סוג’ואו – עיר המים

אחרי שסקרתי את אזור מזרח סין, ואת ערי הבירה ננג’ינג והאנגזו, הגיע הזמן להציג עוד עיר חשובה במזרח סין – סוג’ואו (Suzhou).

העיר שוכנת לצד אגם טאי, במחוז Jiangsu, כ-100 ק”מ משנגחאי ו-25 דקות של נסיעה ברכבת ממנה. מכיוון שהעיר היא חלק מהדלתא של נהר היאנגצה ונמצאת ליד אגם טאי, היא מלאה בתעלות וגשרים uהיה לה חלק חשוב בנתיבי הסחר הקדומים של סין, לכן גם הכינוי שלה הוא “ונציה של סין”.

אחת מתעלות המים בסוג’ואו

העיר נמצאת במעמד של “עיר מועדפת” – מעמד שהוא מעל עיר רגילה אולם עדיין פחות מפרובינציה. בסוג’ואו גרים כ-10 מיליון אנשים. ה-GDP של העיר הוא כ-310 מיליארד USD (בשנת 2020) מה שמציב אותה המקום השישי בסין מבין הערים. הצמיחה של העיר בשנת 2020 הייתה של 3.4%.

בסוג’ואו נמצא אחד מפארקי התעשייה הגדולים בעולם (Suzhou Industrial Park – SIP) שהוקם ביחד עם ממשלת סינגפור בשנות ה-90 מתוך מטרה לקדם תעשייה מתקדמת בסין. הפארק בגודל של 288 ק”מ רבוע, מכיל בתוכו מעל 25,000 אלף חברות, מתוכן עשרות חברות ברשימת ה-Fortune 500. בפארק יש חברות רב לאומיות כגון סמסונג, מוטורולה ואחרות, וכן חברות סיניות. הפארק לבדו אחראי על כ-20% מהתוצר של סוג’ואו.

Suzhou Industrial Park
Suzhou Industrial Park

כפי שהנתונים מעידים, העיר שוכנות מספר חברות סיניות ענקיות – להלן רשימה של חלק מהן:

  • Peijia Medical – חברת ציוד רפואי, אשר מתמקדת במוצרים ללב ולמחלות כלי דם. החברה מייצרת מגוון רחב של מוצרים החל משסתומים ועד לא כלים ניתוחיים. החברה הוקמה ב-2012 והיא נסחרת החל משנה שעבר בבורסת הונג קונג.
  • QingTao Energy – אחת מהחברות המובילות בייצור סוללות ליתיום מחומרים חדשים וחדשניים. החברה הייתה לראשונה שייצרה סוללות ליתיום מוצקות בסין במספרים גדולים.
  • CF PharmaTech – חברת פארמה המתמחה במוצרים לטיפול באסטמה, COPD ואלרגיות שונות. החברה חוקרת ומפתחת שורה של מוצרים לשימוש של הקהל הרחב.
  • Connect Biopharma– חברת פארמה המתמקדת בשלב הקליני של תרופות למחלות כרוניות שונות.
  • Suzhou GYZ Electronic Technology – חברה המייצרת רכיבים אלקטרונים על פי דרישה. הרכיבים החברה מייצרת את הרכיבים על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות של ייצור.

 

המיקום המצוין של סוג’ואו, ליד שנגחאי ועם גישה מהירה לנמלי ים ואוויר, מציבים אותה כאחת הערים האטרקטיביות בסין לייצור מתקדם ולכן הוקמו בה מאות חברות בתחומים שונים, אשר מחפשות את היתרון התחרותי שלהן על ידי מחקר, פיתוח ושיתופי פעולה בינלאומיים – גם עם חברות ישראליות.

אם מעניין אתכם לשמוע על הזדמנויות נוספות במזרח סין, ניתן לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה- Linkedin שלנו לעדכונים שוטפים.

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל