גם מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד

בשבוע שעבר עשיתי את הצעד הראשון ועליתי על טיסה למדינה שהולכת להיות ביתי לזמן הקרוב (רחוק), סין. בהבנה שבהתאם להגבלות הקורונה הקיימות (חובת בידוד של שלושה שבועות) ייתכן ולא אזכה לשוב לישראל בטווח הנראה לעין.

בדיעבד, התברר שניצלתי חלון הזדמנויות מעולה להיכנס לסין, זאת משום שמיד אחרי כניסתי לגבולות המדינה, נעצרו הטיסות הבינלאומיות לשנגחאי למשך שישה שבועות בעקבות עלייה בתחלואה.

כידוע, מראשית דרכה של מגפת הקורונה דוגלת סין במדיניות “zero-Covid” הכוללת חובת בידוד והגבלות על נסיעות בין אם בתוך ערים ובין אם בין מדינות, זאת במטרה לשלוט על התפשטות הנגיף. מדיניות זו לא פסחה עלי ומיד עם כניסתי לגבולות המדינה הגעתי למלון בידוד הנמצא בשנגחאי, כאן החלטתי לנצל את ההזדמנות להציג את עצמי ואת שאיפותיי.

 

שמי בן חיימי, הנספח הכלכלי הנכנס לגואנגז’ו. בסין ביקרתי לראשונה בשנת 2018 במסגרת משלחת לימודית במהלכה נפגשנו עם גורמי ממשל, חברות יעוץ משפטי וחברות עסקיות. סין, משכה אותי מהרגע הראשון.

מאז, הרצון לחזור לסין, לחקור את הפיכתה לכלכלה השנייה בגודלה בעולם, ללמוד את התרבות העסקית ולחזק את הקשרים העסקיים בין ישראל וסין גדל והתעצם. מדובר בשוק יעד מאתגר וקשה לחדירה נוכח שינויי מדיניות מהירים, פערי שפה ותרבות אך גם בעל פוטנציאל עצום.

הפוטנציאל העצום והאתגר מדגישים את חשיבות מערך הנספחים הכלכליים במדינה זו ומשמשים דחיפה עבורי לסיוע לתעשייה, במסגרת תפקידי אפעל לקידום חיבורים עסקיים בין חברות ישראליות לחברות סיניות על מנת לבצע את הצעד הראשון בסין, אסייע לחברות פעילות בסין על מנת לקדם ייצוא ישראלי ואעודד השקעות בחברות ישראליות.

הפעילות הכלכלית בנספחות מתמקדת במספר תחומים, ביניהם בריאות דיגיטלית ומכשור רפואי, מוצרי צריכה, ייצור מתקדם, מובייל וניו-מדיה, אוטומוטיב ועוד. הנספחות אחראית לארבעה מחוזות בדרום סין (עליהם אפרט בהמשך) המייצגים תמ”ג בהיקף של כ-2.8 טריליון דולר, שטח של 572 אלף קמ”ר ואוכלוסייה של 226 מיליון בני אדם.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על הפוטנציאל העסקי בדרום סין, או אם יש לכם שאלה, אנא פנו אליי או אל הצוות באמצעות המייל Guangzhou@israeltrade.gov.il

 

ברצוני להודות לגברת שירלי קויפמן שכיהנה בתפקיד בשלוש השנים האחרונות על תרומתה הרבה בפיתוח וקידום היחסים בין המדינות. כמו כן, אבקש להודות למר ניב חנן, הנספח הכלכלי בשנגחאי אשר שימש כנספח הכלכלי בגואנגז’ו מתקופת חזרתה של שירלי לישראל ועד הגעתי.

 

בברכה,

בן חיימי

צור קשר עם:

בן חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל