקר IFO, היושב במינכן, בתחזית אופטימית של סגירה מלאה של המשק, “shutdown“, לחודש וסגירה חלקית, “post-shutdown”, של חודש נוסף, העלות הכוללת לכלכלתה תעמוד על כ-152 מיליארד אירו והתוצר הלאומי הגולמי ייחתך ב-4.3%.

קרא עוד »

'האריה ההודי' VS וירוס הקורונה – מי ינצח?

1.3 מיליארד הודים מצויים כבר חודש בבידוד, איש איש בביתו, ולא ברור מה הוא השלב הבא. מה כן ברור? שכלכלת הדמוקרטיה הגדולה בעולם תזדקק לסיוע וכלים טכנולוגיים לאחר שתצליח 'לשטח את העקומה'

קרא עוד »

וובינר WHAT US-BASED ISRAELI ENTREPRENEURS SHOULD KNOW THESE DAYS

המציאות החדשה שנכפתה עלינו בעקבות מגיפת הקורונה, יוצרת עבור רוב העסקים אתגרים משמעותיים.
צניחת הפעילות הכלכלית מביאה בין השאר, לירידת מחזורים, דחיית או ביטול עסקאות, התארכות תהליכי קבלת השקעות ולחץ תזרימי על החברות. ההשלכות של השינוי הדרסטי מתבטאות גם בעולמם הפרטי של מנהלים ומועסקים. בחברות רבות נאלצים להוציא עובדים לחל"ת או למצער גם לפטר חלק מהם.

בארה"ב פעילות מעל ל 1,000 חברות ישראליות, ברובן חברות טכנולוגיה. חברות אלו נדרשות לתפקד בין שתי מערכות מקבילות האמריקאית והישראלית, המייצרות עבורן תנאים ודרישות שונות.

קרא עוד »

עדכון סטטוס COVID-19 בסינגפור

מאז הפעם האחרונה שכתבתי כאן בבלוג על המצב, חלו כמה התפתחויות דרמטיות בסינגפור בנושא משבר הקורונה. לאחר שסיטואציה החלה להחמיר באירופה ובארה"ב באזור אמצע מרץ החלו להגיע הרבה מקרים מיובאים של הוירוס, מה שהוביל לעשרות מקרים חדשים של חולים כל יום. בעקבות כך, הממשלה בסינגפור הפעילה סגר חלקי (ונתנה לו את השם Circuit Breaker) החל מה-7 לאפריל, ובמסגרתו בתי הספר ורוב החנויות ייסגרו ועובדים יעברו לעבודה מלאה מהבית, למעט ענפים חיוניים בהם אין היא מתאפשרת.

קרא עוד »

מהי "אסטרטגיית היציאה" של מחוז גואנגדונג?

נמל גואנג'זו, הנמל העתיק ביותר בסין, אשר שימש למסחר עם העולם במשך מאות שנים, הפך את גואנג'זו ומחוז גואנגדונג כולו השוכן לאורך נהר הפנינה, למחוז התעשייתי והמוביל ביותר בסין מבחינת כלכלת המדינה- עם התמ"ג הגבוה ביותר.
עם התפרצות נגיף הקורונה, נפגעו עסקים רבים, וכן נפגע המסחר הבינלאומי .

כעת, בעוד העולם המערבי ואירופה בפרט מצויים בשיא ההתפרצות, בסין, המצב מתחיל להירגע לאיטו והממשלה מתפנה לסייע לעסקים ולמסחר בעיר הבירה גואנג'זו, ובפרובינציה כולה.

קרא עוד »

שינויים בהרגלי הצריכה

וירוס הקורונה הביא אותנו בני האדם לשינויי התנהגות נרחבים וביניהם לאופן רכישת מוצרים. כללי מרחק המסומנים עם סרט דבק על הרצפה בסופרים, הגבלת מספר הלקוחות בחנויות וזכוכית חוצצת המפרידה בין הקופאי לקונים, כל אלו הם רק חלק מהשינויים שחווים תושבי העולם כאשר הגרמנים לא נבדלים מהם.

קרא עוד »

היום שאחרי הקורונה – המגדלור הוא צפון אירופה

ביום שאחרי הקורונה – להולנד, דנמרק ושבדיה יש עודפי תקציב גדולים אשר מנותבים להנעת הכלכלה קדימה
הולנד, דנמרק, שבדיה ושאר ארצות צפון אירופה הן יעד חשוב ליצוא ושיתוף פעולה עם המגזר העסקי הישראלי בימים רגילים ובעיקר יהיה נכון הדבר ליום שאחרי הקורונה.

קרא עוד »

דו"ח התמודדות עם ווירוס הקורונה בקרב מדינות נבחרות

מסמך זה נכתב במטרה להציג תמונת מצב של המדיניות הננקטת במדינות נבחרות בטיפול בהתפרצות ווירוס הקורונה על פי הדיווח של הנספחים הכלכליים אשר אמונים על מדינות אלו. למסמך זה מצורפת טבלה אשר מרכזת את דיווחיהם המלאים של הנספחים הכלכליים.

קרא עוד »

וייטנאם-דיגיטליזציה בצל הקורונה

על אף עלייה במספר הנבדקים בשבועות האחרונים, נראה כי וייטנאם מצליחה לרסן את התפשטות נגיף הקורונה בשטחה, עם כ-260 נבדקים ואף לא מקרה מוות אחד. הישג זה ראוי לשבח בעיקר לנוכח קרבתה הגיאוגרפית והכלכלית של וייטנאם לסין והופעתו של הנדבק הראשון אי שם באמצע ינואר. עם זאת, הישג זה התאפשר באמצעות נקיטת צעדים כלכליים וחברתיים נוקשים, הדומים לאלו שננקטו בישראל, הכוללים סגירה של בתי ספר ועסקים, איסור על התקהלויות, וסגר של מרבית אזרחי המדינה בבתיהם.
ההנחיות להתמודדות בקורונה המטירו קשיים על הכלכלה הוייטנאמית, אך המשבר טומן בחובו הזדמנות להאצה משמעותית בטרנד הדיגיטליזציה שנצפה במדינה בשנים האחרונות.

קרא עוד »

כיצד ריצת המרתון של אוסטרליה מצליחה להכיל את המגפה והספרינט של ניו זילנד למגר אותה

חיבור זה נכתב ביום שישי, מוצאי חג הפסח. המאמצים האדירים שעושות מדינות רבות במאמץ לעצור את מגמת ההדבקות בנגיף הקורונה וכדי להשטיח את העקומה, נכנס מזמן כבר לחודש השני שלו.
חודש מרץ היה החודש הקשה ביותר במרבית המדינות מחוץ לסין, דר' קוריאה, טאיוואן (שבהם שיא הנדבקים היה כבר במהלך ינואר ותחילת פברואר) בדגש כידוע על מדינות אירופה ומזה מספר שבועות בארה"ב שמתמודדת עם שיא במספר הנדבקים שהרקיע לשחקים ושעודנו במגמת עליה ואיתו מספר המתים מהמחלה יחד עם הנזק לחברה ולכלכלה בכל מדינה.

קרא עוד »

מה צופן העתיד של לאחר קורונה לאפריקה

לפי מחקר שפרסמה לאחרונה קרן המטבע הבינלאומית (IMF), אפריקה צפויה לצאת מההתכווצות הכלכלית הקשורה למגיפת COVID-19 רק בשנה הבאה, אולם ההשפעה תורגש גם בעוד מספר שנים.

התוצר המקומי הגולמי של אפריקה שמדרום לסהרה צפוי להתכווץ השנה בשיעור של 1.6% עקב ההשפעות המשולבות של המחלה וצניחת מחירי הנפט והסחורות. גם הבנק המרכזי של קניה חתך בחצי את תחזית הצמיחה של המדינה לכ 3% בלבד.

קרא עוד »

יומני הקורונה יפן- מצב חירום והתוכנית הכלכלית של ראש ממשלת יפן

יומני הקורונה יפן- מצב חירום והתוכנית הכלכלית של ראש ממשלת יפן

למרות שמגפת הקורונה החלה להתפשט ביפן עוד בחודש ינואר המצב ביפן היה רגוע יחסית עד לפני כשלושה שבועות. עקומת הנדבקים הייתה כמעט שטוחה ובכל יום נדבקו כמה עשרות בודדים של חולים. בתי עסק, בנקים, חנויות, בתי קפה ומסעדות נשארו פתוחים. אנשים הסתובבו ברחובות והגיעו לעבודה בתחבורה ציבורית.

