העיר עם התמ”ג לנפש הגבוה ביותר בסין

ממשיכים בסדרת הכתובת על הערים של מזרח סין והפעם העיר וושי (Wuxi). העיר ממוקמת בחלק הדרומי של פרובינציית Jiangsu , מרחק של 135 ק”מ משנגחאי, פחות משעה ברכבת המהירה. גם וושי, בדומה לנינגמבו וערים אחרות, לא גדולה במיוחד במונחים של סין עם אוכלוסייה של כ-6.6 מיליון איש.

Wuxi yuantouzhu park

מבחינה כלכלית, ה- GDP של העיר הוא כ-190 מיליארד USD והעיר הציגה צמיחה של 4.4% בשנת 2020. העיר ידועה כאחד מהמרכזים התעשייתיים המשמעותיים בסין. העיר שוכנת בדלתא נהר היאנגצה לחופי אגם טאי וככזו, עיר הייתה מרכז כלכלי חשוב בהיסטוריה של סין, שם ייצרו טקסטיל ואורז. כיום התעשייה בעיר מתקדמת יותר וכללת, ייצור רכיבי אלקטרוניקה, תוכנה, פארמה ועוד. העיר נהנית מקרבה לנמלים הים הגדולים של מזרח סין (שנגחאי ונינגמבו), לנמלי התעופה הגדולים באזור (שנגחאי, ננג’ינג, סוג’ואו ועוד) ומיקומה בלב רשת הרכבות של סין מאפשרת לשנע את הסחורות שמיוצרות בעיר לכל סין. כל זאת כאשר היא נהנית מכוח האדם האיכותי של מזרח סין, עם עלויות נמוכות יותר מאשר הערים הגדולות בראשן שנגחאי.

Wuxi

יש מחוז אחד בעיר שכדאי להתעמק בו שנקרא: Jiangyin. מדובר במחוז אוטונומי למחצה המסונף לעיר. במחוז זה גרים כ-1.3 מיליון בני אדם, וה- GDP Per Capita בו הוא כ-40,000 USD, הכי גבוה בסין בה המספר לכל המדינה הוא כ-10,000 USD, וקרוב מאוד לישראל בה ה GDP Per Capita  הוא כ-43,000 USD. הסיבה לעושר במחוז זה הוא הייצור התעשייתי הרב שנמצא בו במיוחד כאשר מתסכלים על גודל האוכלוסייה שהוא לא רב. למחוז זה גם יש נציגות בישראל, שמטרתו למשוך חברות ישראליות לפתוח מפעלי ייצור ב- Jiangyin.

The Grand Buddha
אחד מפסלי הבודהה הגדולים בסין ובעולם

כמו בכל סקירה על עיר מרכזית במזרח סין, ארצה לחשוף מספר חברות מרכזיות הפועלות בעיר:

  1. JCET Group – חברה ותיקה שהוקמה ב-1972 ומייצרת רכיבים אלקטרונים ומספקת שירותים טכנולוגיים שונים. החברה נסחרת בבורסה של שנגחאי, עם שווי של 62 מיליארד יואן ומחזור של 25 מיליארד יואן.
  2. HLA Corp – חברת האופנה הגדולה ביותר בסין, שנסחרת בבורסה בשנגחאי. לחברה מחזור של עשרות מיליארדי יואנים והיא מעצבת, מייצרת ומשווקת מגוון רחב של מוצרים בתחום האופנה, בעיקר בגדים אבל גם ציוד לבית וכדומה.
  3. Far East Holding Group – חברה בתחום הנדל”ן והאנרגיה, גם כן נסחרת בבורסה והשווי שלה הוא 13 מיליארד יואן.
  4. Shuangliang Group – חברה בתחום האנרגיה המתמחה בשימור אנרגיה, מכונות וציוד להגנה על הסביבה, קלינטק, טיפול במים ועוד. לחברה 22 חברות בנות.
  5. Envision Group – חברה בתחום הקלינטק המתכננת ומייצרת טורבינות רוח, תחנות כוח ועוד. לחברה מחזור מכירות של עשרות מיליארדי דולרים ב-2020.

אם מעניין אתכם לשמוע על הזדמנויות נוספות במזרח סין, ניתן לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה- Linkedin שלנו לעדכונים שוטפים.

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל