סין

חברות העוסקות בתוכן למשחקים ו/או טכנולוגיות AR/VR וטכנולוגיות אחרות שרלבנטיות לעולם המשחקים מקומכם איתנו בוובינר!
שירלי קויפמן
הזמנה לוובינר
13/08/2020
לאחרונה פורסמו מחקרים חדשים החוקרים את תופעות והשפעות וירוס "הקורונה" על החולים בו. במחקרים אלו נמצא כי בנוסף לאי ספיקת נשימה קשה, חולים בוירוס הקורונה צפויים לפגיעות משמעותיות בלב שמקשות על הטיפול להחלמה ולעיתים רבות אף מגדילות את הסיכון למוות.
ניב חנן
עדכוני קורונה
בעוד מתפרסמים נתונים מדאיגים אודות תחלואה נוספת בישראל, הגיעה השבוע תרומתה של חברת Tencent – ענקית האינטרנט הסינית- עם ציוד רפואי בשווי של מאות אלפי דולרים וכללה מאות אלפי מסיכות, וביגוד מגן למלחמה בקורונה.
שירלי קויפמן
26/06/2020
האירועים האחרונים שהתרחשו בסין האיצו תהליכים כלכליים שהיו אמורים להתרחש בסין בשנים הקרובות, למספר חודשים. להלן חמשת התחומים והטרנדים בהם רואים האצה בסין:
ניב חנן
20/05/2020
למרות שכיום סין היא המדינה היחידה שנראה כי השתלטה במלואה על המגפה, כלכלתה גם סבלה רבות מהנגיף. על פי דוחות כלכליים שפורסמו לאחרונה בסין, אנו למדים על ההתפתחות הכלכלית ברבעון הראשון בדרום מערב סין ומבינים את ההזדמנות הגדולה לשיתוף פעולה עתידי באזור.
אב ירמישין
17/05/2020
נמל גואנג'זו, הנמל העתיק ביותר בסין, אשר שימש למסחר עם העולם במשך מאות שנים, הפך את גואנג'זו ומחוז גואנגדונג כולו השוכן לאורך נהר הפנינה, למחוז התעשייתי והמוביל ביותר בסין מבחינת כלכלת המדינה- עם התמ"ג הגבוה ביותר. עם התפרצות נגיף הקורונה, נפגעו עסקים רבים, וכן נפגע המסחר הבינלאומי . כעת, בעוד העולם המערבי ואירופה בפרט מצויים בשיא ההתפרצות, בסין, המצב מתחיל להירגע לאיטו והממשלה מתפנה לסייע לעסקים ולמסחר בעיר הבירה גואנג'זו, ובפרובינציה כולה.
שירלי קויפמן
כמעט חודשיים שתושבי סין היו בהסגר וכעת נראה שרוב תושבי העולם בדרך לחוויה דומה. זאת ללא ספק תקופה מאתגרת, שכמותה עוד לא ראינו, עם השבתת הייצור, המסחר וההשקעות כמעט לגמרי ברחבי העולם, אך עם כל הקושי והחרדה אנו מאמינים שיש סיבה גדולה לאופטימיות וסין מציעה לנו מקרה למידה נהדר.
אב ירמישין
עדכון חשוב ליבואני מוצרים רפואיים מסין, ברצוני להביא לידיעתכם כי החל מה-1 באפריל ועד לתקופה שאינה תחומה בזמן, כל יצואן סיני של ציוד רפואי, ציוד מיגון רפואי, ערכות בדיקה וכל מוצר הקשור להתמודדות עם מגפת הקורונה יחויב בהצהרה חדשה.
אסתי איילון קובו
אחרי חודש וחצי של האטה משמעותית בפעילות הכלכלית בה, סין מתחילה להתאושש אט אט ממשבר הקורונה ועסקים חוזרים לעבודה, גם אם מהבית כאשר ניתן. בעקבות זאת, יותר ויותר חברות עמן אנו נמצאים בקשר מתחילות להראות שוב זמינות לעסוק בעניינים הנוגעים לטווח הזמן הארוך.
יאיר אלבין
רגעים קשים עוברים על סין בצל נגיף הקורונה, המאיים על בטחונם הבריאותי והכלכלי של תושבי סין והעולם כולו. בסין, רבות מהחברות החלו לעבוד מהבית או באופן הדרגתי ב-10/2, וב-26/2 כבר רבות מהחברות עובדות בתפוקה המתקרבת לתפוקה מלאה. בדרום סין, המסעדות נפתחו לקהל הרחב על פי ההנחיות המחמירות של הממשל המקומי, ומשלוחי מזון נהיו זה מכבר מצרך לוהט בסין- התופס תאוצה ככל שמתפתח המצב המיוחד בעקבות הנגיף.
שירלי קויפמן
לאחר כ-4 שבועות מאז הושבתה מרבית הפעילות הכלכלית והעסקית בסין עקב משבר הקורונה, ניתן בזהירות רבה לומר שאנו רואים סימני התאוששות ראשוניים בכלכלה והתעשייה הסינית וכן מגמה הדרגתית של חזרה לשגרה.
תמר להב
בות נכתב על המשמעויות הכלכליות של התפרצות נגיף הקוביד 19 (הידוע בכינוי "וירוס הקורונה"). להתפרצות יש משמעויות מרחיקות לכת לכלכלה הסינית ולכלכלה העולמית, ועל כך נכתב רבות. זווית מעניינת להתפרצות נוגעת לפעילות של חברות הענק הסיניות. כיצד הן מתמודדות ומסייעות למאמץ הלאומי למיגור הנגיף.
ניב חנן
שלושה שבועות חלפו מאז שהושבתה מרבית הפעילות הכלכלית והעסקית בסין, בעקבות וירוס הקורונה, ולמעלה מחודש מאז שסין יצאה לחופשת ראש השנה הסינית, אשר ממנה טרם חזרה באופן מלא.
תומר היווי
לעוקבים אחר המתרחש בסין, נזכיר כי התפרצות וירוס הקורונה לפני מס' שבועות בעיר Wuhan, בירת מחוז Hubei הנמצא במרכז סין גרמה לאלפי מקרים של הידבקויות בנגיף במחוז ומחוצה לו, ואף למעלה מ-100 מקרי מוות נכון ליום חמישי, ה-30 בינואר 2020.
אב ירמישין