יריד היבוא הגדול של סין – China International Import Expo

CIIE, יריד היבוא הגדול של סין שהושק בשנת 2018 ע”י הנשיא שי, נועד להדגיש את עוצמתה הכלכלית של סין ואת פתיחותה לסחר בין-לאומי ולספק ערוץ לעשיית עסקים, חיזוק שיתוף הפעולה וקידום שגשוג הכלכלה והסחר הבינ”ל.

על אף מדיניות הקורונה המשפיעה על התנועה בתוך המדינה היריד צפוי להתקיים השנה במרכז התערוכות והכנסים הלאומי של שנגחאי, בין התאריכים 05/11/2022 ועד 10/11/2022 בהשתתפות של יותר ממחצית 500 החברות הגדולות בסין, שטח התערוכה שיתפרס על כ 366,000 מ”ר יכלול שישה מתחמים יעודיים לתחומים הבאים: מזון וחקלאות, תחבורה, תעשייה חכמה וIOT, מוצרי צריכה, בריאות ומכשור רפואי וסחר בשירותים.

במאי 2017, הכריז נשיא סין, שי ג’ינפינג, במסגרת Belt and Road Forum for International Cooperation כי סין תקיים את יריד היבוא הבינלאומי של סין (CIIE) החל משנת 2018.

מהלך זה נועד לתת תמיכה לליברליזציה של הסחר ולגלובליזציה הכלכלית ולפתוח באופן פעיל את השוק הסיני לעולם. התערוכה מאפשרת למדינות ולחברות פרטיות לחזק שיתוף פעולה כלכלי ולקדם סחר וצמיחה כלכלית בינ”ל, על מנת להפוך את הכלכלה העולמית לפתוחה יותר היריד אף זכה לתמיכת ארגון הסחר העולמי WTO וה International Trade Center.

לפי הערכת המארגנים היקף העסקאות הצפויות להיחתם במסגרת האירוע עומד על סך של 72 מיליארד דולר, כמו כן על פי תחזיות שפורסמו סין צפויה לייבא, בחמש השנים הקרובות, מוצרים ושירותים בהיקף של יותר מ10 טריליון דולר.

ביריד שיתקיים השנה צפויים להשתתף כ150 אלף קניינים וקמעונאים ולפיכך האירוע משמש הזדמנות כניסה לשוק המקומי.

כמו כן, צפויה השתתפות של מעל 20 חברות ישראליות הפועלות בתחומי המזון והחקלאות, בריאות ומכשור רפואי, תחבורה ותעשייה חכמה.

 

הנספחות הכלכלית תפעל לסיוע בתיאום פגישות עסקיות וליווי החברות המציגות, חברות ישראליות המעוניינות לשמוע עוד על ההזדמנויות בשוק המקומי מוזמנות לפנות לצוות הנספחות הכלכלית באמצעות כתובת המייל Guangzhou@israeltrade.gov.il צוות הנספחות הכלכלית עומד לרשותכם בכל בקשה לסיוע בשוק המקומי (איתור שותפים, סקרי שוק וסיוע מול מפיצים מקומיים) ונשמח להזמינכם להשתתף בפעילויות השונות שלנו.

צור קשר עם:

בן חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל