סין חוגגת את שנת הארנב!

על מנת להבין כיצד לסחור עם מדינה גדולה כמו סין בעלת כלכלה חשובה ומשפיעה בזירה הכלכלית-בינלאומית יש להכיר את המנהגים החשובים והמשמעותיים של אותה המדינה.

ראש השנה הסיני (CNY), המכונה גם ראש השנה הירחי או פסטיבל האביב, הוא אחת החגיגות הסיניות המשמעותיות ביותר אשר מובילות להגירה המונית השנתית הגדולה ביותר בעולם. החודש חלות חגיגות השנה החדשה וכן חגיגות פסטיבל האביב בסין.

על פי לוח השנה הסיני אשר נקבע לפי גלגל המזלות הסיני אנו נכנסים לשנת הארנב. תאריכי החג משתנים בין שנה לשנה אך בדרך כלל נעים בין חודש ינואר לפברואר. תקופת החגיגות בסין במהלך ראש השנה זהה לתקופת החגים וחגיגות השנה החדשה בעולם המערבי. אירועי החג מתחילים בחגיגות “השנה הקטנה” כחלק מתהליך ההכנות לפסטיבל האביב ופסטיבל הפנסים.

ראש השנה הסיני הינו החג החשוב ביותר בסין ולו משמעויות והשלכות גם בתחום העסקי והמסחרי. במהלך תקופת החגיגות עסקים רבים מפסיקים את העבודה ויוצאים לחופשה דבר אשר עשוי להפריע להליכי הייבוא והייצוא.

מסחר מול סין דורש הכנה ותנכון מראש וכיוצא בזאת חשוב לדעת על האירועים החשובים בחברה ובתרבות הסינית.

הנספחויות הכלכליות בסין פועלות על מנת לסייע בתיאום פגישות עסקיות וליווי חברות. חברות ישראליות המעוניינות  לקחת חלק בפעילויות ולשמוע עוד על ההזדמנויות בשוק המקומי מוזמנות לפנות לצוות הנספחות הכלכלית באמצעות כתובת המייל Beijing@israeltrade.gov.il , צוות הנספחות הכלכלית עומד לרשותכם בכל בקשה לסיוע בשוק המקומי (איתור שותפים, סקרי שוק וסיוע מול מפיצים מקומיים) ונשמח להזמינכם להשתתף בפעילויות השונות שלנו.

 

נכתב בשיתוף עם תמר אמיד, מתמחה במטה מינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה.

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל