דוח של KPMG – מגמות בעולם ההשקעות

Family Offices הופכים נפוצים יותר ויותר, כאשר מספר הולך וגדל של משפחות עשירות מקימות משרדים משלהן כדי לנהל את ענייניהן הפיננסיים. הדוח השנתי של KPMG (Global Family Office Compensation Benchmark Report 2023), מעריך כי ישנם כ-7,300 Single Family Offices ברחבי העולם, עם סך של 5.9 טריליון דולר בנכסים מנוהלים. כמו כן, על פי הדוח, הונג קונג ממשיכה לשמש תפקיד מרכזי באקוסיסטם הסטארט-אפים וההשקעות באזור אסיה. הדוח מציין כי 14% מסך ה-Family Offices באזור אסיה ממוקמים בהונג קונג. המידע הזה מעיד על היכולת המוכחת של העיר למשוך ולשרת חשיבה השקעתית וסטארט-אפית חדשה באזור.

הדוח מציין מגמות מרתקות ביחס ל-Family Offices. בדוגמה שניתנה בדוח, נמצא כי ה-Family Offices מבצעים השקעות מורחבות יותר בשווקים פרטיים, כגון קרנות השקעות פרטיות (private equity) ונדל”ן, כדי ליצור תשואות גבוהות יותר. בנוסף, הם משקיעים גם בנכסים אלטרנטיביים כמו קרנות השקעה גידור, חוב פרטי ותשתיות, על מנת להגביר את גיוון ההשקעות שלהם ולגשת למקורות תשואה חדשים. הדוח מדגיש גם את העניין המתמשך בהשקעות הקשורות לערכי ESG (Environmental, Social, and Governance). בנוסף, הדוח מגלה כי 74% מה- Family Offices מבצעים השקעות באופן ישיר בחברות וגם דרך קרנות, תוך שה-7% השקיעו רק דרך קרנות וה-19% הנוספים השקיעו רק באופן ישיר בחברות.

הדוח מציין שהטכנולוגיה הופכת חשובה יותר ויותר עבור Family Offices, מכיוון שהיא יכולה לסייע להם לייעל את הפעילות שלהם, לשפר את התקשורת ולנהל סיכונים. Family Offices משתמשים יותר ויותר בפלטפורמות דיגיטליות לניהול ההשקעות שלהם, כאשר רבים מהם משתמשים בכלי ניהול תיקים מתוחכמים למעקב אחר ביצועים וניהול סיכונים. הטכנולוגיה גם מאפשרת ל-Family Offices לנהל טוב יותר סיכונים, באמצעות שימוש בכלי ניתוח ומידול מתקדמים.

במבט קדימה לשנת 2023 ואילך, הדו”ח מזהה ארבעה מגמות גלובליות שיעצבו את עולם ההשקעות. אלה כוללים קפיצות קוונטיות בטכנולוגיה, שינויים במבנה הכלכלות, שינויי אקלים ואובדן מערכות אקולוגיות, ושינויים חברתיים.

 1. קפיצות קוונטיות בטכנולוגיה
  מכניקת קוונטים (הצפנה), A.I, metaverse ישנו פרדיגמות רבות בחיי היומיום והעסקים.
 1. שינויים במבנה הכלכלות
  אירופה, ארה”ב, סין ויפן יראו ירידה באוכלוסייתן עד 2030 ואילך. מגמה זו משפיעה על הכלכלות הגדולות בעולם, המהוות יותר מ-80% מהתמ”ג העולמי. לעומת זאת, המדינות הפחות מפותחות יראו את האוכלוסייה שלהן גדלה ביותר מ- 2% בשנה באותה תקופה.
 1. שינויי אקלים ואובדן מערכות אקולוגיות
  שינויי האקלים, המחסור במזון ובמים יגדלו. עוצמת אירועי מזג האוויר הקיצוניים הולכת וגוברת ותמשיך לעלות בעשורים הקרובים.
 2. שינויים חברתיים
  גידול אוכלוסיית העולם, גידול במספר העקורים, גידול באוכלוסייה העירונית ומספר מגה-ערים.

עבור סטארטאפים ישראלים המעוניינים להתרחב לאסיה, הונג קונג מציעה הזדמנות משמעותית, עם ריכוז גבוה של Family Offices, ואקוסיסטם פתוח לסטארטאפים חדשניים .

הנספחות הכלכלית בהונג קונג נמצאת בקשר מתמיד עם משקיעים, VCs ו – Family Offices על מנת לחשוף בפניהם הזדמנויות השקעה בישראל.

על מנת לשמוע עוד על ההזדמנויות בשוק המקומי וגם ללמוד עוד על האפשרויות שלכם לפעול בשוק ההונג קונגי מוזמנות/ים לפנות לצוות הנספחות הכלכלית באמצעות הכתובת – HongKong@israeltrade.gov.il  או באמצעות מערכת הפניות ליצואן – כאן.

צור קשר עם:

עינב ניקסון

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל