אירוע “טעימות” של מוצרי קוסמטיקה ישראלים בגאונגז’ו

תעשיית הקוסמטיקה בסין נמצאת בצמיחה מתמדת ובשנת 2019 גדלה בכמעט 14%. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, אחת הסיבות המרכזיות לכך היא עלייה ברמת החיים בסין כולה ובמרכזי הערים הגדולות בפרט .

על פי נתוני הבנק העולמי, התמ”ג לנפש בסין יותר מהכפיל את עצמו בין השנים 2010 ל-2019 והתחזיות צופות שבשנת 2023 התמ”ג ישלש את עצמו בהשוואה ל2010.

גודל השוק של מוצרי קוסמטיקה בסין וקצב הגידול

בטבלה לעיל, אפשר לראות את גודל השוק של מוצרי קוסמטיקה בסין ואת קצב הגידול המשמעותי.

המוצרים בתעשיית הקוסמטיקה עם הביקוש הגדול ביותר:

  • מוצרי טיפוח לעור – השוק הגדול ביותר ובעל הצמיחה המהירה ביותר
  • מייק אפ – שוק שצומח מהר עם דגש על מוצרים לתיקון צבע, קרם לחות עם צבע ומייק אפ לעיניים בצבעים
  • מוצרי אנטי אייג’ינג
  • מוצרי קוסמטיקה לגברים – אמנם עדיין נחשב שוק קטן יחסית, אך בשנת 2019 צמח בכ-8% ומראה פוטנציאל גדול לעתיד.

מחוז גאונגדונג, המחוז הכלכלי החשוב ביותר בסין,  שגם בו לנפש הכפיל את עצמו בין השנים 2010-2019 הינו המחוז השני בחשיבות מבחינת צריכת מוצרי קוסמטיקה ונתח השוק של המחוז כ-13% מסך הצריכה בכל סין.

הנספחות המסחרית בדרום סין  עוקבת אחר המגמות בשוק בכל הסקטורים וזיהתה את הפוטנציאל בשוק הקוסמטיקה, ובשיתוף עם מכון הייצוא יזמה אירוע ראשון בתחום הקוסמטיקה עיר גאונגז’ו. 13 חברות ישראליות נרשמו לאירוע ושלחו מוצרים שונים מהארץ לסין. החברות התחלקו ל-2 קבוצות וישתתפו בשני אירועים שונים עקב הפרשי הזמנים בין סין לישראל.

האירוע הראשון התקיים ב-27/05/21 והשתתפו בו 6 חברות ישראליות. בחדר ישיבות מפואר במרכז “היופי של גאונגז’ו” המהווה את מרכז הסיטונאות לקוסמטיקה הגדול ביותר באסיה פאסיפיק, על רקע השקת קומה של קוסמטיקה בינלאומית לראשונה במרכז. באירוע התקבצו קניינים המתעסקים בהפצה לחנויות אונליין וחנויות פיזיות, ייצור “מותג פרטי” ומומחים ב-Cross Border.

במהלך האירוע, החברות הישראליות הציגו את עצמן, את מוצריהן שהוצגו בחדר הישיבות, ואפשרו לקניינים המקומיים לנסות את המוצרים על עצמם. לאחר מכן אפשרו לכל קניין לשאול שאלות הקשורות למוצר, מחיר ודרכי הפצה. הפגישות היו מוצלחות מאוד והקניינים גילו עניין רב ואף החלו בקשרים עסקיים עם חלק מהחברות.

האירוע השני תוכנן לתחילת חודש יוני אך עקב התפרצות של קורונה בעיר גאונגז’ו האירוע נדחה ויתקיים נכון לעכשיו לקראת סוף חודש יולי.

חברות ישראליות עם מוצרי קוסמטיקה המעוניינות לייצא לשוק הסיני, מוזמנות לפנות אלינו ונסייע כמיטב יכולתנו: guangzhou@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

שירלי קויפמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל