סקטור הפינטק בהונג קונג בראיה הצופה פני עתיד

בטקסט שפרסם לאחרונה, מר קינג לונג, Head of Fintech at InvestHK, תיאר את המצב הנוכחי של סקטור הפינטק בהונג קונג וכן את ההזדמנויות הטמונות בהתרחבות לאזור המפרץ הגדול- Greater Bay Area.

על אזור המפרץ הגדול – GBA

בדבריו ציין קינג כי כ”סופרזון כלכלי” (Economic Superzone), אזור המפרץ הגדול (GBA) כולל בתוכו את כל הדרוש מבחינת הזדמנויות וחדשנות על מנת להרחיב משמעותית את היכולות הקיימות של סקטור הפינטק בהונג קונג.

יצירת אזור המפרץ הגדול ומסגרתו הכלכלית הוכרזו על ידי ממשלת סין בשנת 2017 במטרה להעמיק את האינטגרציה בתוך אזור גואנגדונג-הונג קונג-מקאו. כאשר המטרה המרכזית שעמדה לנגד ממשלת סין הייתה להרחיב את הזדמנויות הצמיחה והסינרגיה סביב אותם אזורים כלכליים.

בתחום הפינטק באזור המפרץ הגדול נרשמה צמיחה מרשימה ונוצרו בעקבות מגפת ה- COVID 19 הזדמנויות חדשות ורבות. נראה כי אזור המפרץ הגדול הופך במהירות למרכז פינטק עולמי המשלב באופן מקיף בין כשרונות יוצאי דופן המשלבים טכנולוגיה ופיננסיים, שוק צרכנים צומח ושוק פינטק עסקי גדל (B2B) בתוספת שירותים פיננסיים ברמה עולמית, ידע ויכולות.

סקטור הפינטק בהונג קונג

במסגרת תוכנית אזור המפרץ הגדול, הונג קונג משחקת תפקיד ייחודי וחשוב. הונג קונג, נחשבת לעיר החופשית והבינלאומית ביותר באזור ה- GBA והיא ידועה כמרכז פיננסי וגלובלי בעלת הרקורד הגבוה ביותר לגיוס כספים ולתזרימי הון.

בימים אלו, מהווה הונג קונג בית ליותר מ-600 חברות וסטארט-אפים בתחום הפינטק, כמו גם שמונה יוניקורן ושלוש חברות המוגדרות בתוך 100 חברות הפינטק המובילות בדוח של KPMG לשנת 2020. זאת ועוד, בשנת 2020, KPMG הגדירה את הונג קונג בדוח השנתי שלה בעשירייה הראשונה של מוקדי החדשנות והטכנולוגיה בעולם מחוץ לעמק הסיליקון.

מיזמי פינטק מקומיים ובינלאומיים המתחילים את דרכם בתוך אזור המפרץ הגדול מצאו בהונג קונג כאזור “שיגור” אידיאלי לצמיחה אזורית ואף עולמית.

Wealth Management כפותח הזדמנויות חוצי גבולות

ביוני 2020 הכריזו במשותף הבנק המרכזי של סין (People’s Bank of China- PBoC), הרשות המוניטרית של הונג קונג (HKMA) והרשות המוניטרית של מקאו על תוכנית משותפת של Wealth Management (The Wealth Management Connect- WMC).

התוכנית אמורה לסייע לקידום השקעות ויצירת הקלות בזרימת הון ב- GBA, כל זאת תוך חיזוק מעמדה של הונג קונג כמרכז פיננסי בינלאומי.

מעמדה, מיקומה הייחודי ותפקידה של הונג קונג בהגדלת הפעילות העסקית באזור המפרץ הגדול בפרט ובאזור אסיה בכלל, אמור להעמיק את חוזקתה ולהופכה למיקום נוח עבור הבנקים וחברות המימון השונות להפעיל ממנה את פעילותם.

בניית גשרים

כדי לחזק ולטפח את הקשרים וההזדמנויות הקיימות הוקם באחרונה ב- InvestHK צוות ייעודי לפיתוח אזור המפרץ הגדול. בנוסף אליו ימשיך לפעול צוות הפינטק של InvestHK הפועל רבות וכן מסייע לחברות גלובליות להרחיב את פעילותן בהונג קונג.

אנו מזמינים חברות ישראליות חדשניות לפנות אלינו לבחינת ההזדמנויות הקיימות בשוק, הן בייצוא והן במשיכת השקעות. ליצירת קשר: hongkong@israeltrade.gov.il

לטקסט המלא באנגלית:

https://media-exp3.licdn.com/dms/document/C561FAQHd8PdqFcLw5g/feedshare-document-pdf-analyzed/0/1624145032882?e=1624338000&v=beta&t=oKOpfjjutLBZnSNuJeCWVHW1KBWfAaYAt3P2wgBziRY

 

 

צור קשר עם:

יואב חיימי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל