אוטו שנגחאי 2023

ביום חמישי (אתמול) נסגרה תערוכת הרכב של שנגחאי Auto Shanghai שנפתחה ב18 במאי. התערוכה שהייתה התערוכה המרכזית הראשונה שתקיימה לאחר הסרת הגבלות הקורונה לא רק הציגה מגמות טכנולוגיות בשוק הרכב העולמי אלא גם הדגימה שוב את היכולות הסיניות והדגישה את מעמדה של סין בתעשיית הרכב העולמית.

כמיליון מבקרים הגיעו לתערוכה שהתפרסה על שטח של 360,000 מ”ר, כ1,400 רכבים הוצגו ומעל ל100 דגמים חדשים נחשפו לראשונה.

רכבים המונעים על ידי אנרגיה מתחדשה היו ליבת התערוכה ותפסו עמדות מפתח ברוב הביתנים של החברות. נתונים של איגוד יצרני הרכב בסין מראים כי ברבעון הראשון של השנה, מכירות הרכב של מותגים מקומיים עלו ב-5.3% בהשוואה לשנה שעברה, ומהווים כ 52.2% מכלל מכירות רכבי הנוסעים בסין, כ2.68 מיליון כלי רכב. 

שתי המגמות הבולטות בתערוכה היו מעבר לאנרגיה ירוקה – Electrification, והשנייה היא נהיגה אוטונומית וסיוע לנהג. שחקני התעשייה המקומית מעורבים בסבב חדש של תחרות על חדשנות מונעת טכנולוגיה, על מנת לספק לצרכן את המוצר הטוב ביותר.

עם תעשייה גדולה שצומחת במהירות ותכנית אסטרטגית להטמעת חדשנות טכנולוגית הדבר מהווה פוטנציאל עצום עבור חברות ישראליות הפעילות בתעשיית הרכב להשתלב ולהציע את החידושים שלהן לחברות הסיניות הגדולות, הממשיכות לצמוח בצורה מהירה.

אנו בנספחות הכלכלית נשמח לסייע ביצירת חיבורים עבור חברות ישראליות הפעולות בתחום, לשאלות נוספות או בקשות אנא כתבו לנו במייל Shanghai@israeltrade.gov.il ונשמח לסייע.

 

צור קשר עם:

בן חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל