שנגחאי – נעים להכיר

עם סיום ראש השנה הסיני והסרת הגבלות הקורונה החל מתאריך 8 בינואר הגעתי לשנגחאי בשבוע שעבר והגיע הזמן לשתף במגמות הצפויות להוביל את שנגחאי, העיר השלישית בעולם בגודל אוכלוסייה ואחת הערים המפותחות ביותר בסין.

שנגחאי הנה שחקנית מרכזית בכלכלה הסינית ובשנים האחרונות הפכה להאב חדשנות ומתמקדת בחדשנות טכנולוגית וייצור מתקדם.

אחת המגמות המרכזיות הצפויות לעצב את עתיד הכלכלה בשנגחאי היא הצמיחה הטכנולוגית בייחוד בנושאי בינה מלאכותית ו-IoT, עם השקעה ממשלתית מסיבית נראה כי שנגחאי תמשיך להתהוות כמרכז חשוב לחדשנות טכנולוגית.

מגמה נוספת היא העניין הגובר בפיתוח בר קיימא, בייחוד לאור החשיבות הגבוהה שמעניקה הממשלה לעמידה ביעדים שהוצבו ופתרונות לנושאים סביבתיים סביר שנראה השקעות רבות בתחומי אנרגייה ירוקה ותחבורה חכמה.

מיקוד נוסף ניתן לתחום השירותים העסקיים ובדגש על פיננסים, בריאות וחינוך, כמו כן, הממשל מאפשר מדיניות מקלה במטרה לעודד סחר בינ”ל והשקעות זרות ושנגחאי תמשיך לשמש כשער כניסה לשוק הסיני.

שנגחאי שימשה ותמשיך לשמש כמוקד מרכזי לחדשנות וצמיחה עבור הכלכלה הסינית ונראה כי שנגחאי תמשיך לצמוח.

חברות ישראליות המעוניינות לחקור הזדמנויות עסקיות בשוק המקומי מוזמנות לפנות אלינו בכל עת לחיבור לתעשייה המקומית או על מנת ללמוד על ההזדמנויות בתחום.

הנספחות הכלכלית בשנגחאי תשמח לסייע לחברות ישראליות המעוניינות לחדור לשוק הסיני וכן תמשיך לעקוב אחר התפתחויות בשוק המקומי, לכל שאלה או פנייה בנושא ניתן ליצור קשר באמצעות המייל   Shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

בן חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל