ביי ביי שנגחאי

אחרי שנתיים וחצי בתפקיד של נספח כלכלי בשנגחאי, סיימתי את תפקידי. קשה לסכם תקופה כל כך משמעותית, מאתגרת, מלמדת, מרגשת ועמוסה באירועים אבל אנסה בכל זאת.

אתחיל, איך לא, עם מגפת הקורונה. הקורונה ליוותה אותי אישית ומקצועית מהרגע הראשון עת שטסתי לשנגחאי במהלך 2020 ועד לסיום השליחות עם הסגר הגדול בשנגחאי. מבחינה מקצועית הקורונה היוותה את האתגר הגדול ביותר ליחסים הכלכליים בין ישראל לסין. ולמרות האתגר, מצאנו את הדרך לעבוד, לספק הזדמנויות לחברות ישראליות וליצור קשרי מסחר משמעותיים.

במהלך תקופתי כנספח כלכלי, פיתחנו תחומים כגון New Media, Consumer goods, Gaming, Fintech, והעמקנו את הקשרים בתחומים קיימים: Life science, automotive, agriculture, water. המטרה מבחינתי הייתה למקסם את הפוטנציאל הקיים בשנגחאי ומזרח סין ולהנגיש את המידע וההזדמנויות לתעשייה הישראלית.

לצורך כך כתבתי פה ובלינקדין, על הזדמנויות ועל הדברים שקורים בסין ממגוון תחומים, קיימתי שיחות ופגישות רבות עם התעשיה ופניתי לכל חברה ישראלית שקראתי עליה ונראית לי רלוונטית לעבודה בסין.

 

במהלך התקופה תיאמנו, הצוות שלי ואני, מאות פגישות איכותיות בין חברות ישראליות לסיניות, תוצאה של עשרות אירועים, פרוייקטי סקאוטינג ובקשות נקודתיות של חברות ישראליות. הצלחנו לסייע לעשרות חברות ישראליות לסגור עסקאות בשנגחאי ומזרח סין, כתוצאה מעבודה שלנו.

במהלך התקופה ניהלתי צוות מקומי שהתחלף מעת לעת והעבודה כללה גיוס כ”א, הכשרתו ופיתוחו. ביחד עם הצוות הגענו להישגים שציינתי לעיל. כמו-כן יצא לי להיות אחראי גם על הנספחות בגוואנזו במשך מספר חודשים ולהכיר תרבות עסקית שונה ואזורים אחרים בסין. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי ללמוד על עוד מקום בסין ולעבוד לצד אנשים מוכשרים נוספים.

 

אני מאמין גדול בסין וחושב שכל חברה ישראלית צריכה להסתכל למזרח ולחשוב איך היא יכולה לעבוד שם. זה לא יהיה פשוט, קל או זול, אבל יש בסין הזדמנויות רבות לחברות ישראליות, וכדאי לכל הפחות לבחון אותן. מי שרוצה לבחון מוזמן לפנות לצוות המצוין שנמצא בנספחויות בסין.

תודה לכל מי שהיה חלק מהמסע הזה: לצוות שלי בשנגחאי, לשאר הצוותים בסין, לקונסוליה בשנגחאי, למטה מינהל סחר חוץ לחברות הישראליות, לחברות הסיניות וכל מי שעבדתי איתו במהלך תקופה זו. תודה שהפכתם את התקופה הזאת למה שהיא הייתה.

אני הייתי ניב חנן, נספח כלכלי בשנגחאי 2020-2022

 

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל