הונג-קונג קרובה מתמיד להיות המרכז הגדול ביותר בעולם לשוק הביטוחים הבינלאומי!

בשנים האחרונות, הונג קונג התגלתה כמעצמה עולמית במגזר הפיננסי. מיקומה האסטרטגי, מערכת המשפט המבוססת והסביבה העסקית הדינמית הפכו אותה ליעד אטרקטיבי עבור חברות בינלאומיות, במיוחד אלו בענף הביטוח. מאמר שפורסם לאחרונה על ידי ה-South China Morning Post מדגיש את הפוטנציאל של הונג קונג לעלות על מוקדים פיננסיים גדולים כמו לונדון, טוקיו וסינגפור בהפיכתה למרכז ביטוח בינלאומי מוביל. זה מהווה הזדמנות פז לחברות אינשורטק ישראליות לחקור ולהרחיב את פעילותן בשוק המשגשג של הונג קונג. בפוסט זה בבלוג, נתעמק בגורמים המניעים את צמיחת תעשיית הביטוח בהונג קונג ונדון ביתרונות ובסיכויים שהיא מציעה לחדשנות הישראלית.

 

תפקידה של הונג קונג כמחבר גלובלי:

מיקומה הייחודי של הונג קונג כ”גשר” בין סין היבשתית לשאר העולם מילא תפקיד מרכזי בעלייה המטאורית כמרכז ביטוח בינלאומי. עם קשריה החזקים עם סין היבשתית, הונג קונג משמשת שער עבור חברות ביטוח בינלאומיות המבקשות להיכנס לשוק הסיני העצום. היוזמה של Greater Bay Area, שמטרתה לשלב את הונג קונג, מקאו ומספר ערים נוספות ביבשת לתוך מעצמה כלכלית חדשנית, מחזקת עוד יותר את מעמדה של הונג קונג כגשר פיננסי בין סין לעולם. על ידי ביסוס נוכחות בהונג קונג, חברות אינשורטק ישראליות יכולות למנף את הקישוריות הזו ולקבל גישה למגוון רחב של הזדמנויות עסקיות.

 

יתרונות רגולטוריים וסביבה עסקית:

הונג קונג מתגאה במסגרת רגולטורית איתנה ובסביבה ידידותית לעסקים המעודדת חדשנות ויזמות. רשות הביטוח של הונג קונג (HKIA) יישמה צעדים לסייע בפיתוח השוק, כולל הקמת ארגז חול ייעודי, המאפשר לחברות לבדוק את פתרונות הביטוח החדשניים שלהן בסביבה מבוקרת. ארגז החול מספק לסטארט-אפים בתחום האינשורטק פלטפורמה אידיאלית לאמת את המוצרים והשירותים שלהם, לקבל תובנות רגולטוריות ולחדד את ההיצע שלהם לפני שיגדלו. יתרה מכך, שיעורי המס הנמוכים של הונג קונג, מדיניות השוק החופשי והתשתית הפיננסית הענפה הופכים אותה לבסיס אטרקטיבי עבור חברות אינשורטק ישראליות המעוניינות להרחיב את טביעת הרגל הגלובלית שלהן.

 

פוטנציאל שוק ובסיס לקוחות:

שוק הביטוח של הונג קונג חווה צמיחה מדהימה, המונעת על ידי גורמים כמו הזדקנות האוכלוסייה, עלייה בעושר של מעמד הביניים והגברת המודעות לצורך בהגנה על ביטוח. קרבתה של העיר ליבשת סין גם מציגה פוטנציאל שוק עצום, כאשר מעמד הביניים המתפתח מחפש פתרונות ביטוח לשמירה על נכסיהם ולהבטחת עתידם הפיננסי. על ידי ניצול מאגר הלקוחות המגוון של הונג קונג, חברות אינשורטק ישראליות יכולות להציג את הטכנולוגיות החדישות שלהן ולהתאים את המוצרים שלהן כדי לענות על הצרכים הספציפיים של השוק המקומי. יתר על כן, האופי הקוסמופוליטי של הונג קונג מושך אליו אוכלוסיית גולים גדולה, מה שיוצר הזדמנויות לחברות אינשורטק לספק את הדרישות הייחודיות של קהל לקוחות בינלאומי.

 

מערכת אקולוגית שיתופית ותשתית תומכת:

הונג קונג מציעה מערכת אקולוגית תוססת המעודדת שיתוף פעולה וחדשנות. העיר היא ביתם של אינקובטורים, מאיצים וחללי עבודה משותפים רבים המספקים לסטארט-אפים ישראליים אינשורטק הזדמנויות נטוורקינג, תוכניות חונכות וגישה למשקיעי הון סיכון. ארגונים כמו InvestHK ו-Hong Kong Science and Technology Parks Corporation תומכים באופן פעיל בצמיחת חברות אינשורטק על ידי מתן משאבים, מימון וגישה למומחים בתעשייה. על ידי חיבור לאקוסיסטם שיתופי זה, חברות אינשורטק ישראליות יכולות לטפח שותפויות, להשיג תובנות שוק ולהאיץ את מסלול הצמיחה שלהן בהונג קונג.

 

לסיכום, עלייתה של הונג קונג כמרכז ביטוח בינלאומי מהווה הזדמנות מרגשת לחברות אינסורטק ישראליות להרחיב את פעילותן ולבסס נוכחות חזקה בנוף הפיננסי של אסיה. מיקומה הייחודי של העיר כמחבר, יחד עם הסביבה הידידותית לעסק, היתרונות הרגולטוריים והאקוסיסטם התוסס שלה, יוצרים פלטפורמה אידיאלית לחדשנות ישראלית בתחום האינשורטק לשגשג. על ידי ניצול הזדמנות זו, חברות ישראליות יכולות להתחבר לשוק הביטוח המתפתח של הונג קונג, לגשת לבסיס הלקוחות העצום בסין ולשתף פעולה עם מנהיגים בתעשייה כדי להניע את צמיחתן. בעוד הונג קונג ממשיכה לבסס את מעמדה כמעצמה פיננסית עולמית, היא קורצת לחברות אינשורטק ישראליות להשתתף בשגשוגה ולבחור דרך להצלחה בשוק האסייתי התוסס.

 

על מנת לשמוע עוד על ההזדמנויות בשוק המקומי וגם ללמוד עוד על האפשרויות שלכם לפעול בשוק ההונג קונגי מוזמנות/ים לפנות לצוות הנספחות הכלכלית באמצעות הכתובת – HongKong@israeltrade.gov.il  או באמצעות מערכת הפניות ליצואן – כאן.

צור קשר עם:

עינב ניקסון

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל