אוסטרליה

תעשיית הקמעונאות הוותיקה שכוללת רשתות פיזיות, יאלצו לבחור בין שתי אופציות נדרשות: להדביק ולאמץ את קצב השינויים והחידושים בדרך של פיתוח ואימוץ טכנולוגיות חדשות או להימחק ולהיעלם משוק הצרכנים.
שי זריבץ'
עדכוני קורונה
הסכסוך בין סין ואוסטרליה מחריף ויחסי הסחר בין המדינות סופגים מהלומה כואבת, על הפרק, הפעלת לחצים ומנופים כלכלים על מקבלי ההחלטות באוסטרליה בעיקר כאלו שיפגעו בסחר בין המדינות בדגש על הייצוא ממנה כדי להראות לאוסטרליה שהממשל בבייג'ינג רציני ולא רק מסתפק באיומים.
שי זריבץ'
29/05/2020
חיבור זה נכתב ביום שישי, מוצאי חג הפסח. המאמצים האדירים שעושות מדינות רבות במאמץ לעצור את מגמת ההדבקות בנגיף הקורונה וכדי להשטיח את העקומה, נכנס מזמן כבר לחודש השני שלו. חודש מרץ היה החודש הקשה ביותר במרבית המדינות מחוץ לסין, דר' קוריאה, טאיוואן (שבהם שיא הנדבקים היה כבר במהלך ינואר ותחילת פברואר) בדגש כידוע על מדינות אירופה ומזה מספר שבועות בארה"ב שמתמודדת עם שיא במספר הנדבקים שהרקיע לשחקים ושעודנו במגמת עליה ואיתו מספר המתים מהמחלה יחד עם הנזק לחברה ולכלכלה בכל מדינה.
שי זריבץ'
בתחילת המאה ה-20, בנו לראשונה שני יצרני אופניים אמריקאיים וילבור ואורוויל רייט את המטוס הראשון בהיסטוריה – "המעופף של רייט" (שהיה סוג של דאון ממונע). בטיסתו הראשונה שנמשכה כ-12 שניות, חצה "המעופף כ-37 מטרים. בשנת 1949, הציגה חברת התעופה הבריטית "דה הבילנד" (de Havilland) את מטוס הנוסעים הראשון בעולם שנכנס לייצור סדרתי – "קומט" (Comet). הקומט היה חד-כנף, בעל גוף צר, מנועי סילון ומכ"מ המאפשר טיסה בתנאי ראות מוגבלת ובגשם. למעשה, היה זה ההמטוס המודרני הראשון ומבנהו משמש כמודל למטוסי הנוסעים של ימינו.
שי זריבץ'
המשך התפשטות נגיף הקורונה בעולם מייצר אתגרים עצומים שהעולם לא ידע כמותם מאז 'מגפת השפעת הספרדית' שהתפשטה בעיקר באירופה בין השנים 1918-1920 וגבתה את חייהם של כמעט 50 מיליון בני אדם. האתגרים בהתמודדות עם התפשטות המגיפה הם עצומים אם כי ניכר שהם נעים ע"פ שני ערוצים מרכזיים: הכלה ומניעת התפשטות המגיפה באמצעים מגוונים תוך הפעלת מדיניות אגרסיבית של בידוד וניתוק מגע בין חלקי האוכלוסייה במטרה למנוע ולעצור את שרשרת ההדבקה ולהשטיח את עקומת הנדבקים בנגיף. זהו מהלך שמתרחש בהיקפים ובקנה מידה היסטורי במרבית המדינות בעולם, חלקם שהצליחו לשלוט ולעצור את עקומת ההתפשטות דוגמת סינגפור, גרמניה, טאיוואן ודר' קוריאה
שי זריבץ'
ביום שלישי ה – 31.3.2020 בין השעות 09:45-11:00 יתקיים מפגש ZOOM עם הנספח הכלכלי של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה באוסטרליה, מר שי זריבץ'.
שי זריבץ'
הזמנה לוובינר
האם רצף המשברים שאוסטרליה מתמודדת איתם יפגעו בכלכלת המדינה? מחצית שנת 2019 ותחילת שנת 2020 אינם מבשרים טובות לכלכלת אוסטרליה שמתמודדת עם משבר גלובלי מתגלגל – התפרצות נגיף הקורונה בעולם, שפורץ מיד אחרי משבר לאומי קיצוני שנבע משרפות היער העצומות שהכו באוסטרליה ויש להן השפעה רחבה ומתמשכת על כלכלת אוסטרליה ופגיעה משמעותית בתעשייה המקומית.
שי זריבץ'
עדכוני קורונה