אך לפני כשלושה שבועות המצב החל להחמיר. מספר הנדבקים היומי החל לעלות בכמה מאות כאשר מוקד ההדבקה הינו טוקיו. מספר החולים הכולל ביפן עומד היום (14.4.2020) על 7660 איש מתוכם נפטרו 143 ובטוקיו ישנם 2160 חולים.

קרא עוד »

מה הלאה עבור אוסטרליה – ניתוח ההזדמנות הכלכליות לאחר היציאה מהמשבר

בתחילת המאה ה-20, בנו לראשונה שני יצרני אופניים אמריקאיים וילבור ואורוויל רייט את המטוס הראשון בהיסטוריה – "המעופף של רייט" (שהיה סוג של דאון ממונע). בטיסתו הראשונה שנמשכה כ-12 שניות, חצה "המעופף כ-37 מטרים. בשנת 1949, הציגה חברת התעופה הבריטית "דה הבילנד" (de Havilland) את מטוס הנוסעים הראשון בעולם שנכנס לייצור סדרתי – "קומט" (Comet). הקומט היה חד-כנף, בעל גוף צר, מנועי סילון ומכ"מ המאפשר טיסה בתנאי ראות מוגבלת ובגשם. למעשה, היה זה ההמטוס המודרני הראשון ומבנהו משמש כמודל למטוסי הנוסעים של ימינו.

קרא עוד »

בעל נכס בפולין? כל הפרטים על תכנית מגן אנטי-משבר במדינה בסקטור הנדל"ן!

התיקון לחוק פתרונות מיוחדים הקשורים למניעה, פעילות נגד ולמאבק ב-COVID-19, מחלות זיהומיות אחרות ומשברים הנגרמים מכך, שאומץ על ידי הסיים (הפרלמנט התחתון הפולני) ב-31 במרץ 2020, לאחר שנדחו מרבית התיקונים שהוצעו על ידי הסנאט (הפרלמנט העליון הפולני), נחתם על ידי הנשיא.

קרא עוד »

וובינר – קורונה בעולם המתפתח

אתם מוזמנים לצפות בוובינר שהתקיים ב- 6.4 בהשתתפות נספחי משרד הכלכלה בוייטנאם, קניה וברזיל, נציג ישראל בבנק העולמי ומנהל קרן ההשקעות "ויטאל קפיטל" ובארגון משותף של מינהל סחר חוץ ו"סיד"

קרא עוד »

מאחורי כל משבר יש גם הזדמנות – האומנם COVID-19 ?!

כמעט חודשיים שתושבי סין היו בהסגר וכעת נראה שרוב תושבי העולם בדרך לחוויה דומה.

זאת ללא ספק תקופה מאתגרת, שכמותה עוד לא ראינו, עם השבתת הייצור, המסחר וההשקעות כמעט לגמרי ברחבי העולם, אך עם כל הקושי והחרדה אנו מאמינים שיש סיבה גדולה לאופטימיות וסין מציעה לנו מקרה למידה נהדר.

קרא עוד »

פותחים דלת לטכנולוגיות לטיפול מרחוק בחולי קורונה וטיפול בחולים מהדור השלישי

בית-החולים "שיבא", רשת בתי-האבות "עמל ומעבר", מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ומכון הייצוא יקיימו ביום שלישי, 7 באפריל 2020, בשעה 18:30 (שעון ישראל) וובינר מיוחד, בו יוצג לעולם המודל הייחודי של "שיבא" לטיפול בחולי הקורונה, אשר נעשה בו שימוש בהצלחה בשבועות האחרונים מאז הגעת נגיף הקורונה לישראל והמודל המשותף של בית החולים "שיבא" ורשת בתי האבות "עמל ומעבר" לטיפול בחולים מהדור השלישי.

קרא עוד »

יומני הקורונה #2 – השפעות על כלכלת הודו – ענף הקמעונאות והסחר

אז אחרי שתיארנו בפוסטה הקודם שלי, בסרטון שלי ובסרטון החדש של ראש נציגות משרד הכלכלה והתעשייה במומבאי, את המציאות החדשה שנכפתה על הדמוקרטיה הגדולה בעולם, הגיעה השעה לבחון את השפעות מגיפת ה- Covid-19 על כלכלת הודו, שהיא השלישית בגודלה באסיה והחמישית בגודלה בעולם כולו.

קרא עוד »

הודעה ליצואנים – הארכת תוקף רישיונות שתוקפם פג בין 10.3-10.5.2020

בהתאם לתקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש) )הארכת תוקף ודחיית מועדים(, התש"ף 2020-אנו מבקשים להודיעכם על הארכת תוקף רישיונות יצוא של משרד הכלכלה שניתנו מכח צוי הפיקוח על היצוא בתחום הדו-שימושי ו/או האב"כ שתוקפם פג בין ה-10.3.2020 ל-10.5.2020 (להלן "רישיונות שתקפם פג בתקופת משבר הקורונה"). תוקפם של רישיונות כאמור יוארך בחודשיים נוספים ממועד פקיעת הרישיון (להלן: "תקופת הדחייה").

קרא עוד »

דו"ח התמודדות עם ווירוס הקורונה בקרב מדינות נבחרות

לפניכם דו"ח מפורט שנכתב על ידי צוות קורונה במינהל סחר חוץ, במטרה להציג תמונת מצב של המדיניות הננקטת במדינות נבחרות בטיפול בהתפרצות ווירוס הקורונה על פי הדיווח של הנספחים הכלכליים אשר אמונים על מדינות אלו.

קרא עוד »

עדכון חשוב ליבואני ציוד מיגון רפואי מסין

עדכון חשוב ליבואני מוצרים רפואיים מסין,
ברצוני להביא לידיעתכם כי החל מה-1 באפריל ועד לתקופה שאינה תחומה בזמן, כל יצואן סיני של ציוד רפואי, ציוד מיגון רפואי, ערכות בדיקה וכל מוצר הקשור להתמודדות עם מגפת הקורונה יחויב בהצהרה חדשה.

קרא עוד »

החל מחצות- ישראלים אינם מורשים להיכנס ליפן

החל מחצות- ישראלים אינם מורשים להיכנס ליפן

שימו לב- החל מהיום , ה-3.4.2020 ישראלים אינם מורשים להיכנס ליפן! ישראל נכנסה ב-31.3.2020 לרמת אזהרה 3 (מתוך 4) –סה"כ 73 מדינות נמצאות בקבוצה זו . המשמעות הינה שאזרחים יפנים מונחים לבטל נסיעות למדינות אלו והחל מהיום חל איסור על כניסת מבקרים ליפן ממדינות אלו , כולל ישראל. אזרחים יפנים שחוזרים ממדינות אלו יכנסו לבידוד .

קרא עוד »

האו"ם קורא לעסקים לשתף מידע לקראת היום שאחרי המגפה

קבוצת Global Impact של האו"ם, קבוצה וולונטרית של מנכ"לי חברות במגזר העסקי, קוראת לאנשי עסקים מסביב לעולם לשתף באתגרים ודרכי ההתמודדות שלהם לאור מגפת הקורונה. זאת, על מנת לאפשר למגזר העסקי לחזור לפעילות בדרך המהירה והטובה ביותר ככל שיתאפשר.

קרא עוד »

אוסטרליה משיקה את חבילת התמריצים הגדולה ביותר בהיסטוריה – במאמץ להציל את כלכלתה מקריסה

המשך התפשטות נגיף הקורונה בעולם מייצר אתגרים עצומים שהעולם לא ידע כמותם מאז 'מגפת השפעת הספרדית' שהתפשטה בעיקר באירופה בין השנים 1918-1920 וגבתה את חייהם של כמעט 50 מיליון בני אדם. האתגרים בהתמודדות עם התפשטות המגיפה הם עצומים אם כי ניכר שהם נעים ע"פ שני ערוצים מרכזיים: הכלה ומניעת התפשטות המגיפה באמצעים מגוונים תוך הפעלת מדיניות אגרסיבית של בידוד וניתוק מגע בין חלקי האוכלוסייה במטרה למנוע ולעצור את שרשרת ההדבקה ולהשטיח את עקומת הנדבקים בנגיף. זהו מהלך שמתרחש בהיקפים ובקנה מידה היסטורי במרבית המדינות בעולם, חלקם שהצליחו לשלוט ולעצור את עקומת ההתפשטות דוגמת סינגפור, גרמניה, טאיוואן ודר' קוריאה ורבות אחרות דוגמת ספרד ואיטליה, שניכר שאיבדו שליטה.

קרא עוד »

KURZARBEIT שבוע עבודה מקוצר- הכלי של גרמניה להילחם במשבר הכלכלי

ממשלות ברחבי העולם מתמודדות בשתי חזיתות נגד COVID-19, אחד של בריאות הציבור ואחד בחזית הכלכלית. במהלך המאבק האחרון, גרמניה נקטה בשימוש בכלי נשק מוכר: שבוע עבודה מקוצר.

משבר הקורונה פוגע בכלכלה הגרמנית במלוא עוצמתה. חצי מיליון חברות גרמניות שלחו עובדים לשבוע עבודה מקוצר. פורסם שכבר היום הוגשו 470,000 בקשות לסבסוד ממשלתי גרמני המונע את הפיטורים של העובדים, פי 20 מהשיא הקודם במהלך המשבר הכלכלי ב -2008.

קרא עוד »

התעשייה הגרמנית בתקופת הקורונה

תעשייה הגרמנית ממשיכה לפעול ולייצר במסגרת המגבלות הקיימות. כאשר ענפי הפארמה, המזון והציוד הרפואי נמצאים בחזית המאבק.

מזון וחקלאות

סופרמרקטים בגרמניה לא ניסגרו ולא נראה שיהיו בעיות בייצור מזון, אומרת שרת החקלאות הגרמנית ג'וליה קלקנר. בינתיים, ברמה האירופית, גורמים רשמיים מחפשים דרכים לפשט את הובלות המזון הגבולות.

קרא עוד »

הודעה לקהל היצואנים – קליטת עדכון ואסנאר והכנסתו לתוקף ב-1/10/2020

יצואנים נכבדים,

צו היבוא והיצוא (פיקוח על יצוא טובין, שירותים וטכנולוגיה דו-שימושיים), תשס"ו-2006 מסדיר את נושא הפיקוח על יצוא הדו-שימושי בישראל וקובע כי רשימת הפיקוח שמדינת ישראל פועלת לפיה תהיה מבוססת על רשימת הטובין והטכנולוגיות הדו-שימושיים של הסדר ואסנאר.

בתאריך 05.12.2019 פירסם הסדר ווסנאר עדכון שנתי לרשימות הפיקוח של הטובין, הטכנולוגיה והשירותים הדו-שימושיים (להלן "עדכון ואסנאר").

קרא עוד »

יומני קורונה – חבילת החילוץ הכלכלית בטאיוואן

כמו מרבית מדינות העולם, גם הממשלה הטיוואנית גיבשה חבילת חילוץ במטרה לסייע לעסקים שנפגעו מהתפרצות נגיף הקורונה. בפוסט הזה אנסה לתאר חלק מהקשיים הללו ולפרט על צעדי הסיוע הכלכליים שמספקת הממשלה הטיוואנית לכלכלה.

קרא עוד »

וייטנאם פועלת במטרה למגר את המגיפה במדינה

סגר כללי הוחל במדינה החל מהיום (ה-1 באפריל) ועד ל-15 באפריל

החל מחצות ביום רביעי (31/3/20) הוכרז סגר כללי בוייטנאם כולה. הממשלה מבקשת מהאזרחים לא לצאת מהבית ואוסרת על מפגשים של יותר משני אנשים בציבור (משרדים חיוניים ובתי חולים מוחרגים). העוצר צפוי להימשך 15 יום, תחת הנהגתו של ראש הממשלה נגוין סואן פוק (Nguyen Xuan Phuc) וקורא לאזרחים בני אותה משפחה, כפר, קהילה או מחוז להישאר במקום ולא לנוע.

קרא עוד »

קולומביה בצל משבר הקורונה

פתרונות לכליאה ביתית ולעדכון טכנולוגי של בתי הסוהר בקולומביה בצל משבר הקורונה
מערכת הכליאה בקולומביה כוללת לצד בתי הסוהר ה"רגילים" גם חלופות כגון הגבלת תנועה בחווה (עבור חיילי גרילה לשעבר שלא היו מעורבים בפשיעה חמורה). על אף החלופות, כמה מבתי הסוהר בקולומביה הינם מהצפופים ביבשת, ובחלקם תפוסת האסירים עומדת על 150%. למעשה, ב-15 השנים האחרונות – מספר האסירים בקולומביה הוכפל, בעוד שקצב הרחבת מתקני הכליאה לא הדביק את הגידול במספר האסירים.

קרא עוד »

נוסעים על "הנתיב הירוק" באירופה ומנצחים את הקורונה!

נגיף הקורונה, שהתפרץ בסין בחודש דצמבר 2019 ובהדרגה הגיע גם למדינות המערב, מאתגר את מדינות העולם ואת יכולתן להתאים את עצמן למציאות המשתנה בצורה קיצונית מיום ליום. במציאות של "כלכלה גלובלית", בה למעלה מ-20% משרשרת הייצור והאספקה העולמית של מוצרים נמצאים בסין, נפגעה יכולתן של חברות מהאיחוד האירופי, לספק מענה יציב ומיטבי ללקוחותיהן בשל השהיית הייצור והגבלת המעבר החופשי של סחורות בנמלי העולם. אמנם לפי הפרסומים השונים בתקשורת העולמית, קיימות עדויות לקצב התאוששות מרשים של התעשייה הסינית וחזרה מבוקרת לייצור וייצוא, הדרך להתאוששות מלאה עוד רחוקה ועל מדינות האיחוד לפעול לאימוץ פתרונות חלופיים שיחזיקו את כלכלתן פעילה וחיונית.

קרא עוד »

רוסיה נלחמת בשתי חזיתות. קורונה ונפט

אמש הכריז ראש עיריית מוסקבה על עוצר דה פקטו בבירה הרוסית.
אם כל העולם נאבק כבר תקופה ארוכה בקורונה, הרוסים שסגרו את הגבול הארוך עם סין מוקדם במערכה, למעשה העלו הילוך במלחמה בוירוס רק בשבועיים האחרונים.
בו זמנית הם מנהלים מלחמה אחרת, עיקשת ועם השלכות הרות גורל עבורם – המלחמה על מחירי הנפט.

קרא עוד »

עוברים לדיגיטל בדרום אפריקה

משבר הקורונה הוא משבר בינלאומי שמשפיע כל העולם – מדינות מפותחות, מתפתחות, ללא הבדל לאיזור גיאוגרפי, הבדלי תרבות או גזע.

דרא"פ נמצאת תחת הסגר מלא עד אחרי פסח אך למרות זאת אנחנו ממשיכים לעבוד בשבילכם – בין מהבית או מהמשרד למי שמתאפשר

עקב ההערכה שהמצב הקיים של social distancing יימשך בחודשים הקרובים לפחות, הנספחות הכלכלית עברה טרנספורמציה לפעיליות דיגיטל באופן מלא. להלן פירוט של השירותים שנוכל לסייע ליצואנים ישראליים

קרא עוד »

ריכוז פעילות גופי מימון בינלאומיים

ריכזנו עבורכם את כלל המידע על פעילות המוסדות הפיננסים למאבק בנגיף הקורונה ובהשלכות המשבר הגלובלי
הבנקים הבינ"ל לפיתוח הכריזו בימים האחרונים על חבילות סיוע עצומות שנועדו לשפר את המוכנות של מדינות מתפתחות להתמודדות עם הנגיף ולמתן את השפעות המשבר הכלכלי שיבוא בעקבותיו.

קרא עוד »

תמונת מצב: תעשיית התעופה וההובלה האווירית בעולם ובישראל על רקע משבר הקורונה

מינהל סחר חוץ פועל לגבש תמונת מצב עדכנית על תחום ההובלה הבינלאומית על רקע השפעות משבר הקורונה. עדכון זה מתמקד בפעילות ההובלה האווירית בעולם ובישראל וכולל מידע מפרסומים שונים אודות פעילות התעופה בעולם ובישראל, עדכונים של הנספחים הכלכליים הפרוסים ברחבי העולם, וכן נתונים של רשות שדות התעופה.

קרא עוד »

ברזיל בצל משבר הקורונה

שנת 2020 התחילה עבור ברזיל עם אופטימיות זהירה וצפי לצמיחה משמעותית יותר
אחרי משבר כלכלי חריף, חילופי שלטון והתמודדות עם שחיתות רבה בסקטור הפרטי והציבורי, זו היתה אמורה להיות השנה שתביא עמה סוף סוף אחוזי צמיחה משמעותיים למדינה-יבשת שנקראת ברזיל. האופטימיות הזו נפגשה חזיתית עם וירוס קטן, Covid 19, שמאתחל את תוכניות העבודה והצמיחה של כל כלכלות העולם וברזיל ביניהן.

קרא עוד »

הישאר רגוע והמשך הלאה, גרסת קורונה

כמו מרבית מדינות העולם גם בריטניה חווה את משבר הבריאות העולמי כתוצאה מהתפשטות וירוס הקורונה, או בשמו המקצועי COVID-19. מי שעוקב אחר ההתפתחויות בממלכה המאוחדת בוודאי יודע כי הממשלה הבריטית נקטה תחילה בגישה שונה מרוב המדינות וניסתה להכיל את ההתפשטות תוך ניסיון לשמר עד כמה שניתן את שיגרת החיים – בבחינת הישאר רגוע והמשך – keep calm and carry on. זאת בשונה מאסטרטגיית ההגבלות המחמירות שנקטו מדינות אחרות.

קרא עוד »

יומני קורונה – דלהי #1: אז מה קורה בהודו?

ביום שלישי, ה-24 לחודש, הודיע ראש ממשלת הודו – נרנדרה מודי – על סגר כללי בכל מדינות הודו וטריטוריות האיחוד המרכיבות את הרפובליקה. הודעה זו באה בעקבות 'סגר התנדבותי' שהוכרז והתקיים ביום ראשון 22.3, והוכיח את עצמו חלקית בלבד, כמו גם על רקע המציאות בשטח, במסגרתה הכריזו עשרות מדינות בתוך הודו על צעדי מניעה עצמאיים כגון: בידוד אוכלוסייה, סגירת מעברים, עצירת פעילות תחבורה צבורית, איסור כניסת זרים וצמצום משמעותית של הפעילות המסחרית. לאור כל האמור, החליט ראש הממשלה ההודי על סגר ועוצר כללי שיחול על כל האזורים והמדינות בהודו לתקופה של 21 יום.

קרא עוד »

עדכוני קורונה מפולין

וקדם יותר החודש, הצהיר ראש ממשלת פולין, מתאוש מורבייצקי, על הקדשת 212 מיליארד זלוטי לטובת חבילת סיוע ממשלתית ליזמים ולכלכלה – "אנו רוצים להפחית את ההשפעות השליליות של וירוס הקורונה באמצעות פעילויות השקעה וכלכליות מתאימות", כך מורבייצקי.

פרויקט המגן הכלכלי והחברתי נגד המשבר נועד לסייע ליזמים ועובדים לאור התפרצות נגיף SARS-Cov-2והוא יכסה 5 נושאים: בטיחות עובדים, מימון חברות, הגנה על הבריאות, חיזוק המערכת הפיננסית ותכנית השקעות ציבורית.

קרא עוד »

קצת מהשטח (מבידוד) בהונג קונג

אפתח בדיווחים הרשמיים, המעידים על כך שהונג קונג מתמודדת עם גל נוסף של ווירוס הקורונה. אפשר לקרוא לו גל שני ואילו המקומיים אפילו מגדירים זאת כגל שלישי, כאשר הגל השני הוא הידבקויות מקומיות שהיו במהלך חודש פברואר.

קרא עוד »

חבילת תמריצים ענקית ניתנה בסינגפור כדי להתמודד עם COVID-19

בדומה למדינות אחרות בעולם סינגפור הציגה אתמול חבילת תמריצים משמעותית כדי ללחום בהשפעות הכלכליות השליליות שמייצרת מגיפה הקורונה. חבילת התמריצים היא ניכרת- בגובה של כ-38 מיליארד דולר אמריקאי, שהם כ- 11% מהתוצר של סינגפור, זאת בנוסף לתכנית התמריצים הראשונה שהייתה בגובה של כ-4 מיליארד דולר. מקור המימון לחבילה הוא רזרבות תקציביות של ממשלת סינגפור, שרק פעם אחת בעבר ניתן אישור להשתמש בהן- במהלך המשבר העולמי של 2008.

קרא עוד »

משבר הקורונה: אלו הן חברות התעופה הממשיכות להוביל סחורות לישראל וממנה

בימים אלו של משבר הקורונה, חברות התעופה ממשיכות להוביל טיסות מטען לישראל וממנה.
באדיבות רשות שדות התעופה, תוכלו למצוא מטה את רשימת חברות התעופה אשר ממשיכות להוביל מטענים לישראל וממנה, וכן לוח טיסות מעודכן לתקופה שבין 20-28 במרץ.

קרא עוד »