האיחוד האירופי

על מנת לסייע בחזרה בטוחה לנסיעות ותיירות ברחבי אירופה, השיקה הנציבות פלטפורמה אינטרנטית בשם "Re-open EU". פלטפורמה זו מספקת מידע בזמן אמת על מצב הגבולות ואמצעי תחבורה ותיירות זמינים במדינות החברות.
נטע בר-אל
האיחוד האירופי עדכן ב-24 באפריל 2020 כי בשל ההשפעות של התפשטות נגיף הקורונה, הוחלט על דחיית יישום הרגולציה החדשה בנושא ייבוא ציוד רפואי אל תוך מדינות האיחוד האירופי, רגולציה EU 2017/745. מכאן שהרגולציה החדשה תיכנס לתוקף ב-26 במאי, 2021 במקום בחודש מאי הקרוב. כזכור, הרגולציה שאפה להדק את הפיקוח סביב מכשור רפואי ומוצרי in vitro המיובאים אל מדינות הא"א.
נטע בר-אל
נגיף הקורונה, שהתפרץ בסין בחודש דצמבר 2019 ובהדרגה הגיע גם למדינות המערב, מאתגר את מדינות העולם ואת יכולתן להתאים את עצמן למציאות המשתנה בצורה קיצונית מיום ליום. במציאות של "כלכלה גלובלית", בה למעלה מ-20% משרשרת הייצור והאספקה העולמית של מוצרים נמצאים בסין, נפגעה יכולתן של חברות מהאיחוד האירופי, לספק מענה יציב ומיטבי ללקוחותיהן בשל השהיית הייצור והגבלת המעבר החופשי של סחורות בנמלי העולם. אמנם לפי הפרסומים השונים בתקשורת העולמית, קיימות עדויות לקצב התאוששות מרשים של התעשייה הסינית וחזרה מבוקרת לייצור וייצוא, הדרך להתאוששות מלאה עוד רחוקה ועל מדינות האיחוד לפעול לאימוץ פתרונות חלופיים שיחזיקו את כלכלתן פעילה וחיונית.
נטע בר-אל
שרשרת הייצור והאספקה