משחק ילדים: הזדמנויות לחברות גיימינג בסין

תחום הגיימינג ראה צמיחה עולמית מדהימה בשנים האחרונות, תחרויות בינ”ל ופרסי ענק, סיקור תקשורתי נרחב ושידורים בלייב הפכו לדבר שבשגרה. סין התגלתה כשחקנית מפתח בשוק הדינמי הזה עם אוכלוסייה עצומה ומעמד ביניים ההולך וגדל, סין מציעה הזדמנויות עצומות לחברות גיימינג להרחיב את קהל היעד שלהן ולייצר אפיקי הכנסה חדשים וחברות המשחקים הישראליות,עשויות לגלות הצלחה רבה ולשגשג בשוק המקומי.

שוק המשחקים בסין הוא אחד הגדולים בעולם, ומייצר הכנסות של מיליארדי דולרים מדי שנה. המדינה מתהדרת בלמעלה מ-720 מיליון גיימרים, כאשר משחקים בפלאפון הנייד הם הפלטפורמה הדומיננטית.

שימוש במשחקים סלולריים מהווים יותר מ-60% מסך ההכנסות ממשחקים בסין (שווי שוק מוערך של כ43 מיליארד דולר), מה שמציג הזדמנות משתלמת עבור חברות גיימינג ישראליות. יתר על כן, השחקן הסיני הממוצע לרוב משתמש במגוון רחב של ז’אנרים של משחקים, הכולל משחקי אסטרטגיה, משחקי תפקידים ואי-ספורט (Esports).

הכניסה לשוק המשחקים הסיני כוללת מספר אתגרים כמובן, מכשול מרכזי הוא הצורך לנווט בסביבה רגולטורית מורכבת. ממשלת סין הטמיעה בשנת 2019 מספר תקנות על מנת להפחית את התתמכרות למשחקים מקוונים וביניהן תקנות המשפיעות על תוכן המשחקים, הגנת פרטיות ושמירה על מידע, מודלים של מונטיזציה והשתתפות זרה. עם זאת, על ידי שיתוף פעולה עם חברות מקומיות והבנה מעמיקה של הנוף הרגולטורי, חברות המשחקים הישראליות יכולות להתגבר על המכשולים הללו ולהבטיח עמידה בתנאים.

אחת ההזדמנויות המשמעותיות טמונה בשיתוף פעולה עם מפרסמי ומפיצי משחקים סיניים. שיתוף פעולה עם חברות מקומיות מבוססות מאפשר לחברות גיימינג ישראליות למנף את הידע שלהן בשוק, רשתות ההפצה ובסיס המשתמשים שלהן. שותפויות אלו יכולות להקל על מאמצי לוקליזציה, כולל תרגום משחקים והתאמתם להעדפות סיניות.

רגישות תרבותית היא קריטית כאשר יוצאים לשוק המשחקים הסיני. הבנת ההעדפות, הטעמים והניואנסים התרבותיים הייחודיים של גיימרים סיניים חיונית להצלחה. מאמצי לוקליזציה מתרחבים מעבר לתרגום שפה לשילוב נושאים סיניים, דמויות ואלמנטים של סיפור כדי להדהד עם הקהל המקומי. בניית קשרים ורשתות חזקות בסין היא חיונית. השתתפות בכנסי גיימינג, הקמת שותפויות ושיתוף פעולה עם מפתחי משחקים סיניים יכולים לעזור לחברות ישראליות להשיג תובנות חשובות וליצור קשרים בתוך התעשייה. בניית אמון וטיפוח מערכות יחסים ארוכות טווח יהיו מכריעים בהשגת יתרון תחרותי והרחבת הנוכחות בשוק.

תחום האי-ספורט צבר פופולריות אדירה בסין, מושך קהל מעריצים עצום ויצר זרמי הכנסה משמעותיים. חברות גיימינג ישראליות יכולות לנצל את המגמה הזו על ידי השתתפות במשחקים תחרותיים, ארגון טורנירים ומעורבות עם קהילת ה-eSports התוססת בסין. שותפויות וחסויות יכולות גם הן לעזור להעלות את נראות המותג וליצור הזדמנויות לחברות גיימינג ישראליות להציג את המוצרים שלהן בפני קהל רב.

סין מציגה שפע של הזדמנויות עבור חברות משחק ישראליות המעוניינות להרחיב את נוכחותן בשוק הגיימינג העולמי. על ידי הבנת המאפיינים הייחודיים של נוף המשחקים הסיני, שיתוף פעולה עם שותפים מקומיים והתאמה לשוק המקומי, חברות המשחקים הישראליות יכולות להתגבר על האתגרים ולנצל את הפוטנציאל העצום שמציע השוק הסיני. תעשיית המשחקים הישראלית יכולה להשפיע משמעותית בסין, ולתרום לצמיחה ולהתפתחות של ענף הגיימינג.

 

הנספחות הכלכלית תשמח לסייע לחברות ישראליות המעוניינות לחדור לשוק הסיני וכן תמשיך לעקוב אחר התפתחויות בשוק המקומי, לכל שאלה או פנייה בנושא ניתן ליצור קשר באמצעות המייל:   Guangzhou@israeltrade.gov.il , Shanghai@israeltrade.gov.il , Beijing@israeltrade.gov.il , Chengdu@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

בן חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל