היו שלום ותודה על הפנדות! פוסט פרידה

הגיע הזמן להיפרד – היום אני עוזבת את צ’נגדו לאחר כמעט 3 שנים בתור הנספחת המסחרית בקונסוליה הכללית של ישראל בצ’נגדו ולקראת המעבר ליעד הבא, כמה מילות סיכום אישיות:

כאשר הגעתי לצ’נגדו בנובמבר 2019 לא היה לי מושג מה מצפה לי. מעולם לא הייתי בסין לפני כן, לא עבדתי מול סין והקשר היחיד שלי לסין היה כמה שנים של מלצרות במסעדה סינית בתל אביב.

בהגעתי לצ’נגדו הופתעתי לגלות מקום מערבי, תוסס, צעיר, בורגני, מלא בהזדמנויות עסקיות וכל כך מעניין. צ’נגדו ידועה בסין בתור העיר עם האנשים הנחמדים ביותר, אנשים שאוהבים את החיים הטובים וחיים בזמן משלהם. אני ומשפחתי הפכנו את צ’נגדו לביתנו, למדנו להתרגל ואפילו לאהוב את האוכל המקומי הסי’צואני החריף, הכרנו את הפנדות, טיילנו אין סוף, פגשנו אנשים ובעיקר צברנו חוויות. צ’נגדו תמיד תהיה לי לבית שני.

הגעה לצ’נגדו, נובמבר 2019

אי אפשר לסכם את התקופה שלנו בצ’נגדו בלי לדבר על מגפת הקורונה, שליוותה אותנו, אישית ומקצועית, כמעט מהרגע שהגענו לצ’נגדו ועד היום שאנחנו עוזבים אותה. הקורונה אמנם הביאה עימה אתגרים אבל בחרתי להתמקד דווקא ביתרונות שהיא הביאה. הקורונה האיצה את המעבר לאונליין ו”הכריחה” חברות מקומיות ללמוד לקיים פגישות מקוונות, להתחבר לזום ולעשות עסקים מרחוק. מבחינת צ’נגדו, השינוי הזה גישר על פערי המרחק הגיאוגרפי ואם בעבר חברות ישראליות אפילו לא ידעו היכן צ’נגדו ממוקמת על המפה בסין, בחסות הקורונה המיקום הגיאוגרפי לא שינה מאחר והכל קרה במרחב המקוון מה שיצר עוד הזדמנויות לחברות ישראליות להיחשף לשוק המקומי ולהיפך.

במהלך תקופתי כנספחת מסחרית אשר אחראית על דרום מערב סין שמתי לי למטרה מרכזית להכיר לחברות ישראליות את הפוטנציאל הגלום באזור ולהנגיש מידע והזדמנויות לתעשייה הישראלית! (מוזמנים לשמוע על זה כאן)

תמיד טענתי שנספחות צ’נגדו היא לא כמו אחיותיה הגדולות, הנספחויות האחרות בסין כמו שנגחאי ובייג’ין, השתמשתי בסלוגן של הקמפיין של AVIS משנות ה60 “We try harder ” מאחר והיינו צריכים להוכיח לחברות ישראליות שיש להן מה לחפש בדרום מערב סין. (מוזמנים לקרוא עוד על הפוטנציאל כאן) וכך באמת עשינו, כתבתי בלוגים רבים בנושא, השתתפתי בוובינרים והעברתי הרצאות על הפוטנציאל באזור, קיימנו עשרות אירועים בהשתתפות חברות ישראליות בדרום מערב סין, מאות פגישות B2B שהובילו לסיפורי הצלחה בסך של עשרות מיליוני דולרים.

אני לא יכולה לכתוב את פוסט הסיכום הזה בלי להוקיר תודה עצומה לצוות המדהים והמוכשר שלי בנספחות צ’נגדו, שבלעדיו לא היה ניתן להגיע להישגים שאליהם הגענו. תמיד אמרתי לצוות שהצלחתו היא הצלחתי ושאפתי לעבוד עם העובדות המקומיות בסינרגיה ושיתוף פעולה מלא. להיפרד מהצוות האיכותי שיש פה הוא אחד הדברים הכי קשים לי בעזיבה ברמה האישית, אבל אני יודעת שנשאר פה צוות חזק, מסור ומקצועי, שידע להתנהל מצוין גם אחרי לכתי.

צוות הנספחות המסחרית בצ’נגדו, יולי 2022

חשוב לי לציין גם את את אנשי הקונסוליה הישראלית בצ’נגדו לדורותיה, שקיבלו אותנו בחום ואהבה. בפן האישי ובפן המקצועי, מדובר באנשים עם איכויות נדירות, שפועלים ללא לאות לחיזוק הקשר בין ישראל לדרום-מערב סין. אין דבר יותר מעורר השראה מאשר להגיע כל יום למקום העבודה ולפגוש בו אנשים שמגיעים עם ברק בעיניים, התרגשות ומסירות לעבודתם ורצון לשנות ולהגיע להישגים.

צוות הקונסוליה הכללית בצ’נגדו, יולי 2022

אני מאמינה גדולה בפוטנציאל הטמון בסין, ובייחוד בדרום מערב סין. אני מזמינה את מי שרוצה לבחון הזדמנויות בסין לא להסס ולפנות לצוות המצוין שנמצא בסין כאן.

לסיום, אני רוצה להודות לכל מי שהיה חלק מהמסע שלנו בצ’נגדו וכל מי שעבדתי איתו במהלך התקופה הזו, היא לא הייתה אותו דבר בלעדיכם.

וכמובן, למשפחתי ובעלי, שאפשרו ותמכו לאורך השנים.

אני מודה על הזכות העצומה שהייתה לי לנהל את הנספחות המסחרית בצ’נגדו ומתרגשת לקראת האתגר הבא שעליו אספר בהרחבה בהמשך.

“אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים”, סיצ’ואן יולי 2022

 

 

צור קשר עם:

אב ירמישין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל