הונג קונג מתחילה אט-אט להפתח מחדש

אחרי תקופה ארוכה של מספר חודשים בהם הונג קונג הייתה סגורה והנהיגה הגבלות קורונה קפדניות ביותר, אנו עדים בשבועיים האחרונים לפתיחה מחודשת ולהקלה משמעותית במגבלות.

 

הונג קונג, שהתמודדה עם מספרים נמוכים מאוד לאורך השנתיים האחרונות, כרעה תחת עומס של מאומתים ומאושפזים מתחילת פברואר בעקבות התפרצות של וריאנט האומיקרון הנחשב למדבק במיוחד. מדי יום התגלו עשרות אלפי חולים חדשים וכן זינקו גם מקרי המוות לכמעט 300 ביום (בעוד שלפני ההתפרצות מספר מקרי המוות מדי יום עמד על אזור האפס).

 

בימים אלו, מתאוששת הונג קונג מההתפרצות ומתחילה להיפתח מחדש ולאפשר כניסת תיירים.

הונג קונג, שמאופיינת בהיותה מרכז לקיום אירועים בינלאומיים, מתחילה לחזור לשגרת קיום אירועים פיזיים מרכזיים.  מרבית האירועים הגדולים מתקיימים עדיין בפורמט היברידי (אופליין ואונליין) על מנת לאפשר השתתפות של גורמים מכל העולם אך נראה כי החזרת האירועים גם לmode  פיזי מדגימה באופן המוחשי ביותר את ההקלות המשמעותיות ואת פתיחתה המחודשת של הונג קונג.

 

ההגבלות האחרות משתחררות גם הן בהדרגתיות ומסעדות חזרו באחרונה לפעול לתוך השעות הקטנות של הלילה וכן ברים ומועדונים ייפתחו גם הם מחדש לקהל.

חברת קטאי פסיפיק החזירה את הטיסות הישירות בין ישראל להונג קונג, דבר אשר מסמל באופן מובהק את תחילת החזרה לשגרת פעילות סדירה.

 

** יש לציין כי הנכנסים להונג קונג (ים, אוויר או יבשה) נדרשים לשהות בבידוד של שבוע בבית מלון מאושר מתוך רשימת מלונות המאושרים על ידי הממשלה. עלויות הבידוד משתנות לפי סוג המלון וסוגי החדרים השונים. לפני ההמראה להונג קונג כל הנוסעים נדרשים לבצע בדיקת PCR באישור תקן מיוחד בארץ היעד שלהם וכן להציגה יחד עם שאר המסמכים לפני העליה למטוס.

לאחר הנחיתה בשדה התעופה בהונג קונג נדרשים לבצע שוב בדיקת PCR יחד עם בדיקת אנטיגן מהירה. אם זו יצאה שלילית הינך רשאי להמשיך להסעות לבתי המלון השונים לביצוע הבידוד.

ההנחיות השונות מתעדכנות באופן שוטף ואנו ממליצים להתעדכן באתר הממשלה הרשמי:

https://www.coronavirus.gov.hk/eng/inbound-travel.html

 

כולנו תקווה כי המגבלות השונות שנותרו, בהן חובת בידוד של שבוע, ישופרו ויירדו גם הן ואנו מקווים כי נתראה בקרוב פיזית בהונג קונג!

צוות הנספחות הכלכלית בהונג קונג עומד לרשותכם וישמח לסייע ככל הניתן. מוזמנים לפנות אלינו לכתובת המייל: hongkong@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל