גרמניה

אנו עדים לעניין רב וחיפוש אחר טכנולוגיות למידה מרחוק, עבור כלל הגילאים, שייתנו מענה איכותי וייחודי לתקופה הזו
אסתר אליאס
עדכוני קורונה
הלשכה הסטטיסטית הפדרלית של גרמניה פרסמה שבחודש מרץ נרשמה ירידה של 15.6% בהזמנות רכש בהשוואה לחודש הקודם. זו הירידה החדה ביותר מאז שהחלו הסטטיסטיקה בשנת 1991.
דורון אברהמי
13/05/2020
גרמניה ניצבת בפני המשבר הכלכלי הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. לפי מכון המחקר IFO, היושב במינכן, בתחזית אופטימית של סגירה מלאה של המשק, “shutdown“, לחודש וסגירה חלקית, “post-shutdown”, של חודש נוסף, העלות הכוללת לכלכלתה תעמוד על כ-152 מיליארד אירו והתוצר הלאומי הגולמי ייחתך ב-4.3%.
דורון חמו
וירוס הקורונה הביא אותנו בני האדם לשינויי התנהגות נרחבים וביניהם לאופן רכישת מוצרים. כללי מרחק המסומנים עם סרט דבק על הרצפה בסופרים, הגבלת מספר הלקוחות בחנויות וזכוכית חוצצת המפרידה בין הקופאי לקונים, כל אלו הם רק חלק מהשינויים שחווים תושבי העולם כאשר הגרמנים לא נבדלים מהם.
דורון חמו
ממשלות ברחבי העולם מתמודדות בשתי חזיתות נגד COVID-19, אחד של בריאות הציבור ואחד בחזית הכלכלית. במהלך המאבק האחרון, גרמניה נקטה בשימוש בכלי נשק מוכר: שבוע עבודה מקוצר. משבר הקורונה פוגע בכלכלה הגרמנית במלוא עוצמתה. חצי מיליון חברות גרמניות שלחו עובדים לשבוע עבודה מקוצר. פורסם שכבר היום הוגשו 470,000 בקשות לסבסוד ממשלתי גרמני המונע את הפיטורים של העובדים, פי 20 מהשיא הקודם במהלך המשבר הכלכלי ב -2008.
דורון אברהמי
תעשייה הגרמנית ממשיכה לפעול ולייצר במסגרת המגבלות הקיימות. כאשר ענפי הפארמה, המזון והציוד הרפואי נמצאים בחזית המאבק. מזון וחקלאות סופרמרקטים בגרמניה לא ניסגרו ולא נראה שיהיו בעיות בייצור מזון, אומרת שרת החקלאות הגרמנית ג'וליה קלקנר. בינתיים, ברמה האירופית, גורמים רשמיים מחפשים דרכים לפשט את הובלות המזון הגבולות.
דורון אברהמי