הפתיחה המחודשת של סין לעולם

לאחר משבר מגפת הקורונה שפקד את סין בשנים האחרונות, סין החלה לאחרונה להיפתח שוב לעולם ולהקל את מדיניות “האפס קורונה” אשר החזיקה בה בשנים האחרונות. ביטולן של מגבלות הקורונה בסין תשפיע על הכלכלה העולמית- בין אם בשינוי כמות הדרישה לייבוא למדינה ובין אם בהשפעה על מחירי מוצרים בשוק העולמי.

שלוש השנים האחרונות אשר היו בסימן הגבלות חמורות בעקבות COVID-19 העיבו רבות על השוק המקומי בסין; גם ערים גדולות במדינה מתקשות לשלם את החשבונות לאחר ההוצאות של הסגרים המקומיים, הצמיחה הכלכלית של סין גדלה רק ב-3% בשנת ,2022 ואילו הייצוא מהמדינה צנח ב-9.9% מאז פרוץ המגפה. לתופעות אלה סיבות רבות החל בירידה בכמות העובדים וכלה בבעיות לוגיסטיקה בהליך ייצוא מוצרים סינים לעולם.

המציאות הכלכלית בסין כיום תיאלץ את הממשלה הסינית לחשוב על מדיניות אשר תביא לכך שסין תוכל לעמוד בדרישות הצרכנים במדינה והמשך הצמיחה הכלכלית. התחזיות צופות כי הפתיחה המחודשת של סין תקפיץ את צרכי הייבוא אך באשר לייצוא הסיני צפויה עוד דרך עד שיגיע לכדי מצב יציב.

המצב הנתון אינו אלא הזדמנות לבעלי עניין במסחר עם סין לנצל את ביקוש הצרכנים אשר יגדל בעקבות ההקלות ולהתחיל בהליכי הסחר עם הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

על מנת לשמוע עוד על ההזדמנויות בשוק המקומי וגם ללמוד עוד על האפשרויות שלכם לפעול בשוק הסיני מוזמנות/ים לפנות לצוות הנספחות הכלכלית באמצעות כתובת המייל, Beijing@israeltrade.gov.il  .

צוות הנספחות הכלכלית עומד לרשותכם בכל בקשה לסיוע בשוק המקומי (איתור שותפים, סקרי שוק וסיוע מול מפיצים מקומיים) -עקבו אחרינו בלינקדאין או כתבו לנו ונשמח לעזור.

 

נכתב בשיתוף עם תמר אמיד, מתמחה במטה מינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה.

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל