הקיץ הגיע ואיתו גם זמן פרידה מהונג קונג

“כמה טוב שנפגשנו
כאן פנים אל פנים
..

תודה על השנים”

בסוף חודש יולי 2020, במה שנדמה היה אז כעיצומה של הקורונה, ארזתי את חפציי ואת חיי ועברתי להונג קונג. שנתיים קדימה, בתחילת חודש אוגוסט 2022, אני עתיד לסיים את תפקידי כנספח הכלכלי בהונג קונג ולהתחיל בתפקידי החדש בשגרירות ישראל בבייג’ינג (על כך עוד אפרט בעתיד הקרוב).

רגע לפני סיום, אני שמח לשתף אתכם, שותפיי למסע, בכמה חוויות, מספרים ותובנות, שיתארו ממש בתמצית מה עבר עליי כאן:

הקורונה

המילה הזו שלא ניתן היה להתחמק ממנה בשנתיים האחרונות הייתה מאוד נוכחת במהלך כל שהותי בהונג קונג. לעיתים יותר, לעתים פחות, אבל תמיד כאן. אף על פי כן, בזכות צוות מיומן, רעיונות יצירתיים והמון נחישות הצלחנו להוציא לפועל פעילויות רבות, בפורמטים שונים, ולקדם בסופו של יום את הכלכלה הישראלית בהונג קונג. בתום שנתיים של פעילות ועם המון מאמץ הוצאנו לפועל מאות פעילויות, במהלך התקיימו אלפי פגישות, ואלו הובילו בסופו של דבר למספר לא מבוטל של סיפורי הצלחה.

החיים עצמם

מעבר לארץ חדשה הוא תמיד מאתגר, והמעבר בתקופת הקורונה היה אף מאתגר יותר. עם זאת, שמחתי לגלות שהעם בהונג קונג, התרבות המקומית והקהילה שיצרתי לי – כולם הפכו את המעבר לנעים יותר, פשוט יותר ובמהרה מצאתי לי “בית” רחוק מהבית. לכן, על אף ההתרגשות לקראת האתגר הבא, אני עוזב את הונג קונג ברגשות מעורבים ומשאיר פה חלק ממני ותמיד אשמח לשוב ולבקר ולפגוש את כל אותם אנשים שהפכו את השהות פה למיוחדת ובלתי נשכחת.

התעשייה הישראלית

במהלך השנתיים האחרונות, ובמסגרת העבודה, יצא לי לפגוש אנשים מרשימים, מקצועיים וחדורי מטרה שהציגו בפני הצוות ובפניי פתרונות, מוצרים וטכנולוגיות שעולים על כל דמיון. בזכות התפקיד נחשפתי לדברים ולאנשים מיוחדים ושמחתי שיכולתי לסייע להם בפעילותם בהונג קונג ובשוק האסייתי בכלל. במהלך השנתיים הללו צברתי ידע רב על התעשייה הישראלית, על דרכים שבהן ניתן לסייע ועל הערך הרב שניתן לתת ואני שמח לקחת את כל אלה איתי לתפקיד הבא.

צוות הנספחות הכלכלית

מהרגע הראשון בנספחות בהונג קונג נחשפתי למה שידעתי עוד מעבודתי במטה: העבודה שלנו היא דיי מיוחדת, בהרבה מובנים, כאשר הפן האנושי הוא אחד העיקריים שבהם. כפי שאתם יודעים, מרבית העבודה נעשית על ידי צוות מקומי, ואנחנו גם זכינו לחיזוק של עובדת ישראלית בצוות, שעובדים לילות כימים על מנת לסייע לתעשייה הישראלית להשתלב בשוק המקומי. לשמחתי, מיד עם הגעתי גיליתי צוות מסור וחרוץ שעושה כל שביכולתו על מנת לסייע.

זו הזדמנות נוספת עבורי להביע את הערכתי ולהודות לצוות העובדות הנפלא בנספחות, ווינקי לואי, אלן לם, ליטל זגורסקי וניקול יאן על כל העבודה הקשה שהן עושות, על הסיוע הרב שהן נתנו לי מיד עם הגעתי ועל ההתמודדות מעוררת ההשראה עם האתגרים והעבודה במהלך השנים ולאחל הצלחה רבה למחליפתי בתפקיד- עינב ניקסון. אני סמוך ובטוח שאני משאיר את הנספחות בהונג קונג בידיים טובות.

ואסיים בנימה אישית,

התקופה בהונג קונג הייתה אחת המהנות בחיי: על אף האתגרים והקשיים שמחתי להכיר תרבות חדשה, לאתגר את עצמי ברמה המקצועית והאישית, ללמוד הרבה ולזכות ליישם חלק ממה שלמדתי וליהנות מידי יום מהשהות במקום המיוחד הזה. ועכשיו, עם התחושות הטובות הללו אני ממשיך לתפקיד הבא בתחושת סיפוק והתרגשות ומזמין אתכם לפנות אליי בכל נושא שבו אוכל לסייע ביעד הבא: בייג’ינג.

 

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל