כלכלת סין ממשיכה לצמוח!

כאשר בוחנים את הצלחתה ועוצמתה של כלכלה אחד הכלים החשובים ביותר בהם ניתן להיעזר הוא התמ”ג של אותה מדינה. מדד זה עוזר לעסקים להחליט כיצד להתנהל מבחינה כלכלית עם אותה מדינה וכיצד לשפוט אותה. כמו כן, הממשלה הסינית מדווחת על התאוששות וקפיצה של התמ”ג ב-4.5% ברבעון הראשון של 2023.

הסרת הגבלות מגפת הקורונה בסין הביאה להתעוררות הכלכלית שחווה הכלכלה הגדולה השנייה בעולם עד כדי התעלות על כל התחזיות שציפו להן. לאחר הפגיעה הקשה שסבלה סין במהלך שלוש השנים האחרונות הקפיצה המתוארת הינה קפיצה מרשימה ביותר אשר מעידה על המשך התפתחות והתחזקות של סין בעתיד הקרוב.

על אף כל זאת, הפתיחה המחודשת עדיין לא הביאה את היעד שאליו קיוותה ממשלת סין. על כן עדיין מדובר בכלכלה מתאוששת אשר תמשיך לצמוח ולגדול. כיום יותר מבעבר ההתאוששות של כלכלת סין היא מהותית וחשובה על רקע המלחמה באוקראינה והתאוששותן של כלכלות אחרות אשר סבלו גם הן ממגפת הקורונה, דבר המביא לעיכוב והאטה בסחר העולמי.

מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה מקדם קשרים בין עסקים בארץ ובעולם, פותח פתח להזדמנויות עסקיות בעזרת סיוע בבניית גשרים בין חברות ישראליות מקומיות וחברות זרות.

הנציגויות הכלכליות מסייעות בהליכי סקאוטינג ויצירת חיבורים בין חברות ישראליות בשוק המקומי לחברות בינלאומיות-סיניות. על מנת לשמוע עוד על ההזדמנויות בשוק המקומי וגם ללמוד עוד על האפשרויות שלכם לפעול בשוק הסיני מוזמנות/ים לפנות לצוות הנספחות הכלכלית באמצעות כתובת המייל: Beijing@israeltrade.gov.il \ Chengdu@israeltrade.gov.i

 

נכתב בשיתוף עם תמר אמיד, מתמחה במטה מינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה.

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל