תכנית החיסכון באנרגיה והפחתת הפליטות במחוז גואנגדונג

בהמשך לפעילות הממשל המרכזי ופרסום יוזמות בתחום האקלים והפחתת פליטות פחמן, לאחרונה פורסמה תכנית החיסכון באנרגיה והפחתת הפליטות במחוז גואנגדונג, מדובר בבשורה של ממש שכן היא מהווה הוצאה מן הכוח אל הפועל של יוזמה משמעותית שגובשה עוד ביולי 2021.

מטרת התכנית היא לסייע בהשגת היעדים שהוצבו על ידי הממשל המרכזי להשגת אפס פליטות פחמן תוך התמקדות בייעול ניצול אנרגיה והפחתת פליטות בתעשיות עיקריות וביצוע של 12 פרויקטים מרכזיים לשימור אנרגיה והפחתת פליטות, כגון ייעול שימוש באנרגיה והגנת הסביבה בפארקים, ופרויקטים עירוניים, הפחתת פליטות בתחבורה ולוגיסטיקה, שיפור וייעול צריכת האנרגיה במוסדות ציבור וכן קידום והטמעה של חדשנות ופיתוחים טכנולוגיים בתחום.

התכנית מציינת מספר תחומים עיקריים והם תחבורה ולוגיסטיקה ייצור ותעשייה וענף הבנייה.

התכנית מציבה יעד אסטרטגי ברמת המחוז, לפיו עד שנת 2025, דלקים לא מאובנים יהוו כ-32% מסך צריכת האנרגיה.

כמו כן, ענף הבנייה זוכה להתייחסות במסגרת התכנית לפיה נדרש שיפור של רמת היעילות האנרגטית בפרויקטים בהקמה ומוסדות פיננסיים מתבקשים לספק פתרונות מימון עבור פרויקטים המבקשים ליישם את מטרת התכנית.

התכנית מציעה שיפור המדיניות הכלכלית באמצעות מתן אשראי לטובת מימון וקידום פיילוטים והשקעות בתחום האקלים, כמו גם הטבות מס לחברות אשר יפעלו באפיקים אלו.

הנספחות הכלכלית תמשיך לעקוב אחר התפתחויות בשוק המקומי, לכל שאלה או פנייה בנושא ניתן ליצור קשר באמצעות המייל Guangzhou@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

בן חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל