ננג’ינג – הבירה הקדומה

ננג’ינג – הבירה הקדומה

בכתבה הקודמת הצגתי את האנגזו, הבירה של מחוז Zhejiang. היום הכתבה תעסוק בננג’ינג (Nanjing) הבירה של פרובינציית Jiangsu, הפרובינציה מספר 2 בסין מבחינת GDP, אחרי פרובינציית גאונדונג בדרום סין.

לפני שמתחילים לעסוק בהזדמנויות הכלכליות בעיר, חשוב לציין את הרקע ההיסטורי שלה: ננג’ינג הייתה הבירה הקדומה של סין מהמאה ה-3 לספירה ועד המהפכה ב-1949. העיר נמצאת, בחלק הצפוני של הדלתא של נהר היאנגצה. נהר זה הוא שהפריד בין צפון סין לדרום סין הקדומה. לאור זאת, ניתן לה השם של “הבירה הדרומית” (הפירוש בסינית של  השם ננג’ינג) שכן היא נמצאת בדרום החלק הצפוני של סין הקדומה. לעיר יש מקום חשוב מאוד בתרבות והכלכלה הסינית, עד היום.

אין לננג’ינג מעמד של פרובינציה אבל היא נהנית ממעמד של תת פרובינציה, מה שמאפשר לעיריית העיר חופש פעולה כמעט כמו של פרובינציה. לאור העושר הכלכלי של הפרובינציה והעיר, וכמו בהרבה מקומות בסין, הממשל בעיר מאוד חזק ובעל השפעה, אף יותר ממקומות אחרים בסין. בעיר יש כמה מהאוניברסיטאות ומכוני המחקר הטובים ביותר בסין, ביניהם ניתן למנות את Nanjing University , Nanjing Normal University.

 

בננג’ינג גרים כ-8.5 מיליון תושבים. ה-GDP של העיר בשנת 2020 עמד על 1.5 מיליארד יואן, והעיר הציגה צמיחה של 4.6% בהשוואה לשנת 2019. נתון זה מעיד על התאוששות המהירה של סין ממגפת הקורונה נתון שהוריד רק במעט את הצמיחה ב-2020.

מבחינת כלכלית בעיר יש כמה מהחברות המובילות בסין במגוון של תחומים:

  • Sunning – ענקית הקמעונאות הסינית, הוקמה ופועלת מננג’ינג. לחברה חנויות מסחר רבות כל רחבי סין והיא עוסקת גם בנדלן ופיננסים. החברה נמצאת לאחרונה בכותרות בעולם המערבי, לאור העובדה שהיא בעלת השליטה בקבוצת הכדורגל, אינטר מילאן, אלופת איטליה.
  • Nanjing Panda electronic – חברת אלקטרוניקה מהגדולה בסין. החברה מפתחת ומייצרת רכיבים אלקטרונים לצרכים שונים.
  • Tuniu Travel – חברת תיירות מהגדולות בסין, אשר נסחרת בנאס”ק החל משנת 2014. החברה מציעה בתי מלון, טיסות ואטרקציות תיירות ברחבי העולם.
  • Red Sun Group Corporation – חברת חקלאות העוסקת בזרעים, הדברה, כימיקלים, ביופארמה שרשראות אספקה חקלאיות ועוד.

הרשימה הקצרה שציינתי לעיל נועדה לתת הצצה לסוגי החברות והתעשייה שיש בעיר. כמובן שלכך ניתן להוסיף את בתי החולים בננג’ינג שהם מהטובים בעיר, בנקים רבים שפועלים בעיר, תשתיות, ‘עיר חכמה’ ועוד מגוון רחב של שירותים ממשלתיים.

לסיכום, ננג’ינג טומנת בחובה הזדמנויות רבות לתעשייה הישראלית במגוון תחומים: ציוד ומכשור רפואי, תקשורת ותכנה, חקלאות ועוד.

חברות הרוצות לשמוע על הזדמנויות נוספות לתעשייה בננג’ינג ומזרח סין, מוזמנות לפנות אלינו ב Shanghai@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ניב חנן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל